Iš Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurgijos korpuso konferencijų salės vakar sklido kamerinė muzika – čia nemokamai koncertavo iš Londono atvykęs „Orphic Trio”.
Ansamblyje fortepijonu grojantis R. Vingras šiuo pasirodymu pristatė Didžiojoje Britanijoje daugiau nei 60 metų gyvuojantį projektą „Muzika ligoninėse”.
Ne viename „Muzika ligoninėse” koncerte dalyvavęs R. Vingras pats yra įsitikinęs gydomąja muzikos galia.
„Dėl sveikatos problemų į medikus teko kreiptis ir pačiam.
Iš daktaro kabineto išėjau susirūpinęs. Tą mano rūpestį iškart išsklaidė ligoninės vestibiulyje sklidę arfos garsai”, – pasakojo R. Vingras.
Projektas „Muzika ligoninėse” buvo pradėtas 1948 metais norint pakelti per karą patirtus sužalojimus besigydančių karių dvasią.
„Panašių dalykų yra ir Lietuvoje. Tačiau projektas „Muzika ligoninėse” išsiskiria tęstinumu. Daugiau nei šešiasdešimt metų gyvuojantis projektas stebina ir savo kiekybe, ir kokybe.
Per metus įvairaus amžiaus klausytojų auditorijai ligoninėse, globos, slaugos namuose, dienos priežiūros centruose, specialiųjų poreikių mokyklose surengiama tūkstančiai koncertų.
Koncertuoti į ligonines vyksta ir žymūs atlikėjai.
Aukų šiems koncertams projektų vadybininkai gauna iš farmacijos bendrovių, privačių rėmėjų, jos renkamos ir per labdaros koncertus”, – „Lietuvos rytui” pasakojo R. Vingras.
Šiaulių ligoninės chirurgijos korpuse koncertas vyko per pietų pertrauką, todėl jo paklausyti susigundė ir dalis medikų.
„Kai žmogus žiūri spektaklį ar klausosi muzikos, jis pamiršta sunkumus, skausmus, ligas”, – sakė Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius.
Ar projektas „Muzika ligoninėse” prigis ir Lietuvoje – kol kas nežinia. R. Vingrui koncerte talkino kartu su juo smuiku grojęs Orpheus Papafilippou bei violončelininkė Andrea Mundy.