Apie dantų protezavimą prakalbusi naujos sostinės odontologijos klinikos gydytoja: „Ši procedūra pakeičia gyvenimą“

2024 m. lapkričio 6 d. 09:00
Šypsena – tai ne tik daugelio vizitinė kortelė, bet ir pasitikėjimo savimi šaltinis, todėl dantų sveikata gali daryti didelę įtaką tiek fizinei, tiek emocinei savijautai. Vis dėlto neretai susiduriama su klausimu: kada reikėtų pradėti galvoti apie dantų protezavimą?
Daugiau nuotraukų (9)
Pavasarį Vilniuje, Žvėryno mikrorajone, duris atvėrusios inovatyvios odontologijos klinikos „Dantų centras“ gydytoja Karolina Karkauskienė sako, kad universalaus atsakymo nėra, todėl svarbu rūpintis burnos sveikata ir reguliariai lankytis pas odontologus.
Apie dantų protezavimą prakalbusi odontologė-ortopedė atvira – laiku nesusirūpinus burnos sveikata, galvą sukti gali tekti ne tik patiems pacientams, bet ir geriausiems specialistams.
Naujutėlėje klinikoje pacientų šypsenomis besirūpinanti gydytoja atskleidė visą tiesą apie daug kam nerimą keliančią procedūrą ir užtikrino: „Dantų centro“ sienos jau pasakoja ne vieną sėkmės istoriją, kuomet naudojant naujausias technologijas atliktas protezavimas pakeitė pacientų gyvenimus.
Svarbu nedelsti
K. Karkauskienė svarstė, kad nėra tikslaus laiko, kada pacientai turėtų susirūpinti dėl dantų protezavimo. Vieniems jo gali prireikti sulaukus šešiasdešimties, kitiems – vos šešiolikos. Tai labai individualu.
„Gan dažnai pasitaiko, jog protezuoti dantis tenka ir vaikams. Tai nustatome profilaktinių patikrinimų metu, kurie atliekami kasmet. Dažnai tėveliai išsigąsta sužinoję, jog vaikams reikalingi dantų protezai. Juos gąsdina keli faktoriai.
Pirma – tai, jog dantų protezavimas yra gan brangi procedūra. Ne visi tėveliai žino, kad vaikams iki 18 metų ši procedūra yra kompensuojama, todėl nereikėtų apleisti dažnesnių vizitų. Antra – žodis „protezas“ daugeliui tėvelių asocijuojasi su išimamais plokšteliniais protezais, kuriuos naudoja garbaus amžiaus senjorai.
Vaikams tokie protezai gaminami ypač retai. Dažniausiai vaikų dantukai vietoj didelių plombų yra atkuriami užklotais ar įklotais. Taip dantukai sustiprinami ir tarnauja kur kas ilgiau“, – kalbėjo odontologė.
Gydytoja dėstė, kad procedūrą atliekant suaugusiems, protezavimo būdų yra daugybė, o būdo parinkimas priklauso nuo paciento dantų būklės.
„Pavyzdžiui, vienas pacientas ateina su nudilusiais dantimis, todėl jam reikalingas visų dantų atstatymas, sąkandžio kėlimas.
Kiti ateina su pavienėmis problemomis, kuomet užtenka dantį atkurti vainikėliu ar estetinius defektus atkurti laminatėmis.
Būna bedančių pacientų, tuomet galime pasiūlyti dantų implantus. Kiekvienam pacientui siūlome įvairius galimus variantus, kurių neretai būna po du ar tris“, – apie „Dantų centre“ atliekamas procedūras kalbėjo gydytoja.
K. Karkauskienė teigė, kad visas gydymo planas ir procedūrų atlikimo eiga yra suplanuojami pirmojo vizito metu. Atliekamas išsamus burnos ertmės ir dantų ištyrimas, panaudojant panoramines ir 3D nuotraukas.
Protezavimas – tęstinė procedūra. Kuomet protezuojami pavieniai dantys, procedūra dažniausiai trunka kelis vizitus. Kitu atveju, jei problema didesnė, apsilankymai pas odontologą gali užtrukti iki pusmečio ar ilgiau.
Atskleidė sėkmės istorijas
K. Karkauskienė prisiminė ir sunkius atvejus, su kuriais teko susidurti darbe.
„Vienas sunkesnių atvejų buvo, kai kreipėsi 60-metis pacientas, bruksistas. Visi dantys buvo nudilę, dantų vainikų likę buvo vos vienas milimetras aukščio.
Norint grąžinti pacientui galimybę kramtyti ir šypsotis, teko gydyti visų dantų kanalus, sustiprinti kaiščiais, kelti sukandimą, protezuojant vainikėliais.
