Sveikatos pažymėjimai atskleidė: Kauno moksleiviai – ligų maišai

2015 m. balandžio 27 d. 11:01
lrytas.lt
Kiekvienais metais mokiniai turi pasitikrinti sveikatą ir mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistams pateikti profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a). Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas vieną iš savo funkcijų – visuomenės sveikatos stebėseną, kasmet pagal pateiktus sveikatos pažymėjimus atlieka vaikų sveikatos analizę, stebi sveikatos rodiklių kitimo tendencijas. Privalomas mokinių sveikatos tikrinimas yra labai svarbus – laiku nustatytos ligos padeda lengviau išspręsti problemas ir užkirsti kelią tolesniam ligų vystymuisi.
Daugiau nuotraukų (1)
Pasak visuomenės sveikatos stebėsenos specialistės Ievos Valentaitės, 2014 metais vaikų sveikatos pažymėjimus į savo mokymo įstaigas pristatė 94 proc. Kauno miesto moksleivių. Aktyviausiai sveikatą tikrinosi pradinių klasių mokiniai, mažiausiai sveikatą pasitikrinusiųjų buvo V–VIII klasėse.
2014 metų profilaktinių sveikatos patikrinimų analizės rezultatai:
* 35 proc. Kauno moksleivių turėjo skeleto-raumenų sistemos sutrikimų. Daugiausia šių sutrikimų nustatyta tarp vidurinių klasių moksleivių.
* Regos sutrikimų turinčių moksleivių ir toliau nuolat daugėja. 2014 metais regos sutrikimai nustatyti 48 proc. Kauno miesto moksleivių, tai yra 6 proc. daugiau nei 2013 metais. Daugiau nei trečdalį šių sutrikimų sudarė miopija.
* Nervų sistemos sutrikimų turėjo daugiau nei 5 proc. moksleivių. Panašus skaičius moksleivių turėjo ir endokrininės sistemos sutrikimų. Šiuos sutrikimus turinčių mokinių nuo 2010 metų tendencingai daugėjo.
* Kraujotakos sistemos ligos vis dar išlieka aktualia problema ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir tarp mokyklinio amžiaus vaikų. Kraujotakos sistemos sutrikimų turėjo daugiau nei kas aštuntas Kauno miesto moksleivis.
* Sergamumas kvėpavimo sistemos ligomis tarp Kauno miesto moksleivių kasmet tendencingai didėjo. 2010 metais kvėpavimo sistemos sutrikimų turėjo kas dvyliktas moksleivis, 2014 metais – jau kas aštuntas. Kvėpavimo sistemos sutrikimų struktūroje bronchinė astma sudarė beveik 40 proc. sutrikimų.
* Moksleivių, kuriems nustatyti virškinimo sistemos sutrikimai, skaičius jau kelerius metus iš eilės išlieka panašus – 2014 metais šie sutrikimai diagnozuoti 1,3 proc. savo sveikatą pasitikrinusių mokinių, dažniau – vyresniųjų klasių moksleiviams.
* Beveik 6 proc. moksleivių turėjo antsvorio arba buvo nutukę.
Mokinių tėvai turėtų susirūpinti dėl vaiko sveikatos pažymėjime užfiksuoto vienokio ar kitokio sveikatos sutrikimo. Tai gali būti tik ligos ar sutrikimo užuomazga, į kurią laiku atkreipus dėmesį bus išvengta rimtų rūpesčių.
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena tėvams, kad dėl moksleivio sveikatos pažymos į savo šeimos gydytoją reikia kreiptis įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti ir atvykti nurodytu laiku. Svarbu nepamiršti, kad nuo 2013 metų dantų būklę turi įvertinti gydytojas odontologas (dantų gydytojas). Rekomenduojama atvykti pas savo šeimos gydytoją jau pasitikrinus dantų būklę. Svarbu atminti, kad vaiką turi lydėti vienas iš tėvų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima. Profilaktinis mokinių sveikatos patikrinimas apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų ir tėvams nieko nekainuoja.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.