Skandalingąjį V. Žirinovskį išpėręs kuršėniškis sulaukė padėkos

2014 m. rugpjūčio 29 d. 09:10
Ričardas Vitkus
Kartais pyktį, o kartais juoką savo kalbomis sukeliančiam skandalingajam Rusijos politikui Vladimirui Žirininovskiui teko paragauti lietuviškos beržinės košės.
Daugiau nuotraukų (5)
Tiesa,  tai, ką patyrė Rusijos Dūmos vicepirmininkas, beržine koše pavadinti galima tik sąlyginai – po pasaulio sportinio vanojimo čempiono kuršėniškio Vlado Jokubausko ranka atsigulęs V.Žirinovskis, kaip ir dera pirtyje, buvo išvanotas ne beržine rykšte, o beržine vanta.
Pirtyje politikas niekuo neišsiskyrė
„Šį politiką teko perti, kai buvau pakviestas apsilankyti elitinėse Maskvos Sandunovo pirtyse.
Į pirtį V.Žirinovskis atėjo lydimas apsaugininkų. Periant apie politiką nesikalbėjome. Mano darbu jis liko patenkintas.
Pirtyje V.Žirinovskis niekuo neišsiskyrė. Manau, kad šis politikas, kaip ir mūsų seimūnas Petras Gražulis, pasikeičia tik išvydęs jį filmuojančią kamerą“, – portalui lrytas.lt sakė V.Jakubauskas.
Ukrainoje 2012 metais surengto pasaulio sportinio vanojimo čempionato nugalėtoju tapęs, o 2013 metais Austrijoje vykusiame pasaulio saunos čempionate kartu su Jurgita Mazurkevičiūte triumfavęs 43 metų V.Jokubauskas neseniai Naberežnyje Čelnų mieste vykusiame pasaulio pirtininkų čempionate vėl buvo pripažintas nugalėtoju.
Perteikė baltiškos pirties privalumus
„Tatarstano sostinėje Naberežnyje Čelnai surengtame čempionate varžėsi 12 pirtininkų (daugiausia – iš Rusijos ir Baltarusijos).
Pirmajame etape kiekvienas vanotojas atliko 15 minučių sauso vanojimo bei tokios pat trukmės vanojimo kabinoje programą.
Į finalą patekę šeši vanotojai laisvąją programą demonstravo keturiems pirties entuziastams, kurie pretendentų pasirodymą vertino balais“, – paaiškino V.Jokubauskas.
Paklaustas, kuo vertinimo komisija papirko jo pasirodymas, V.Jokubauskas sakė stengęsis perteikti tai, kuo garsėja baltiška pirtis. „Tai – žalumynai, energetika, dėmesys žmogui“, – pabrėžė čempionas.
Žodis „pirtis“ tapo žinomas ir užsienyje
Asmeninius laimėjimus baltiškai pirčiai populiarinti panaudojęs kuršėniškis sakė, kad tos pastangos nenuėjo perniek.
„Greta kitų šalių pirtį apibūdinančių neverčiamų žodžių, tokių kaip „ruskaja bania“, „sauna“ ar turkiškas „hamamas“, atsirado ir ketvirtas pasaulio pirtininkams žinomas žodis – „pirtis“.
Tatarstano sostinėje vykęs čempionatas kartu tapo ir antruoju pasaulio pirtininkų Supertaurės varžybų etapu.
Todėl nugalėtoju tapusiam V.Jokubauskui buvo įteikta ne tik čempiono taurė, bet ir kvietimas į Supertaurės finalą, kuriame susirungs trijų etapų laimėtojai.
Supertaurės laimėtojui atiteks vieno milijono rublių prizas.
Už čempiono vanojimą - 1000 JAV dolerių
Sportinę veiklą su baltiškosios pirties propagavimu suderinti sugebantis V.Jokubauskas užsienyje rengia seminarus apie taisyklingą vanojimąsi vantomis.
Lietuvoje su grupe patyrusių pirtininkų Lietuvos pirties-spa federaciją įkūręs ir jos prezidentu tapęs V.Jokubauskas sakė, kad pirtis yra puiki galimybė užsieniečiams perduoti savo kultūrą.
Po brangiausiu pirties vanotoju pasaulyje save vadinančio V.Jokubausko vanta yra gulęsi ir žymūs politikai, ir verslininkai.
Kuršėniškis yra vanojęs Kazachstano ir Tatarstano prezidentus, Rusijos dujų giganto „Gazprom“ vadovus.
