Šios 6 707,44 eurų kainavusios priemonės nupirktos už tradiciniame Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos labdaros renginyje „Sužydėjusi viltis“ surinktas lėšas.
1998 m. įsteigta asociacija vienija Vilniuje dirbančių užsienio šalių diplomatinių atstovybių Lietuvoje darbuotojas, Lietuvoje gyvenančias užsienietes ir lietuves moteris, norinčias įsitraukti į šios organizacijos veiklą.
„Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija labai džiaugiasi galėdama ir šias metais padėti įsigyti būtiniausias priemones Nacionaliniam vėžio institutui, – pasakė Sarah Hunt, Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos prezidentė. – Kasmet mūsų asociacijos nariai deda daug pastangų, kad galėtų surinkti lėšas likimo nuskriaustiems žmonėms Lietuvoje.
Mums buvo nepaprastai malonu ir įdomu pamatyti ir sužinoti apie svarbų ir puikų darbą, kurį vykdo institutas. Tikimės tęsti ir plėtoti mūsų partnerystę ir remti instituto veiklą ateityje“.
„Jau šeštą kartą tradiciškai Jūsų asociacija dovanoja kasdieniniame onkologų darbe labai reikalingų priemonių, – pasakė dėkodamas už nuolatinį dėmesį ir prasmingą tęstinį labdaros projektą Nacionalinio vėžio instituto direktorius profesorius Narimantas Evaldas Samalavičius. – Medicinoje nepaprastai greitai kuriamos ir diegiamos į praktiką naujos technologijos bei metodikos, o mes pagal galimybes stengiamės dirbti pagal pasaulinius standartus. Nacionalinis vėžio institutas, kaip ir daugelis pasaulio vėžio centrų ir institutų, su dideliu dėkingumu ir dėmesiu priima socialinių partnerių labdarą.“
Praėję metai šiai gydymo įstaigai buvo sėkmingi. Ligoninė ne tik gavo Europos vėžio institutų organizacijos akreditacijos sertifikatą, bet ir tapo Nacionaliniu vėžio institutu, o krūties vėžį diagnozuojanti ir gydanti įvairių instituto padalinių ir kitų medicinos įstaigų specialistų komanda, vadinamoji daugiadisciplininė medikų komanda, tapo Aukščiausio lygio kompetencijos krūties ligų centru.
Nacionalinio vėžio instituto Krūties ligų chirurgijos skyriaus vedėjas profesorius Valerijus Ostapenko teigė, kad čia gydoma daugiau nei pusė Lietuvos moterų, sergančių krūties vėžiu, nes yra suburta daugiadisciplininė medikų komanda.
„Teko nemažai padirbėti, kad atitiktume Tarptautinės senologijos draugijos keliamus reikalavimus ir gautume Aukščiausio lygio kompetencijos krūties ligų centro sertifikatą, – sakė profesorius V. Ostapenko. – Šiuo metu esame vienintelis toks centras Baltijos šalyse.“
Po pokalbio su Nacionalinio vėžio instituto onkologais, kuriame dalyvavo Instituto direktoriaus pavaduotojas Renatas Tikuišis, Radiologijos skyriaus vedėja Rūta Grigienė ir šio skyriaus gydytoja radiologė Rūta Briedienė, Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos delegacija lankėsi Radiologijos skyriuje, kur susipažino, kaip atliekamas mamografinis krūtų tyrimas, kaip imama biopsija, kokiais atvejais naudojami krūties naviko žymekliai.