Medikai aterosklerozę pravardžiuoja „tyliuoju žudiku“, nes neretai žmonės gali nesuprasti, kad serga šia liga, kol nepasireiškia simptomai.
Kad jų arterijos yra užkalkėjusios, žmonės neretai sužino po to, kai užsikemša kuri nors kraujagyslė ir prireikia skubios medikų pagalbos – ištinka insultas ar miokardo infarktas.
Ar įmanoma kalcį „išvalyti“ iš kraujagyslių? Atsakymą į šį klausimą pateikė socialiniame tinkle „TikTok“ populiarus gydytojas Jeremy'is Londonas.
Pasak jo, efektyviausias būdas nustatyti kalcifikacijos lygį – kompiuterinės tomografijos tyrimas ir jo vaizdų įvertinimas pagal Agatstono skalę – tai suminis visų kalcifikuotų pažeidimų kraujagyslėse balas. Skalė plati: nuo 1 iki 1000.
„Paaiškėjo, kad kraujagyslėse yra kalcio? Ką daryti toliau? Nėra vieno būdo, kaip būtų galima atsikratyti kalciu, bet tam tikri gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti išvengti kraujagyslių „kalkėjimo“ ateityje“, – vaizdo įraše pasakojo kardiochirurgas iš JAV.
J.Londonas iš viso pateikė 4 patarimus:
1. Bet kokia kaina venkite rūkymo;
2. Rinkitės subalansuotą mitybą, kurioje netrūktų skaidulų;
3. Skirkite dėmesio miegui, nes kokybiškas nakties poilsis sumažina uždegiminius procesus visame kūne;
4. Mankštinkitės, nes pastovus fizinis aktyvumas padės palaikyti stabilią gliukozės koncentraciją kraujyje.
„Klausykite, mes negalime pakeisti savo praeities, tačiau turime galimybę priimti protingus sprendimus, kurie pagerins savijautą ir gyvenimo trukmę“, – sakė J.Londonas.
Lrytas neseniai rašė, kad kovojant su ateroskleroze gali būti naudingos tam tikros maistinės medžiagos. Pavyzdžiui, vitaminas K2, kurio gausu tokiuose maisto produktuose kaip rauginti kopūstai, kefyras, sūris, vištiena ir kiaušinių tryniai.
Vitamino K2 vartojimas gali sumažinti arterijų standumą, pažaboti kraujagyslių kalkėjimą ir sumažinti diabeto atvejų skaičių.
Prieš kelis metus atliktame tyrime pabrėžiama vitamino K2 svarba kraujotakos sistemai, nes šis vitaminas palaiko kalcio pusiausvyrą.
Daugiau apie kraujagyslių sveikatai palankią mitybą rasite čia.