Vienas V.Jokubausko vanojimas jo klientui kainuoja 1000 JAV dolerių.
Tiek sumokama tik už tiesioginį darbą, tačiau pasaulio čempiono vanojimą užsakęs žmogus dar turi apmokėti ir vanotojo kelionę iki pirties ir atgal, taip pat  ir gyvenimo išlaidas.
Gavo viliojamą pasiūlymą
Nepaisant didelės kainos, klientų V.Jokubauskui netrūksta.
„Neseniai man paskambino vienos Maskvoje įsikūrusios firmos sekretorė ir išsakė savo viršininko pageidavimą – jis gimtadienį švęsiančiam draugui norėtų įteikti metinį mano paslaugų abonementą.
Man reikėtų metus kiekvieną savaitę vykti į Maskvą išperti šį abonementą gausiantį žmogų.
Kai pasakiau, kad mano įkainiai yra dideli, be to, nemažai kainuos ir kelionės bei apsistojimas Maskvoje, sekretorė nesuglumo.
Man buvo atsakyta, kad mano įkainius jie žino, tačiau nori sužinoti, ar turėčiau laiko įvykdyti tokius įsipareigojimus“, – apie neseniai gautą komercinį pasiūlymą portalui lrytas.lt prasitarė vanojimo virtuozas V.Jokubauskas.
Per didelis karštis kenkia sveikatai
Daug praktika patikrintų žinių sukaupęs V.Jokubauskas patarė atėjus į pirtį nesiekti karščio rekordų.
„Pati geriausia temperatūra yra 62 laipsniai. Esant tokiai temperatūrai žmogus pirtyje gali praleisti apie 20 minučių. Iki 70 laipsnių karščio mes prakaituojame ir tokiu būdu pašaliname iš savo organizmo toksinus.
Jei pirtyje yra karščiau, tai poros, kad apsisaugotų, užsidaro, ir vidaus organai verda, mes esame naikindami.
Esant aukštai temperatūrai išdega žmogaus gleivinė. Karštis paveikia akis, nosį, burną – todėl po tokios pirties iš ryto būna sunku kvėpuoti, traiškanoja akys.
Siūlo naudoti ne tik beržines vantas
Vanojantis pirtyje V.Jokubauskas pataria neužtrukti ilgiau 20 minučių.
Pirmiausia reikia sušilti iš visų pusių – pagulėti ant pilvo, paskui ant nugaros. Pirmiausia patariama vantą sukti palubėje, kad kūną iš pradžių paliestų ne ji, o jos nukreiptas šiltas oras.
Garus sugėrusia vanta perti iš pradžių reikia švelniai, o vėliau  judesius stiprinti. Perti reikia nuosekliai – nuo galvos iki kojų.
V.Jokubauskas sakė, kad, be jau žinomų beržinių vantų, naudos teikia ir lazdyno bei ąžuolinės vantos.
„Šios vantos vadinamos „vyriškomis“, o moterims tinka iš liepos ar drebulės šakų surištos vantos“, – patarė žymus pirtininkas.
Pirtyje tinka ir druskos, ir medus
Į pirtį kuršėniškis patarė neštis ne tik vantą, bet ir druskos bei medaus.
„Druska ne tik nušveičia odą, bet ir ištraukia iš organizmo toksinus. Ja patartina kūną išsitrinti dar esant pirtyje, nuo įėjimo į kaitinimosi patalpą praėjus maždaug 15 minučių.
Medų patarčiau naudoti baigiantis pirčiai.
Įtrynus kūną medumi patariama iškart išeiti į lauką, kad šaltesniame ore poros užsitrauktų ir medus tokiu būdu būtų pasisavintas.
Pastovėjus kelias minutes reikia nusiprausti drungnu vandeniu ir apsirengti“, – patarė V.Jokubauskas.
Patarė nevartoti alkoholio
Dar vienas žymaus pirtininko patarimas – prieš pirtį nevartoti alkoholio.
„Galiu pasakyti, kad 20 minučių kaitinimasis pirtyje prilygsta trijų kilometrų bėgimui, kai bėgikas trasoje išnaudoja 80 procentų savo galimybių.
Todėl tiems, kurie prieš pirtį nusprendžia pakelti bokalą alaus ar išlenkti taurelę stipresnio gėrimo, siūlau pagalvoti, ar jie taip pat elgtųsi ruošdamiesi bėgte įveikti trijų kilometrų trasą“, – retoriškai klausė pasaulio vanojimo čempionas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.