Vasarą ši liga kamuoja daugelį moterų: išsiruošus į paplūdimį, kelių taisyklių pamiršti nevalia

2024 m. birželio 3 d. 09:00
Bent kartą gyvenime su pienlige susiduria net 70 proc. moterų. Nors šia liga sergama visus metus, vasarą, kuomet per ilgai dėvimi šlapi maudymosi kostiumėliai, sintetiniai apatiniai drabužiai, aptempti šortai, prakaituojant dažniau prausiamasi duše ar pamirštamos subalansuotos mitybos taisyklės – ši liga gali pakoreguoti kruopščiai dėliotus atostogų planus. Pajutus pirmuosius pienligės simptomus, būtina veikti – svarbiausia kantrybė ir veiksmingi vaistiniai preparatai.
Daugiau nuotraukų (1)
Svarbu diagnozuoti laiku
Paprastai pienligę sukelia antibiotikų vartojimas, pervargimas, dietos, hormonų disbalansas, stresas ar nusilpęs imunitetas, visgi vasarą, kuomet itin daug laiko praleidžiama prie vandens telkinių, pasirūpinti tinkama intymia higiena dar svarbiau. Nepamiršti laiku persirengti šlapią maudymosi kostiumėlį, prausiantis duše naudoti tinkamus intymios higienos prausiklius, o maudytis tik švariuose vandens telkiniuose.
Gydytojo kabineto duris moterys paprastai praveria pajutusios makšties niežulį ir perštėjimą, skausmą šlapinantis, deginimo jausmą, lytinių organų patinimą ir pastebėjusios varškės konsistencijos išskyrų – būtent šiais pienligės simptomais skundžiamasi dažniausiai. Svarbiausia vizito neatidėlioti, negydoma pienligė gali tapti lėtine ir varginti ištisus mėnesius.
Nors viešojoje erdvėje galima rasti patarimų makštį plauti vandeniu, sodos tirpalu, tepti arbatmedžio eteriniu aliejumi ar obuolių actu, iš tiesų efektas gali būti priešingas nei tikimasi – dar labiau paskatinti grybelio dauginimąsi ir plitimą.
Paprastai pienligę diagnozuoti nesudėtinga, tačiau, kilus abejonių, diagnozę nesunkiai patvirtina atliktas makšties tepinėlio mikroskopinis tyrimas. Jeigu moteris serga lėtine kandidozės forma, kurios vis nepavyksta išgydyti, gali būti atliekamas tiriamosios medžiagos pasėlis į specifines mikrobiologines terpes.
Išgydyti – nesudėtinga
Pienligei gydyti paprastai skiriami grybelio dauginimąsi stabdantys vaistai, pavyzdžiui, minkštosios makšties kapsulės „Lomexin“. Šis veiksmingas vaistinis preparatas, vartojamas grybelių sukelto išorinių lyties organų ir makšties uždegimo (pienligės) gydymui, naikina pienligės sukėlėją – Candida albicans, atkuria makšties mikroflorą ir sustabdo nemalonius simptomus.
Jei patogu, galima rinktis makšties kremą ar žvakutes. Šių formų vaistai saugūs, veikia vietiškai, nepasklinda po visą organizmą ir yra veiksmingi.
Sergant pienlige svarbu ne tik pasirinkti veiksmingą vaistinį preparatą, bet ir skirti daugiau dėmesio mitybai: vartoti pakankamai gerųjų bakterijų turinčio maisto (kefyro, raugintų daržovių, jogurto ir pan.), vengti saldumynų ir mielių turinčio maisto.
Svarbu nepamiršti ir kitų prevencinių priemonių. Jeigu pienligė kartojasi, labai svarbu atsisakyti intymios higienos prausiklių su kvapikliais ir agresyviais putokšliais, vengti aptemptų, sintetinės medžiagos drabužių ir pasirūpinti medvilniniu apatiniu trikotažu.
Plačiau apie „Lomexin“ galite skaityti čia.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.