Sunerimusi moteris paprašė savo vyro pasižiūrėti, ar jos gerklėje nėra pakitimų. Šis žmoną perspėjo, kad jos tonzilės yra labai paraudusios ir ištinusios.
Norėdama užkirsti kelią peršalimui, kitą dieną Kristina apsilankė pas gydytojus. Vis dėlto, dėl pūlinės anginos atlikto testo rezultatai buvo neigiami. Dėl visa ko medikai nusprendė atlikti tonzilės biopsiją, kurios metu Kristinai buvo patvirtintas gerklų vėžys.
Priklausomai nuo vėžio tipo, gali būti taikoma radioterapija, chemoterapija arba atliekama operacija. Gerklų vėžys yra smarkiai susijęs su rūkymu. Pacientė prisipažino, kad iš tikrųjų daugelį metų rūkė, tačiau, sužinojusi diagnozę, labai greitai šio įpročio atsisakė.
2010 metais tokios pačios diagnozės sulaukė ir legendinis NBA treneris Džordžas Karlas. Laimei, gydymas buvo sėkmingas ir vyras ne už ilgo sugrįžo vadovauti Denverio „Nuggets“, o šiuo metu dirba su San Antonijaus „Spurs“ komanda.
Deja, filmų kritiko Rodžerio Eberto lemtis buvo kitokia. Diagnozavus galvos ir kaklo vėžį, jam buvo atlikta sudėtinga operacija, palikusi jį deformuotą ir nebylų. 2013 metais R. Ebertas mirė. Kristinai Moore pasisekė labiau.
Gydytojų teigimu, aptiktas vėžys buvo vis dar pirmos stadijos. Kol kas moteriai skirtas radiacijos ir chemoterapijos kursas. Pacientės teigimu, bulvių traškutis, užkliudęs naviką ir sukėlęs skausmą, buvo pasislėpęs palaiminimas, ir, jeigu ne jis, turbūt laiku nebūtų sužinojusi apie savo ligą.
Vis dėlto, svarbu pabrėžti, kad bulvių traškučiai nėra nei patikimas testas vėžiui aptikti, nei į sveiko maisto kategoriją patenkantis produktas. Norint aptikti ligą, patartina nepraleisti kasmetinio sveikatos patikrinimo.