Gydytojas Tadas Gabinaitis keletą metų dirbo RKL Reanimacijos intensyviosios terapijos skyriuje, vėliau prisijungė prie anesteziologų komandos. Papildomai baigęs lėtinio skausmo gydymo kursą, konsultuos pacientus su lėtiniu skausmu.
„Lėtinis skausmas, tai ilgai besitęsiantis ar pasikartojantis skausmas, kuris užsitęsia ilgiau nei ūmi liga ar trauma, bei trunkantis ilgiau nei 3–6 mėnesius ir trukdantis žmogui jo kasdieniniame gyvenime. Lėtinis skausmas dažnu atveju yra gretutinė patologija šalia kitos lėtinės ligos“, – pasakoja gydytojas T. Gabinaitis.
Pasak gydytojo, dažniausi skausmo šaltiniai yra galvos skausmas, sąnarių skausmas, skausmas po traumų, nugaros skausmai. Lėtinio skausmo priežastimi gali tapti trauma arba infekcija, o gali būti ir gretutinė lėtinė besitęsianti liga.
„Lėtinio skausmo simptomatika įvairi ir pasireiškia silpnu arba stipriu skausmu, kuris neišnyksta. Skausmas gali būti apibūdinamas kaip deginantis, perštintis, bukas, geliantis. Jaučiamas diskomfortas, įsitempimas, vietos jautrumas. Skausmą taip pat gali lydėti tokie simptomai, kaip: nuovargis, nemiga, kasdieninio aktyvumo sumažėjimas ir padidėjęs poreikis poilsiui. Susilpnėjęs imunitetas, emocinės būklės pakitimai: bejėgiškumas, baimė, depresija, dirglumas, nerimas, stresas“, – sako lėtinio skausmo gydytojas.
Nustačius lėtinį skausmą, gydymo tikslu tampa skausmo sumažinimas.
„Koks bebūtų gydymo planas, reikia turėti omenyje, kad dažnai skausmas negali būti išgydomas, bet gali būti kontroliuojamas“, – sako gydytojas Tadas Gabinaitis.
Paslauga pacientams nemokama (apmoka ligonių kasos), tačiau būtinas šeimos ar specialisto gydytojo siuntimas.