„Siužeto autorius - tik 170 centimetrų ūgio, jis veikėjus kuria pagal savo paties svorį, - sako M.Ironside. - Chrisas gavęs pagrindinį vaidmenį atsisakė pakeisti nurodytą veikėjo svorį – norėjo pamatyti, ar sugebės jį pasiekti. Tie skaičiai, kuriuos jis rašo ant vonios kambario sienos filme, yra būtent tokie, kiek jis iš tikrųjų svėrė filme.“
M.Ironside interviu atskleidė, jog vaidmuo buvo skirtas žemesniam aktoriui, tačiau C.Bale'as priėmė iššūkį.
182 centimetrų ūgio aktorius sulyso iki 54 kilogramų, bet atsigavo vos po 6 savaičių. Jam padėjo pica ir ledai.
„Persistengiau, nes man patiko kimšti maistą, - prisipažįsta C.Bale'as. - Ignoravau patarimus svorio priaugti lėtai, nes mano skrandis susitraukęs. Buvo rekomenduojama valgyti tik sriubas.
Iš karto ėmiau valgyti picą ir ledus. Suvalgydavau penkis patiekalus. Mano skrandis greitai išsiplėtė. Aišku, dažnai pasidarydavo bloga, bet man tai netrukdė.
Mano svoris po tų savaičių ir vėl buvo 82 kilogramai. Tai įvyko per greit, todėl teko apsilankyti pas gydytojus.“
Aktorius dėl vaidmens praeityje irgi yra numetęs svorio, bet jis tų vaidmenų nesiima tyčia.
„Mano tikslas nėra pamatyti, ar vieną dieną tapsiu nematomu, jei valgysiu mažai, - sako C.Bale'as. - Nesiimu darbo džiaugdamasis, jog turėsiu keisti sudėjimą. Sužinojęs apie tokį reikalavimą vaidmeniui greičiau jau nusikeiksiu.“
Suliesėjimas ar sustorėjimas dėl vaidmens filme gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai, bet tai yra Holiudo žvaigždžių kasdienybė. Ekstremalios kūno transformacijos padeda sulaukti kritikų pripažinimo.
Natalie Portman laimėjo Oskarą už vaidybą filme „Juodoji gulbė“. Ji numetė 9 kilogramus ir kiekvieną dieną po penkias valandas mokėsi šokti.
Matthewas McConaughey'as irgi apdovanotas – jis atsikratė 10 kilogramų, kad galėtų vaidinti AIDS pacientą „Dalaso klube“.
Tomas Hanksas dėl vaidmens filme „Prarastasis“ prarado 23 kilogramus. Jis vaidino po lėktuvo katastrofos išgyvenusį žmogų.
Parengė Dorotėja Noreikaitė