Vyrui buvo nuspręsta pritaikyti per pastaruosius du dešimtmečius pasaulyje vis labiau populiarėjančią operaciją gydant invazinį šlapimo pūslės vėžį – radikalią cistektomiją suformuojant šlapimo rezervuarą iš plonosios žarnos segmento ir prijungiant jį prie šlaplės.
Šią operaciją atliko KMUK Urologijos klinikos gydytojai dr. S. Auškalnis, doc. Daimantas Milonas, Urologijos klinikos vadovas doc. Mindaugas Jievaltas, kartu su konsultantu gyd. urologu Steven Joniau iš Belgijos, Liuveno universitetinės ligoninės. Pasak dr. S Auškalnio, nors tokia operacija yra techniškai sudėtingesnė, ji padeda išlaikyti gyvenimo kokybę. Šia metodika atlikta šlapimo pūslės operacija Kauno klinikose antroji. Ankstesnė buvo atlikta prieš dešimt metų.
Šia metodika atlikta operacija turi ir savas komplikacijas, specifinės priežiūros reikalaujantį ankstyvą ir vėlesnį pooperacinį laikotarpį. Dėl ilgalaikio žarnos gleivinės kontakto su šlapimu gali vystytis įvairūs elektrolitų, vitaminų apykaitos sutrikimai. Taip pat naujai suformuotame rezervuare gali formuotis akmenys, vystytis infekcija. Naujai suformuota pūslė neturi jautrumo, todėl žmogus nejaučia, kada ji prisipildo. Todėl turi ją treniruoti, didinti talpą - dienos ir nakties metu šlapintis nustatytais laiko intervalais ir t.t. Po operacijos yra tam tikra šlapimo nelaikymo rizika. Todėl ši operacija dažniausiai pasirenkama jauniems, motyvuotiems pacientams, kurie gali dažnai lankytis kontrolei, gali save prisižiūrėti ir vertinti savo būklę. Pasak medikų, po trijų mėnesių, nesant komplikacijų, pacientas galės tęsti darbinę veiklą.