Patarimai, kaip sulieknėti nekankinant savęs

2014 m. gegužės 7 d. 12:45
lrytas.lt
Puikiai jaustis ir išlaikyti dailias kūno linijas galima tada, kai leidžiame savo kūnui tinkamai pailsėti, skaniai valgyti ir judėti. Pamenate ką žadėjote sau sutinkant Naujuosius metus? Pavyko? Ne bėda.
Daugiau nuotraukų (1)
Visada galima pradėti dabar, tuojau pat tai, ką esate suplanavę, pasižadėję, bet pamiršę.
Gyvenimo kokybę galima kelti taip, kad rytas būdų sveikesnis, o vakaras lieknesnis. Ypač artėjant vasarai.
„Pajuskite vidumi išvardintas sveikos gyvensenos gaires. Jas tikrai nesunku įgyvendinti nuo pat ryto iki vakaro. Juk negyvensite penkis šimtus metų, todėl pradėkite kokybišką gyvenimo būdą jau dabar“, - sakė Vilniaus sporto ir laisvalaikio klubo šeimai „Good Life“ treneris Julius Gaižauskas.
1. Daugiau miegokite.
Tikslas: per parą miegoti ne mažiau kaip 8 valandas. Naktį pradedant nuo 22 – 24 valandos.Taip pat atrasti bent penkias minutes laiko pabūti su savimi, atsikvėpti dienos metu, be telefono, be kompiuterio, tiesiog pasilepinti buvimu su savimi.
2. Gerkite vandenį.
Vanduo – tai gyvybės šaltinis kiekvienai kūno ląstelei. Mažinkite kofeino vartojimą, kuris šalina skysčius iš organizmo. Pageidautina sumažinti kavos gėrimą iki vieno karto per dieną, prieš pietus. Jei kamuoja nerimas ir jums sunku užmigti naktimis – verta pagalvoti apie kavos atsisakymą visiškai. Pamėginkite apseiti be kavos savaitę ar dvi.
3. Pradėkite dieną su kokybiškai pusryčiais.
Jūsų pusryčiai turėtu būti turtingi baltymais ir geraisiais riebalais, sudėtiniais angliavandeniais. Puikiai tiktų sudėtiniai lėtai įsisavinanami angliavandeniai – pilno grūdo košės, tas kurias reikia ilgai virti, kiaušiniai, sviestas, kokosų aliejus, riešutai ar avokadai.
Taip pat - vaisiai ir daržovės, sumaišytos kartu į taip vadinamą „žalią“ kokteilį ar salotas. Taip cukraus kiekį kraujyje išlaikysite stabilų, o tai reiškia - pastovų energijos srautą ir emocinį stabilumą, kuris užkirs kelią melancholijai po pietų, kai mirtinai norisi pasnausti.
4. Griežtai venkite dirbtinių saldiklių ar dietinių gėrimų.
Dirbtiniai saldikliai būna dietiniuose gėrimuose – visiems gerai žinomuose prekiniuose ženkluose. Saldikliai žmogui nėra sveikiau nei cukrus, tik kad juose nėra tiek kalorijų angliavandenių pavidalu.
5. Sumažinti glitimo turinčio maisto kiekį.
Atsisakykite bandelių, blynų ir prastos kokybės makaronų. Rinkitės neturinčius glitimo sudėtinius angliavandenius - grikius arba ruduosius ryžius, pupas, pupeles.
6. Sumažinkite kasdieninį stresą.
Raskite būdą nusiraminti, kuris tinka išskirtinai jums. Kai kuriems žmonėms puikiai pavyksta išvengti arba sumažinti streso kiekį vaikščiojant basomis, giliai kvėpuojant, medituojant, klausantis garsų arba muzikos, geriant arbatą bei skaitant. Pasirinkite bet ką, kas padės subalansuoti antinksčių veiklą (antinksčiai išskiria streso hormonus, kurie reguliuoja organizmo reakciją į stresą – išorinį ir vidinį, jie įtakoja imuninę sistemą, cukraus kiekį kraujyje, kraujospūdį, medžiagų apykaitą) ir išlaikyti stabilią hormonų pusiausvyrą.
7. Apkraukite kūną fiziniais pratimais 4 – 5 kartus per savaitę nuo 30 iki 45 minučių.
Judėkite! Nesistenkite perlenkti lazdos ir sportuoti ekstremaliai, nusivaryti nuo kojų, pasirinkite fizinį krūvį bei užsiėmimą, kuris tonizuotų tiek fiziškai tiek emociškai.
8. Įvairovė.
Valgykite kuo įvairesnį maistą – per pusryčius, pietus, vakarienę. Tarp vienodų patiekalų turėtų būti kelių dienų pertrauka – ypač pusryčiai turi skirtis.
9. Kramtykite maistą.
Kramtykite maistą iki košelės konsistencijos – tai labai pagerina virškinimą ir medžiagų įsisavinimą. Be to, taip ir nusiraminsite.
10. Valgykite daržoves.
Valgykite jas su kiekvienu patiekalu, pamėkite jas - kuo įvairesnes ir kiekvieną dieną. Keletą dienų per savaitę galite atsisakyti gyvulinės kilmės maisto produktų, trumpam tapkite vegetarais.
11. Pamirškite visus elektroninius įtaisus vakarais prieš miegą.
Ypač patraukite savo telefoną nuo lovos, įsijunkite beryšį režimą.
12. Pabuskite su ritualu.
Pavyzdžiui: atmerkiate akis, pasirąžote, nusišypsote, atsigeriate vandens su šviežiai įspausta citrina, einate į dušą. Jei tik galite – ir pusryčiaukite ramiai, o paštą ir naujausias žinias perskaitysite vėliau.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.