Dėl prancūziškų krūtų implantų nukentėjo ir Lietuvos plastikos chirurgai – moterys vis rečiau ryžtasi gultis po skalpeliu

2012 m. sausio 27 d. 17:47
Monika Svėrytė
Skandalingai nesaugiomis krūtų implantų operacijomis pagarsėjusį bendrovės „Poly Implant Prothese“ (PIP) vadovą prancūzą Jeaną Claude'ą Masą suėmė policija.
Daugiau nuotraukų (1)
Dar pernai metų gruodį Marselio uostamiestyje prasidėjęs tarptautinis krūtų implantų skandalas nesibaigia. Spėjama, kad krūtų operacijos naudojant nesaugius implantus buvo atliktos per 400 tūkst. moterų visame pasaulyje, iš kurių apie 20 gydytojai diagnozavo vėžį. Kol kas tiesioginis ryšys tarp implantų ir onkologinių susirgimų dar nenustatytas, tačiau aišku tai, kad šiems implantams gaminti buvo pasirinktas sertifikatų neatitinkantis techninis silikonas.
J.C.Masą Prancūzijos pareigūnai sulaikė jo paties namuose, jam pateikti kaltinimai dėl netyčinio nužudymo ir netyčinio sveikatos sutrikdymo. Šiuo metu bendrovė laikinai uždaryta.
Lietuvos plastinės chirurgijos centro „Vitkus Clinic“ chirurgai dar anksčiau užtikrino, kad moterims, kurioms krūtų operacija buvo atlikta Lietuvoje, nėra ko nerimauti – šalyje nebuvo nei vienos operacijos, kur būtų buvę naudojami PIP implantai.
Pasak klinikos įkūrėjo ir vieno žinomiausių Lietuvos mikrochirurgų, profesoriaus Kęstučio Vitkaus, PIP firmos implantai Lietuvoje nėra populiarūs, o tarp dažniausiai šalyje ir visoje Europoje naudojamų – „Eurosilicone“ bei „Allergan“ kompanijų implantai. Juos specialistas vertina kaip mokslo ir ilgametės praktikos patvirtintą produktą.
Nepaisant to, profesorius pastebi, kad šiuo metu pacientai nesijaučia tokie saugūs. „Jaučiamas nerimas. Klientai daugiau klausinėja, ilgiau apsvarsto visus už ir prieš – kiekvienas normalus žmogus apie tai susimąsto“, – pasakoja chirurgas.
Pasak chirurgo, yra trys svarbiausi dalykai, nuo kurių priklauso operacijos sėkmė – implantų gamintojo kokybė, chirurgo profesionalumas ir paciento elgesys operacijos metu. „Viskas turi būti tiksliai paskaičiuota ir net menkiausias įbrėžimas ar netikslus paskaičiavimas vėliau gali turėti neigiamus padarinius“, – sako jis.
K.Vitkus implantus klientams siūlo rinktis priklausomai nuo to, kokio rezultato jie nori. „Jeigu siekiama kuo didesnės krūtinės, siūlomas vienas gamintojas. Jeigu moteris nori estetinės korekcijos ir tiesiog gražiai atrodyti po gimdymo – tada renkamasi kitas implantas“, – pasakoja K.Vitkus.
Chirurgo teigimu, su visais implantais kartais būna nelaimingų atsitikimų ir visi klientai apie tai yra informuojami iš anksto, tačiau PIP atvejis, anot jo, tik nesąžiningo industrijos žmogaus klausimas. Profesorius sako, kad visos save gerbiančios ir vardą turinčios klinikos, priešingai nei PIP bendrovė, neleidžia sau eksperimentuoti su klientų sveikata. „Kompanijos, kurios atsiranda kaip grybai po lietaus ir taip pat greit vėl išnyksta – kaip jomis galima pasitikėti? Į neseniai susikūrusias kompanijas visuomet reikia žiūrėti atsargiai“, – svarsto K.Vitkus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.