Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad vienintelė efektyvi priemonė, galinti suvaldyti šią ligą - profilaktinis skiepijimas. Tačiau jau kelerius metus vaikų skiepijimo apimtys Lietuvoje mažėja.
Kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse, sumažėjus skiepijimo apimtims, užkrečiamosios ligos sugrįžta: Vilniuje jau užregistruota 12 tymų atvejų.
Užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje 2011 ir 2012 metais nuo tymų buvo paskiepyta kiek daugiau nei 93 proc. 2 metų vaikų.
Stebėjimų duomenys, Europos valstybių patirtis, rodo, kad tymų virusas neplinta visuomenėje tik tuo atveju, kai paskiepijama ne mažiau kaip 95 proc. vaikų.
Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, net ir 2 procentais sumažėjus skiepijimo apimtims, tymai netrunka priminti apie save. Tai šiuo metu stebima Lietuvoje. Vilniuje jau užregistruota 12 tymų atvejų.
Pasaulio sveikatos organizacija numato eliminuoti tymus Europos regione iki 2015 metų, tačiau tam būtina nuolat išlaikyti ne mažesnes kaip 95 procentų skiepijimų apimtis.
Sveikatos apsaugos ministerija ragina tėvus atidžiai stebėti savo vaikų skiepijimo kalendorių, nerizikuoti vaiko sveikata, o padėti jam išvengti ligų.
Tymai - labai užkrečiama virusinė infekcija, plintanti per orą, perduodama per kvėpavimo takų sekretais suterštas rankas ar kitus aplinkos daiktus.
Liga pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kosuliu, sloga ir akių gleivinės uždegimu. Galima tymų komplikacija - plaučių ar galvos smegenų uždegimas, antrinė bakterinė infekcija.