Erekcijos sutrikimai pastaruoju metu diagnozuojami vis jaunesniems vyrams

2024 m. lapkričio 20 d. 13:00
Erekcijos sutrikimai pastaruoju metu diagnozuojami vis jaunesniems vyrams, nors didesnis dažnis fiksuojamas tarp vidutinio ar vyresnio amžiaus lytiškai aktyvių vyriškosios lyties atstovų. Erekcijos sutrikimas arba erekcijos disfunkcija – tai nesugebėjimas ar negalėjimas pasiekti ir (ar) palaikyti reikiamo varpos standumo tam, kad būtų atliktas pilnavertis lytinis aktas.
Daugiau nuotraukų (1)
Kokių laipsnių būna erekcijos sutrikimai? Kodėl erekcijos sutrikimas – daugiau nei nesugebėjimas atlikti lytinio akto? Kokios yra dažniau pasitaikančios erekcijos sutrikimų priežastys? Ką reikėtų žinoti apie medikamentinį gydymą, kuris šiandien lengvai prieinamas, saugus, greitai veikiantis ir tikrai labai efektyvus?
Kokių laipsnių būna erekcijos sutrikimai?
Erekcijos sutrikimai paprastai skirstomi į tris sunkumo laipsnius:
  • Lengvas – kai varpa nesukietėja tik kartais;
  • Vidutinis – kai varpos sukietėjimas nepilnavertis/ ji sukietėja nevisiškai;
  • Sunkus – kai varpa nesukietėja visai ir lytinis aktas tampa neįmanomas.
Kodėl erekcijos sutrikimas – daugiau nei nesugebėjimas atlikti lytinio akto?
Nesugebėjimas atlikti sėkmingo lytinio akto dėl nepakankamos erekcijos – tik viena šio lytinio sutrikimo pusė. Kita pusė – kur kas skausmingesnė. Ji susijusi su vyriškosios lyties atstovo patiriamu nepilnavertiškumo jausmu, nusivylimu ir nerimu. Vyras ne tik tampa nervingas ir nepasitikintis savimi, bet jį beveik nuolat vargina įkyrios mintys apie savo vertės trūkumą – mat vyriškosios lyties atstovai dažnai ir klaidingai lytinį pajėgumą sieja su asmenine verte bei vyriškąja galia. Negana to, dauguma erekcijos sutrikimus patiriančių vyrų galiausiai pradeda vengti lytinių santykių, todėl tarp poros narių gali kilti įvairiausių nesutarimų ir barnių, o santykiai pašlyti gali net tarp ilgamečių partnerių.
Ar nuo erekcijos sutrikimų kenčia tik vyresni vyrai?
Nors statistiniai duomenys rodo, kad erekcijos disfunkcija dažniausiai diagnozuojama į penktą ar į šeštą dešimtį įžengusiems lytiškai aktyviems vyrams, tačiau galime drąsiai teigti, kad erekcijos sutrikimų pasireiškimas tikrai priklauso ne tik nuo amžiaus. Vis dėl to didesnis įvairių organinių ligų dažnis, natūraliai po truputėlį silpnėjantis lytinis potraukis ir retėjantys lytiniai santykiai gali prisidėti prie to, kad erekcijos sutrikimų dažniau pasitaiko vidutiniame ir vyresniame amžiuje. Be to, bėgant metams mažėja ir sėklos gamyba, todėl taip lengvai pasiekti erekciją, kaip tai buvo galima padaryti jaunesniame amžiuje, jau gali būti sudėtingiau. Tačiau nereikėtų galvoti, kad erekcijos sutrikimas pasireiškia tik vyresniame amžiuje – su juo susiduria ir visai jauni vyrai, kurie, atrodo, turėtų būti jėgų žydėjime.
Kokios yra dažniau pasitaikančios erekcijos sutrikimų priežastys?
Erekcijos disfunkcijos priežasčių yra ne viena ir jos gali būti labai įvairios, daugialypės, kombinuotos:
  • Jaunesniems vyrams, kaip pastebima, dažniau būdingos psichologinės priežastys, pavyzdžiui, labai stipri baimė IR VĖL patirti nesėkmę, neplanuotai apvaisinti partnerę, galbūt užsikrėsti kokia nors lytiškai plintančia ir nemalonia liga, o galbūt būti užkluptam ir (arba) neįvertintam, ar, dar blogiau, išjuoktam bei paniekintam partnerės;
  • Vyresniems vyrams, kaip teigiama, dažniau erekcijos sutrikimus sukelia įvairūs kraujotakos sutrikimai, pavyzdžiui, aterosklerozė, kraujagyslių pažeidimai ir pan. Tuomet sakoma, kad erekcijos sutrikimai yra kraujagyslinės kilmės;
  • Įvairaus amžiaus vyrams daug įtakos erekcijos funkcijai gali daryti įvairios neurologinės ligos ir sutrikimai, pavyzdžiui, išsėtine sklerozė, epilepsija, galvos ar stuburo smegenų traumos, netgi dubens kaulų lūžiai, kai kurios anatominės lytinių organų ypatybės ir pan.;
  • Nepriklausomai nuo savo amžiaus vyrai taip pat gali susirgti įvairiomis lytinių organų ligomis, pavyzdžiui, ūminiu ar lėtiniu prostatitu, kitomis mažojo dubens organų uždegiminėmis ligomis, kurios, savo ruožtu, taip pat gali daryti įtaką erekcijos kokybei;
  • Įvairaus (ir jaunesnio ir vyresnio) lytiškai aktyvūs vyrai nuo erekcijos sutrikimų gali kentėti ir dėl žalingų įpročių, pavyzdžiui, alkoholio, nikotino ar psichoaktyvių medžiagų vartojimo sukeliamo žalingo poveikio bei dėl tam tikrų vaistų sukeliamo nepageidaujamo efekto, pavyzdžiui, antidepresantų, gliukokortikoidų, psichotropų, antihipertenzinių ar prieštraukulinių vaistų vartojimo.
Kodėl medikamentinis gydymas dažnai yra geras pasirinkimas kenčiant nuo erekcijos sutrikimo?
Medikamentinis erekcijos sutrikimo gydymas šiandien yra lengvai prieinamas, greitai veikiantis ir tikrai labai efektyvus. Lietuvoje jau yra antros kartos vaistas, veikiantis greitai, padedantis išsaugoti spontaniškumą ir gerai toleruojamas. Jį gali paskirti gydytojas urologas. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.