Laisvę judėti gali grąžinti biologinė terapija

2015 m. spalio 16 d. 10:06
lrytas.lt
Skausmas tampa kasdieniu palydovu. Taip nutinka susirgus sąnarių liga osteoartritu. Kai liga nusitaiko į kelį, klubą ar petį, žmogus priverstas riboti judesius, naudotis ramentais ar net sėsti į neįgaliojo vežimėlį. Ką daryti, kai nepadeda vaistai ir norima atitolinti ar net išvengti sudėtingos sąnario keitimo operacijos?
Daugiau nuotraukų (1)
Pastaruosius kelis dešimtmečius mokslininkai intensyviai ieško atsakymo į šį klausimą kurdami naujus gydymo metodus. Vienas jų – Vokietijoje sukurta unikali biologinė terapija „Orthokine“, Lietuvoje pradėta taikyti prieš trejus metus.
Vilniuje klinika Flebologijos centras – vienintelė gydymo įstaiga, kurioje taikomas biologinės terapijos metodas, malšinantis sąnarių skausmą ir uždegimą, taip pat po traumos išsivysčiusį raiščių ir raumenų uždegimą.
Gydytojas ortopedas-traumatologas Paulius Grigas, stažavęsis Vokietijoje ir susipažinęs su biologinės terapijos privalumais, Flebologijos centre susiduria ne tik su vyresnio amžiaus žmonėmis, kuriems nustatomas sąnarių osteoartritas, bet ir su jaunais sportininkais ar traumą patyrusiais žmonėmis.
Dažniausiai tai profesionalūs sportininkai, šokėjai, kurie patiria traumų, bet negali daug laiko skirti reabilitacijai. Jie nori kuo greičiau pasveikti ir laisvai judėti.
Flebologijos centre specialistų pagalbos prireikia ir aktyvų gyvenimo būdą pasirinkusiems žmonėms, kuriems dėl traumų buvo pažeisti raiščiai, raumenys. Netgi laisvalaikiu žaisti tenisą mėgstantys žmonės nėra apsaugoti nuo minkštųjų audinių uždegimo.
Varginamą sąnarių skausmą sukeliantis osteoartritas prasideda pamažu. Skiriamos keturios osteoartrito stadijos. Todėl svarbu kuo anksčiau pristabdyti ligą, dėl kurios susidėvi sąnario kremzlė ir jos neįmanoma atkurti.
„Kai artrozė yra pirmos, antros ir trečios stadijos, mes turime puikių gydymo rezultatų, tačiau niekada nesakome, kad pacientui ateityje neprireiks dirbtinio sąnario.
Niekas nesitiki, kad biologinės terapijos metodas gali padėti tada, kai sąnario kremzlė susidėvėjusi. Bet tokiu būdu įmanoma pristabdyti ligą ir be skausmų sulaukti paskirtos operacijos“, – pasakojo gydytojas P.Grigas.
Biologinę terapiją rekomenduojama taikyti ir tuomet, kai paciento negalima operuoti dėl gretutinių ligų, taip pat tais atvejais, kai vaistai ir reabilitacinis gydymas nedavė gerų rezultatų.
Metodas „Orthokine“ paspartina reabilitaciją po įvairių artroskopinių operacijų, susiuvus raištį, Achilo sausgyslę.
Šį metodą taiko ir neurochirurgai gelbėdami pacientus nuo nugaros skausmų, kurių priežastis – tarpslankstelinio disko išvarža.
Tokiu atveju ultragarso aparatu nustatoma uždegimo apimta sritis ir į ją suleidžiama biomedicininio preparato.
Flebologijos centro gydytojai taip pat naudojasi ultragarso aparatu, kad galėtų suleisti preparato į pažeistą sritį.
Kas yra „Orthokine“ metodas ir kaip išgaunamas šis stebuklingas serumas? Biologinei terapijai „Orthokine“ naudojamas paciento veninis kraujas, apdorotas specialiu būdu – paruošiamas autologinis koncentruotas serumas.
Jame yra didesnis kiekis citokinų ir kitų antiuždegiminių mediatorių, atsakingų už uždegimo slopinimą, taip pat augimo faktorių, skatinančių ląsteles atsinaujinti.
Todėl biologinė terapija pasižymi dviem itin svarbiais efektais: slopinamas prasidėjęs uždegimas pažeistoje vietoje ir skatinamas greitesnis gijimas, natūrali regeneracija.
Paruoštas autologinis koncentruotas serumas leidžiamas į sąnarį, raumenis ar raiščius. Reikia 3–6 procedūrų – injekcijos atliekamos 1–2 kartus per savaitę. Gydymo trukmė kiekvienu atveju individuali, procedūrų skaičius priklauso nuo organizmo savybių ir nuo to, kiek pažengusi liga.
Dažniausiai atlikus pirmąją procedūrą žmogus jaučia pagerėjimą. Gydymo efektyvumą lemia ir tai, koks pažeidimo sunkumas, bendra paciento būklė, kiek anksčiau jis buvo patyręs traumų.
Yra žmonių, kuriems suleidus keturias injekcijas pavyko ne vieniems metams užmiršti sąnario skausmus.
Biologinės terapijos „Orthokine“ metodą 1987 metais sukūrė Diuseldorfe (Vokietijoje) dirbantis profesorius Peteris Wehlingas. Šio metodo saugumas ir efektyvumas patvirtintas klinikinėmis studijomis. Jis plačiai taikomas daugelyje Europos šalių, JAV, Kanadoje, Izraelyje.
Remiantis metodo autoriaus patirtimi ir klinikinių studijų išvadomis galima tikėtis, kad gydymo poveikis truks vidutiniškai iki poros metų.
Tel. 8 693 28 844
www.flebologijoscentras.lt

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.