Nėštumo metu - tik saikinga mankšta

2013 m. vasario 17 d. 09:46
lrytas.lt
Nėštumui ruoškitės iš anksto
Daugiau nuotraukų (1)
Nėščios moters gimdos padėtis bei dydis keičiasi. Dėl to keičiasi moters gravitacijos jėgos centras. Skausmas paprastai atsiranda, kai pertempiami raiščiai ir raumenys, palaikantys stuburą.
Tuomet jie susilpnėja, stuburas praranda stabilumą. Tai ir sukelia nugaros skausmus.
Vienintelis būdas išvengti skausmų - atlikti specialius tempimo pratimus. Jie padės išlaikyti raumenis stiprius ir elastingus.
Nėštumui ruoškitės iš anksto
Specialistai tvirtina, kad nėštumas - tai moters organizmo patikrinimas. Laukiantis išryškėja pačios silpniausios vietos.
Dėl nugaros skausmų moterys neturėtų kaltinti vien nėštumo. Tikėtina, jog stuburo problemų ji jau turėjo ir iki tol.
Netaisyklingas sėdėjimas, nešimas, kėlimas suformuoja laikysenos defektus. Jeigu jie laiku nepakeičiami, nėštumas sukels daugybę rūpesčių.
Gydytojai tvirtina, kad nuo jaunystės sportuojančios moterys rečiau skundžiasi nugaros skausmais, jas mažiau kamuoja kiti nemalonūs pojūčiai.
Ypač svarbūs pilvo bei dubens dugno raumenys. Juos ištreniravus gimdyti lengviau. Be to, sportuojančios moterys nėštumo laikotarpiu priauga mažiau svorio, po gimdymo neatsiranda strijų ar kitų estetinių trūkumų.
Įtampa šeimoje, stresas, nerimas taip pat gali būti viena iš nugaros skausmo priežasčių. Tokiais atvejais griebtis medikamentų nevertėtų. Neretai pakanka atsipalaiduoti ir nugaros skausmas atsileidžia.
Pratimai parenkami individualiai
„Gydymas pratimais ne ką mažiau sudėtingas gydymo būdas nei gydymas vaistais. Pratimų, kaip ir vaistų, negalima perdozuoti, reikia žinoti, kiek ir kada juos galima atlikti“, - perspėja gydytojas neurologas Jonas Girskis.
Kiekvienai kūdikio besilaukiančiai moteriai pratimai turi būti parenkami individualiai atsižvelgiant į nėštumo laikotarpį, moters svorį bei bendrą sveikatos būklę.
Tai, kas padėjo draugei, nebūtinai padės jums. Netaisyklingai parinkti bei atliekami pratimai gali ne tik padėti, bet net ir pakenkti tiek būsimai mamai, tiek jos įsčiose augančiam kūdikiui.
Nėštumo metu smarkiai padidėja traumų tikimybė. Todėl moterys mankštintis turėtų itin atsargiai. Svarbu nepersitempti.
Gydytojas neurologas pataria atlikti kuo daugiau pratimų, skirtų pilvo, dubens dugno raumenims.
Nugaros raumenys linkę sutrumpėti, nes dirba nuo ryto iki vakaro mums judant, sėdint, laikant pakeltą galvą. Juos reikėtų ne stiprinti, bet tempti. Nugaros tempimo pratimus galima padaryti net pasyviai gulint lovoje, tik keičian kojų padėtį.
Pavyzdžiui, skaitydamos šiek tiek sulenkite kelius, po jais padėkite pagalvėlę.
Venkite gulėjimo ant nugaros ištiestomis kojomis. Trečiajame nėštumo semestre moterys apskritai neturėtų daryti pratimų gulėdamos nei ant nugaros, nei ant pilvo.
Pratimus moterys turėtų nutraukti iš karto vos pajutusios skausmą nugaroje inkstų srityje, galvos svaigimą, dažnesnius nei įprasta gimdos susitraukimus, prasidėjus kraujavimui, regos sutrikimams, silpnumui, dusuliui, širdies permušimams, pykinimui, sumažėjus vaisiaus judesiams, blauzdos paburkimams.
Mankštintis - saikingai
Nemažai moterų įsitikinusios, jog sportas nėštumo laikotarpiu naudingas ne tik joms, bet ir įsčiose augančiam kūdikiui. J.Girskis tvirtina, kad tai netiesa.
Renkantis aktyvias sporto šakas, kraujas, skirtas kūdikio vystymuisi, iš gimdos nuteka į treniruojamus raumenis. Dėl to vaikas gali lėčiau augti, atsiranda medžiagų apykaitos sutrikimai.
Svarbu, kad atlikdama pratimus moteris stipriai nesuprakaituotų, nes tai gali pakenkti vaisiui. Dėl to netgi gali prasidėti priešlaikinis gimdymas.
Geriausia pratimus daryti vandenyje. Tuomet judesiai lengesni, pratimai nereikalauja tiek daug jėgų.
Be to, vanduo - puikus termoreguliatorius. Tačiau nėščiosioms reiktų vengti vandens kaskadų, sūkurinių vandens srovių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.