Regėjimo pokyčius Rachel pajuto netrukus po gimdymo. Maža to, sustiprėjo daug metų ją kamavę migreniniai galvos skausmai.
Optikos salono darbuotojas pasakė, kad jai tiesiog išsausėjo akys ir išsiuntė namo su akių lašais ir akiniais. Tačiau moters būklė pablogėjo, ji nebegalėjo atmerkti vienos akies, todėl buvo nukreipta į Karališkąją Viktorijos ligoninę, Belfaste, Šiaurės Airijoje.
Atlikus magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą paaiškėjo, kad jos stubure išplitęs vėžinis navikas. Rachael buvo pasakyta, kad liko gyventi vos keli mėnesiai, o jos šeima tikisi surinkti 150 tūkst. svarų sterlingų (178 tūkst. eurų) gyvybei pratęsti.
„Kai pasakė, kad sergu smegenų vėžiu, sugriuvo visas mano pasaulis. Sužinojau, kad tikėtina gyvenimo trukmė žmogui su mano diagnoze – 12 mėnesių, o simptomai man pasireiškė prieš 8 mėnesius“, – pasakojo Belfaste gyvenanti Rachel.
„Tiesiog nesitikėjau sulaukti tokių baisių naujienų. Tikėjausi, kad galbūt turėsiu bent metus ar dvejus. Tai mane nepaprastai paveikė psichologiškai“, – pridūrė ji.
Operuoti auglį – neįmanoma
Moteris pasakojo, kad iki diagnozės pablogėjo matymas viena akimi, todėl pasidarė nesaugu eiti į gatvę, tapo sunku pilnavertiškai rūpintis dukra.
Onkologinė liga Rachel buvo diagnozuota 2024 m. gegužę po to, kai ji buvo nukreipta į skubios pagalbos skyrių.
Gydytojai paaiškino, kad operacija neįmanoma, nes auglys – smegenų kamiene. Šiuo metu taikomas spindulinis gydymas: 30 seansų galvos smegenims ir 28 seansai nugaros smegenims.
„Būna dienų, kai atsibundu, o kojos neveikia, iš skausmo verkiu kelias valandas. Mano partneriui Robertui teko perimti didžiąją dalį mūsų dukters Rėjos priežiūros, ir dėl to jaučiuosi tokia nereikalinga, tarsi iš manęs jau būtų atimta didelė dalis motinystės.
Kai kuriomis dienomis galiu vaikščioti be pagalbos ir galiu pakelti Rėją. Galiu tik viltis, kad gerų dienų bus daugiau, nes dabar svarbiausas yra laikas su šeima“, – pasakojo moteris.
Rachel sakė ieškojusi gydymo alternatyvų, nes spindulinė terapija padeda ne visada.
Dabar ji kartu su šeima renka lėšas gydymui, kuris galimai prailgintų gyvenimą. Privačiose Vokietijos klinikose skiriamas vaistas, jos žiniomis, gali prailginti gyvenimą beveik 2 metais.
Nurijo išdidumą
Tyrimų, kelionės ir gydymo išlaidoms Rachael tikisi surinkti 150 000 svarų sterlingų (178 tūkst. eurų) ir jau turi pusę sumos.
„Kad ir kaip sunku prašyti pagalbos, nuryju išdidumą <...> Nesu pasirengusi palikti savo šeimos ir kūdikio“, – sakė moteris.
„Vienerių metų nepakanka, kad galėtum patirti motinystės dovaną. Niekada nepamatysiu, kaip Rėja žengia prie altoriaus, ir dėl ko? Tiesiog nepasisekė? Tai neteisinga“, – mintimis dalijosi Rachel.
„Negalėsiu dukros palydėti į pirmą klasę, bet papildomas laikas su ja būtų palaima, todėl iš visų jėgų kovosiu, kad kiekvieną rytą atsibusčiau su ja. Reikia ką nors daryti, kad būtų padedama žmonėms, atsidūrusiems panašioje situacijoje“, – sakė ji.
Moters įsitikinimu, smegenų vėžio tyrimai nėra finansuojami užtektinai, o už tai savo gyvybėmis sumoka jauni žmonės.
„Jei daugiau žmonių suprastų, koks pražūtingas smegenų auglio poveikis ne tik žmogui, kuriam jis diagnozuotas, bet ir jo šeimai, visiems aplinkiniams, kurie jį myli, galbūt galėtume atrasti daugiau gydymo būdų, nes niekas nenusipelnė tokio žiauraus likimo“, – patikino Rachel.
„Brain Tumour Research“ bendruomenės plėtros vadovė Louise Aubrey pritarė, kad smegenų vėžio tyrimams Jungtinėje Karalystėje nėra skiriamas pakankamas dėmesys.
„Nuo smegenų navikų miršta daugiau vaikų ir suaugusiųjų iki 40 metų amžiaus nei nuo bet kurio kito vėžio, tačiau nuo 2002 m. smegenų navikams buvo skirta tik 1 proc. nacionalinio finansavimo. Tai nepriimtina. Reikia padaryti daug daugiau, kad tokios jaunos šeimos kaip Rachelės šeima nebūtų išardytos šios pražūtingos ligos.“
Parengta pagal „Express.co.uk“ inf.