Panorusi prisidėti prie geresnio visuomenės supratimo apie onkologinę ligą, Robyn Elizabeth iš Jungtinės Karalystės atvirai pasipasakojo platformoje „TikTok“.
Vėžys Robyn buvo diagnozuotas, kai jai buvo vos 29-eri. Moteris prisipažino, kad prieš tai jautėsi „visada pavargusi“, bet viską nurašė faktui, jog neseniai susilaukė kūdikio.
Tačiau po to, kai gydytojai nustatė klastingą ligą, Robyn suprato tinkamai neįvertinusi vėžio ženklų.
Vien operacijos neužteko
Jauna moteris paaiškino, kad po akimis susimetė maišeliai, veidas buvo išblyškęs, o ji nuolat jautėsi „kaip šiukšlė“.
Robyn išvardijo kitus skydliaukės vėžio simptomus, kurie jai pasireiškė: nuovargis, padidėję limfmazgiai, kūno svorio augimas, bevaisės pastangos numesti svorį, dusulys, tualeto įpročių pokyčiai, dirglumas ir „smegenų rūkas“.
Nuo ligos diagnozės Robyn buvo atliktos dvi skydliaukės pašalinimo operacijos, dėl kurių ji laikinai prarado balsą.
Skydliaukė yra nedidelė liauka, išsidėsčiusi kakle, priešais trachėją.
Viena iš pagrindinių skydliaukės funkcijų – gaminti hormonus, padedančius reguliuoti organizmo medžiagų apykaitą, t. y. maisto pavertimo energija procesą.
Po chirurginių intervencijų jai buvo pritaikytas gydymas radioaktyviuoju jodu, kurio metu vėžio ląstelės sunaikinamos radiacija.
Robyn pasidalino savo žiniomis apie skydliaukės vėžio gydymo būdus.
„Jei turite gumbą, kuris yra nuo keturių centimetrų ir didesnis, tai reiškia, kad reikės pašalinti ir kitą skydliaukės pusę. Vadinasi, bus pašalinta visa skydliaukė. Be to, tokiu atveju reikės pritaikyti gydymą radioaktyviuoju jodu, dėl to teks likti ligoninėje ir kurį laiką nebus galima susitikti su žmonėmis“, – aiškino Robyn.
Ji taip pat išskyrė kelis vėžio diagnozės aspektus, apie kuriuos „niekas jums nepasakoja“.
„Jausmas, kai sužinai, kad tau vėžys... Nemanau, kad kas nors yra tam pasiruošęs iš anksto ir nemanau, kad įmanoma numatyti, kaip kas nors reaguos. Galiu kalbėti tik iš savo pozicijos, bet man tai buvo gana keista patirtis“, – prisipažino Robyn.
Kamuoja kaltės jausmas
Moteris tęsė, kad sunku kitiems žmonėms pasisakyti, jog sergi vėžiu.
„Apie tai pasakoti aplinkiniams yra labai nepatogu ir atrodo, kad tu turi juos paguosti, nes ta žinia yra emociškai sunki“, – pastebėjo Robyn.
Ji taip pat prabilo apie kaltės jausmą, kuris ypač stiprus, jei turi vaikų. Anksčiau moteris kasdien pasiimdavo savo mažylį į lauką, o aktyvaus gydymo laikotarpiu graužėsi, kad negali būti pilnaverte mama.
Dabar Robyn gyvena laukimu. Gydytojai negali pasakyti, ar gydymas pavyko, kol nepraėjo 9 mėnesiai nuo jo pabaigos.
Tiesa, moteris renka lėšas vėžio labdaros organizacijai, taip pat ruošiasi rugsėjį įvyksiančiam „Great North Run“ bėgimui.
Skydliaukės vėžys priskiriamas prie retesnių onkologinių ligų. Tačiau kasmet Jungtinėje Karalystėje diagnozuojama apie 3 800 naujų atvejų, nurodo „Cancer Research UK“.
Nacionalinio vėžio instituto (NVI) teigimu, Lietuvoje sergamumas skydliaukės vėžiu nėra didelis, tačiau palengva didėja. Kasmet diagnozuojama apie 300 naujų šios ligos atvejų.
Skydliaukės vėžiu paprastai serga vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, dažniau moterys.
Parengta pagal Express.co.uk inf.