Imunitetas – tai iš viduramžių atėjęs terminas, kai vasalai atleisdavo pavaldinius nuo duoklės mokėjimo. Imunus reiškia atleisti nuo duoklės arba, dabar sakytume, atleisti nuo duoklės sirgti. Ne taip seniai, dar XIX amžiuje, difterija buvo laikoma kabutėse privaloma vaikiška liga. Kokliušas – absoliučiai privaloma. Tymai – privaloma. Raudonukė – privaloma. Dar šiandien kartais galim išgirsti, kad vėjaraupiai yra būtina infekcija.
„Tikriausiai daugumai iš mūsų teko girdėti, kad skiepai gali būti pavojingi. Vis kažkur pasirodo žinia, kad paskiepijo vaikelį ir jis staiga susirgo. Jauni tėvai, net kai kurie buvę gydytojai, buriasi į grupes, dalinasi informacija ir diskutuoja ką daryti. Kuriami dokumentiniai filmai, rengiamos protesto akcijos ir pasirašomos peticijos. Kyla labai svarbūs klausimai. Kiek saugūs yra skiepai? Kokios medžiagos yra vakcinų sudėtyje? Ar tikrai reikia skiepyti kūdikius ir vaikus?“ – sudomina jaunieji mokslo populiarintojai.
TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kas antrą antradienį 20:15 val. per LRT Kultūros kanalą. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. Patronažą šviesiai suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.