Naujuosius treniruoklius išbandęs miesto meras Andrius Kupčinskas prisiminė, kaip prieš trejus metus šią idėją parsivežė iš Turkijos.
„Nedelsdami 2009 metais surengėme viešuosius pirkimus ir pradėjome įrenginėti lauko treniruoklius kauniečių pamėgtose laisvalaikio vietose. Darbai įsibėgėjo taip sparčiai, kad vienu metu buvo juokaujama, jog Kaune yra daugiau treniruoklių nei žaidimo aikštelių“, – prisiminė miesto meras A. Kupčinskas, nepraleidęs progos ir pats mankštintis.
„Kai buvo montuojami treniruokliai, saloje sportuojantys žalgiriečiai vis paklausdavo, kada galės juos išbandyti. Ir kiti sportiškai laiką leidžiantys miestiečiai domėjosi įrenginiais. Akivaizdu, kad pasirinkome tinkamą vietą.“, – pasakojo Centro seniūnas Vytautas Pauliukas.
Dar vienas lauko treniruoklių komplektas bus sumontuotas Santakos parke greta vaikų žaidimo aikštelės.
Kauniečiai tausoja treniruoklius
Treniruoklius įrengusios įmonės „Sveikata tau“ vadovas Arūnas Baranauskas patvirtino, kad Kaunas – pirmasis šalies miestas, taip aktyviai įgyvendinantis užsibrėžtą tikslą per dvejus metus visose seniūnijose sumontuoti bent po vieną lauko treniruoklių komplektą.
„Kauniečiai iš tiesų pamėgo treniruoklius. Per dvejus metus buvo tik vienas vandalizmo atvejis. Dainavos parke kažkas sulaužė vieną treniruoklį. Daugiau tokių incidentų nebuvo“, – tvirtino įmonės direktorius.
Visame mieste – 230 įrenginių
Kauniečiams pageidaujant, įprastas treniruoklių komplektas buvo papildytas kitais sporto įrenginiais – lygiagretėmis, skersiniais, treniruokliais vaikams ir neįgaliesiems.
Šiuo metu miesto parkuose, miško aikštelėse ir kitose viešose vietose įrengta 230 treniruoklių. Neliko nė vienos seniūnijos, kurios gyventojai negalėtų aktyviai leisti laisvalaikio.
Papildomai šiais metais dar bus sumontuoti treniruokliai Kauno marių I paplūdimyje, Kleboniškio miško ir Lampėdžių miško aikštelėse.
Ir senjorams, ir jaunimui
Lietuvoje gaminami lauko treniruokliai yra tvirti ir, pasak bendrovės „Sveikata tau“ direktoriaus, per dvejus garantinio laikotarpio metus rimto remonto nereikėjo nė vienam įrenginiui.
„Guoliai, atraminės detalės dėvisi, bet kol kas niekur nereikėjo jų keisti. Dėl neatsargumo kartą buvo sulaužytas treniruoklis neįgaliesiems, nes jis nėra pritaikytas sveikų žmonių fizinėms jėgoms. Todėl dabar tokius treniruoklius žymime specialiu lipduku“, – pasakojo A. Baranauskas.
Vienu metu pratimus lauko treniruokliu gali atlikti po 2–3 žmones. Ant kiekvieno įrenginio priklijuotas lipdukas parodo, kaip juo naudotis ir teisingai atlikti judesius. Prieš kelerius metus pastačius pirmuosius treniruoklius, buvo įsitvirtinusi nuostata, kad jie daugiausia skirti aktyviai laiką leidžiantiems vyresnio amžiaus ar po ligos jėgas norintiems atgauti žmonėms. Dabar papildytas įrenginių rinkinys suteikia galimybę mankštintis ir jauniems žmonėms bei vaikams.
„Yra daug dar sovietinius laikus menančių sulūžusių ir surūdijusių sporto įrenginių prie mokyklų. Reikia rasti finansinių galimybių, kad juos išmontavus būtų pastatyti nauji“, – akcentavo A. Kupčinskas.