Kepurė nepadės išvengti ausies uždegimo
„Žiemos sezonu dažniau susiduriama su ausies uždegimu, tačiau jį sukelia ne vaikščiojimas be kepurės šaltą dieną, kaip mano kai kurie į vaistinę atėję pacientai, o visai kitos priežastys.
Žiemą išauga rizika susirgti peršalimu ir virusinėmis ligomis, kurios negydomos gali komplikuotis į ausies uždegimą. Lygiai taip pat šią ligą gali paskatinti bakterinės ligos ir fiziniai ausies pažeidimai, kuriuos gali nulemti netgi neteisingas ar per dažnas ausų valymas“, – pasakoja vaistininkė G. Kruopytė.
Apie ausies uždegimą gali išduoti tokie simptomai kaip aštrus ir vis stiprėjantis ausies skausmas, karščiavimas, sloga, silpnumas, taip pat gerklės ir galvos skausmai.
Per dažnas ausies valymas gali sukelti uždegimą
„Ausies uždegimas gali atsirasti, jeigu žmonės neatsargiai ir per stipriai valo ausis su vatos krapštukais. Toks valymas gali pažeisti ausies vidų, netgi prakiurdyti būgnelį.
Net nedidelė žaizdelė gali tapti terpe bakterijoms daugintis ir taip sukelti skausmą. Kitais atvejais – valydami ausį su vatos krapštuku, mes galime gilyn į ausies ertmę nustumti sierą, kuri pati natūraliai šalinasi iš ausies judant mūsų žandikauliams – kramtant, juokiantis ir kalbant“, – pasakoja vaistininkė G. Kruopytė.
Skausmą gali palengvinti šilti kompresai
Pajutus ausies uždegimo simptomus vaistininkė pataria nedelsiant kreiptis į gydytoją, kuris įvertinęs būklę, paskirtų tinkamą gydymą.
„Skausmas – vienas pagrindinių ir labiausiai varginančių skausmų esant ausies uždegimui. Yra daug liaudies priemonių, skirtų skausmui malšinti kaip šiltas alyvuogių aliejus, svogūnų kompresai, kurių iš tiesų nepatarčiau išbandyti. Jeigu skausmas itin vargina, išbandykite šiltus kompresus.
Jie gali palengvinti skausmą, tik svarbu nepamiršti – tai nepagydys nuo ausies uždegimo, o tik trumpam palengvins jaučiamą skausmą“, – sako G. Kruopytė.
Kaip teisingai valyti ausis?
„Vietoje vatos krapštukų patarčiau ausis valyti kur kas saugesniu ir paprastesniu būdu. Išsimaudžius jums pakaks ausis išsivalyti rankšluosčiu – giliai valyti ausies nereikia, o tik tiek, kiek pavyksta pasiekti. Prisiminkite – ausies sieros bijoti nereikia. Ji turi ir naudingų savybių – drėkina ausį ir apsaugo nuo infekcijų. Todėl per dažnai valyti ausų nereikėtų“, – pataria vaistininkė G. Kruopytė.
Vaistininkė įvardija ir kitą būdą, kaip teisingai ir saugiai išsivalyti ausis. Išbandykite ausų lašiukus, kurių sudėtyje būtų alyvuogių aliejus. Jis gali padėti ištirpdyti susidariusį sieros kamštį. Tik prieš naudojant šiuos preparatus patariama pasitarti su gydytoju ir vaistininku, taip pat skaityti vartojimo instrukcijas.