Tai buvo ilgas ir kantrybės bei ištvermės reikalaujantis kelias pacientui bei iššūkis mums – visas procesas užtruko ilgiau nei metus“, – prisiminė gydytoja.
Odontologė-ortopedė atskleidė dažniausiai pacientų užduodamus klausimus ir nuramino: prieš šią procedūrą nerimauti nereikėtų.
„Dažnai klientai klausia, ar skaudės. Šios procedūros metu, nuskausminamųjų pagalba, skausmas nejaučiamas. Daug kas turi baimių, tad dėl šios priežasties visos procedūros galimos su sedacija, kuomet naudojami vaistai, kurie padeda pacientams atsipalaiduoti dantų gydymo metu.
Yra pacientų grupė, kurie po procedūros sako, jog dantys ne mano, todėl priežiūra nereikalinga. Taip tikrai nėra.
Priežiūra yra ne tik reikalinga, bet ir būtina – svarbu kas pusę metų atlikti burnos higieną, o po implantacijos ypač rekomenduojama įsigyti burnos irigatorių, kad ir namuose būtų galima užtikrinti maksimalią burnos higieną“, – pabrėžė gydytoja.
K. Karkauskienė dalijosi, kad daug pacientų į kliniką atvyksta atlikti estetinio protezavimo, siekdami padidinti pasitikėjimą savimi.
„Yra nemažai pacientų su baimėmis. Dažniausiai – apie 90 proc. tokių pacientų yra vyrai. Jie ateina su didžiulėmis baimėmis, tačiau paskui būna labai dėkingi. Vieni bijo prisimindami senovinius dantų gydymo metodus, kiti – prisiklausę pažįstamų nevykusių patirčių.
Dažniausiai pacientus mums nuraminti pavyksta, baimes įveikiame kartu ir sukuriame stebuklą – naują šypseną, kuri grąžina pasitikėjimą savimi ir gerina gyvenimo kokybę“, – pabrėžė gydytoja.
K. Karkauskienė tikra – ši procedūra daug kam pakeičia gyvenimą.
„Turėjau pacientą, kuris labai norėjo tapti policininku, bet dėl prastos dantų būklės į mokyklą įstoti negalėjo, o finansų susitvarkyti šypseną neturėjo.
Sulaukus maždaug 35 metų, jam pilnai atstatėme visą burną, visus dantis. Vyrui grįžo pasitikėjimas savimi, socialiniuose tinkluose jis pradėjo dalintis asmenukėmis su „nauja“ šypsena. Ši procedūra žmonėms tikrai reiškia daug“, – dalijosi odontologė.
Siūlo išskirtinę kokybę
Pavasarį sostinėje duris atvėrusi klinika išties neeilinė. Ilgametę patirtį turintys specialistai, moderni įranga, draugiška aplinka, į visus rūpimus klausimus pasiryžę atsakyti gydytojai ir kokybiška pagalba – tai, ką siūlo „Dantų centras“.
„Šios klinikos privalumų yra daug. Pavyzdžiui, daugelį pacientų pykina imant dantų atspaudus – mes to nedarome, dirbame su skaitmena.
Džiaugiamės ir tuo, jog esame modernūs – mums nereikia pacientų siųsti kitur: turime minėtus panoraminius ir 3D rentgenus, todėl pacientas sutaupo daugiau laiko.
Svarbu paminėti, kad daugelyje kitų klinikų yra nemažos eilės, specialistai ten atvažiuoja retai.
„Dantų centre“ pacientai gali apsilankyti iškart susidūrus su problema – dažnu atveju pas mus žmonės atvyksta tą pačią arba kitą dieną.
Kad patogumas būtų dar didesnis, atvykus siūlome nemokamą automobilio parkavimo galimybę bei lanksčias darbo valandas – nuo 8 val. iki 20 val., o jeigu reikia, ir ilgiau“, – vardijo K. Karkauskienė.
Gydytoja sutiko, kad neretai sostinėje odontologijos paslaugos nėra pigios, todėl „Dantų centras“ yra puikus pasirinkimas ieškantiems ne tik kokybiško, bet ir finansiškai prieinamo varianto.
„Mūsų tinklas turi penkias klinikas įvairiuose regionuose, todėl Vilniuje galime pasiūlyti kainas, artimas regionų klinikoms.
Svarbu ir tai, kad pas mus dirba ne bendros praktikos gydytojai, o specialistai. Kiekvienas jų yra atsakingas tik už savo sritį. Esame su nemaža patirtimi, nuolat tobulinamės – tai mūsų privalumas“, – baigdama pokalbį išskyrė gydytoja.
protezavimasodontologėPatarimai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.