|Rekonstravus ligoninę, čia atgijo jaukios patalpos ir maloni atmosfera. Atėjusios į konsultacijas moterys gali atsipalaiduoti ir pamiršti rūpesčius. Centre įrengti įvairių tyrimų kabinetai, patalpos nėščiųjų apžiūrai, taip pat gydomosioms mankštoms ir masažams.
Centre netrūksta lankytojų, nes nuolat vyksta paskaitos, kur jauni žmonės gali rasti atsakymus į svarbius klausimus, susijusius su lytine sveikata.
Kartu su Vilniaus gimdymo namų direktore gydytoja K.Mačiulienė perkirpęs juostą sveikatos apsaugos ministras Juras Požela sveikino medikus, kurie pirmieji išgirsta naujagimio riksmą. Jis linkėjo, kad kasmet šioje ligoninėje gimtų ne 3 tūkstančiai vaikų, kaip įprasta, bet dvigubai daugiau.
Prieš dvejus metus sulaukęs sūnaus ministras J.Požela tikino, kad šią akimirką prisimena kiekviena šeima, todėl labai svarbu, kad būtų tinkama aplinka.
Konsultacinio centro renovacijai buvo naudotos investicinių fondų lėšos, apie 41 tūkstantis eurų buvo išleista įsigyti medicinos įrangai iš Šveicarijos vyriausybės paramos fondo.
Gydytoja K.Mačiulienė priminė, kad į Vilniaus gimdymo namus sugrįžta moterys, kurios kartą jau buvo gimdžiusios.
Pavyzdžiui, fotografė Akvilė Razauskienė gimė Vilniaus gimdymo namuose, taip pat čia gimė jos brolis. Pati fotomenininkė pagimdė du vaikus šioje ligoninėje, jos brolio vaikai taip pat čia gimė.
Dėkodama gydytojams už pagalbą A.Razauskienę surengti ligoninėje savo darbų parodą „Mamos suknelė“.
Naujame centre dirbantys medikai stengsis suteikti saugumo jausmą ne tik būsimoms gimdyvėms, bet ir moterims, kurios ruošiasi nėštumui.
„Jaunoms šeimoms būtina kuo daugiau žinoti apie nėštumo planavimą, įvairius sveikatos patikrinimus ir kodėl būtina skiepyti naujagimius.
Būtų puiku, jei moteris ne tik skaičiuotų automobilius ir turtus, kuriuos paveldėjo, bet žinotų ir ką paveldėjo iš savo giminės, o ką – iš vyro pusės. Nėščiosios daug ko apie save nežino, todėl jos turi tirtis, aiškintis apie galimas paveldimas anomalijas“, – priminė gydytoja K.Mačiulienė.
Prie šio projekto taip pat prisidėjo Sveikatos apsaugos ministerija, daug nuveikė bendrovė „Pažangi statyba“.
Vilniaus gimdymo namų vadovė pasakojo, kad gyvenime yra sutikusi įvairių statybininkų, kurie daug žada, bet ši bendrovė yra vienintelė, ištesėjusi visus pažadus.
Gydytoja akušerė ginekologė Rūta Liutkevičienė kartu su keliomis nėščiomis moterimis dovanojo susirinkusiems svečiams unikalią šokio kompoziciją.
Sugalvojusi projektą „Nėštukės solo latino“ medikė tikino, kad nėštumas nėra liga, todėl moterys neturi išsižadėti pomėgio šokti.
Dar būdama moksleivė R.Liutkevičienė-Stasevičiūtė dalyvaudavo tarptautiniuose Lotynų Amerikos šokių čempionatuose, o 1999 metais tapo Lietuvos jaunimo Lotynų Amerikos šokių čempione. Net 12 metų ji pašventė šokiui, iki 2000-ųjų ji šoko kartu su dabar garsiu šokėju Andriumi Kandeliu. Kai Rūtai sukako 16 metų, ji patyrė stuburo traumą, todėl negalėjo tęsti treniruočių ir ginti Lietuvos garbės užsienyje.
„Kai mečiau šokius, pasiryžau būti gydytoja, mane traukė ginekologija. Kai dabar išgirstu muziką, negaliu nustygti vietoje, todėl puikiai suprantu moteris, kurios dėl nėštumo nesiryžta eiti į šokių salę“, – sakė R.Liutkevičienė.
Tačiau Lotynų Amerikos šokių įgūdžiai vėl atgimsta, kai gydytoja susitinka su nėščiosiomis. Kiekvieną sekmadienį ji laukia vilniečių nėščiųjų šokių pamokoje, kurias pati veda. Juk šokti – sveika, nes fizinis aktyvumas gerina kraujotaką, yra stiprinamas raumenynas, būsima gimdyvė mokosi taisyklingai kvėpuoti.
Tokių užsiėmimų didžiausia nauda – atsipalaidavimas ir psichologinis poilsinis, nes šokis gerina savijautą, suteikia daugiau energijos ir jėgų.