Iš tylos į garsų pasaulį sugrąžinama vis daugiau žmonių

2014 m. gegužės 22 d. 16:25
lrytas.lt
Penktadienį Kaune prasideda dvi dienas truksiantis šeštasis Baltijos šalių otolaringologijos kongresas. Lietuvos otolaringologų draugijos organizuojamas renginys pritraukė virš 300 dalyvių ir pranešėjų iš daugiau nei 10 užsienio valstybių bei Baltijos šalių.
Daugiau nuotraukų (1)
Didžiąją dalį pranešimų skaitys medicinos srities specialistai iš Lietuvos. Jei ankstesniuose kongresuose daugiau dėmesio buvo skiriama mokslinei medžiagai pristatyti, šiais metais daugiau dėmesio bus skirta klinikinių atvejų apžvalgoms, gydymo metodų rezultatų pristatymams.
Pasak kongreso prezidento ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovo prof. habil dr. Virgilijus Ulozo, išskirtinis Lietuvos medikų profesinis aktyvumas kongrese jau tapo gražia tradicija.
„Nuo pat pirmojo renginio lietuviai gydytojai aktyviausiai dalyvauja iš visų Baltijos šalių. Šio kongreso tikslas - pasisemti naujų patirčių, diskutuoti, pasidalinti idėjomis ir praktikomis.
Gydytojui šiuolaikiniame pasaulyje, kai technologiniai pasiekimai kiekvieną dieną keičia mediciną, būtina nuolatos tobulėti, nuolatos kelti kvalifikaciją ir didinti kompetenciją. Tokie renginiai ir padeda tą padaryti – tarkime, pirmąją kongreso dieną pranešimą skaitys pasaulinio garso mokslininkas ir praktikas Eugene N. Myers (JAV, Pitsburgo Universitetas), tema „Besikeičiantis chirurgo vaidmuo galvos ir kaklo navikų gydyme“. Mes apie rytojų kalbame jau šiandien“, - dalinosi prof. habil. Dr. Virgilijus Ulozas.
Lietuvos Otolaringologų draugijos pirmininkas, Santariškių klinikų Ausų nosies ir gerklės ligų centro direktorius prof. dr. Eugenijus Lesinskas džiaugiasi, kad tokiuose renginiuose dalyvaujantys medikams suteikiama galimybė ne tik tobulinti kvalifikaciją, bet ir naujai įgytas žinias pritaikyti savo praktiniame darbe. Juolab, kai naujausi medicininiai technologiniai sprendimai Lietuvos gydytojams tampa vis lengviau prieinami - jei ankstesniuose kongresuose aptarti ateities sprendimai mūsų šalį pasiekdavo per 5-10 metų, dabar inovatyvūs gydymo metodai čia pritaikomi per artimiausiu metus, dvejus.
„Otolaringologijoje iššūkių labai daug – tai yra labai kompleksiška medicinos sritis. Mūsų specialistų darbo specifika yra dvejopa – viena vertus, į gydytojus otolaringologus kreipiasi daug pacientų, kurie serga, sakykime įprastesnėmis ligomis – ausų, gerklės uždegimu, sinusitu, kitomis lėtinėmis ligomis. Pažvelgus iš kitos pusės, mes atliekame itin sudėtingas operacijas, tai yra aukštųjų technologijų chirurgija, reikalaujanti ir žinių, ir atitinkamos įrangos“, – atskleidė E.Lesinskas.
Valstybės finansuojamos operacijos – Lietuva pirmauja
Gegužės mėnesio pradžioje Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos pranešė, kad sunkią kurtumo negalią turintiems vaikams bus kompensuojami abiems ausims skirti kochleariniai implantai.
Iki šiol kochleariniai implantai vienai ausiai buvo skiriami esant sunkiems arba labai sunkiems, klausos sutrikimams, kai įprastos klausos gerinimo priemonės nepadėdavo. Tik išskirtiniu atveju, apkurtus dėl meningito, implantai buvo skiriami abiems ausims.
„Kochleariniai implantai yra vienas pažangiausių būdų sprendžiant kurtumo problemas, ir galime pasidžiaugti, kad abipusė kochlearinė implantacija – operacija, kuri Skandinavijos šalyse, Didžiojoje Britanijoje jau yra kasdienybė – pradėta vykdyti ir čia Lietuvoje, pirmoje iš Baltijos šalių ir Rytų Europoje. Tai tik parodo, kad mūsų gydytojai ne tik savo kompetencija nenusileidžia kolegoms iš Vakarų valstybių, bet ir naudojame pažangiausią įrangą - kochlearinės implantacijos Lietuvoje atliekamos universitetinėse klinikose Vilniuje ir Kaune“, – pasakojo Santariškių klinikų Ausų nosies gerklės ligų centro direktorius prof. dr. E.Lesinskas.
Jau galima kalbėti ir apie sėkmingas Lietuvoje įvykusias operacijas ne tik vaikams, be ir darbingo amžiaus suaugusiems pacientams. Tokiems pacientams suteikiama galimybė persikelti iš tylos į garsų pasaulį, padedantis jų visavertei socialinei integracijai visuomenėje.
Baltijos šalių otolaringologijos kongreso organizatoriai tikisi, kad kito renginio metu jau bus galima dalintis rezultatais ir pensinio amžiaus pacientams atliktų klausos atstatymo operacijų rezultatais.
Lietuvos otolaringologų draugija įkurta 1957 m., tarptautinių asociacijų IFOS ir EUFOS narė nuo 1992 m.  Draugija vienija Lietuvos Respublikos gydytojus otolaringologus, skatina ir remia Lietuvos otorinolaringologijos vystymąsi pasitelkus medicinos mokslą ir praktiką, tai pat aktyviai dalyvauja įgyvendinant Nacionalinę sveikatos koncepciją, svarstant ir priimant otorinolaringologijos veiklai svarbius teisės aktus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.