Jaučiate hemorojaus simptomus – metas pas gydytoją: paaiškino, kodėl vizito bijoti nereikia ir kaip jam pasiruošti

2023 m. birželio 16 d. 08:00
Pagrindinė hemorojaus atsiradimo priežastis – padidėjęs slėgis apatinėje tiesiojoje žarnoje, kurį gali sukelti ilgas sėdėjimas ant klozeto, vidurių užkietėjimas, nutukimas, nėštumas ir gimdymas, sėdimas arba stovimas darbas. Dar viena priežastis – sunkumų kilnojimas.
Daugiau nuotraukų (1)
Lrytas.lt projekte „Klausk proktologo“ gydytojas proktologas sulaukė sportininko klausimo, ar jo mėgstama veikla gali būti vis atsinaujinančio hemorojaus priežastimi ir, žinoma, kaip pasiruošti vizitui pas proktologą – būtent dėl jo nerimauja dauguma, pajutę pirmuosius šios ligos simptomus: skausmą tuštinantis, perštėjimą, kraujavimą pasituštinus.
Pasak „Antėjos“ dienos chirurgijos centre dirbančio abdominalinės chirurgijos gydytojo proktologo Žygimanto Židonio, vienas veiksnių hemorojui atsirasti – sunkių svorių kilnojimas, tad, labai tikėtina, jog hemorojus ir atsirado nuolat kilnojant svarmenis.
Svarbiausia įvertinti, kokio hemorojus laipsnio, ar apskritai tai nėra kita analinės srities liga. Mediko patarimas – atlikti visus reikalingus tyrimus ir tuomet su gydytoju proktologu aptarti tolesnio sportavimo galimybes.
Nors ir jausdami nemalonius simptomus kai kurie vizitą pas proktologą atidėlioja: bijo, jiems gėda, nežino, ko tikėtis, baiminasi vėžio diagnozės.
Mediko žodžiais, svarbu suprasti, jog proktologinis ištyrimas vyksta nusirengus apatinės dalies drabužius, ir tai dažnu atveju pacientui sukelia didžiausią nepatogumą bei gėdą. Pavyzdžiui, „Antėjos“ klinika rado išeitį – pacientams siūlomos specialios kelnaitės, tuomet jie apžiūros metu gali jaustis patogiau ir jaukiau.
Gydytojas proktologas primena, jog prieš proktologinę apžiūrą naudojant klizmas būtina tinkamai paruošti tiesiąją žarną ir pasituštinti.
Jei tokios galimybės nėra, klizmos procedūrą galima atlikti prieš proktologinį ištyrimą. „Nors ir kaip atrodo gėdinga rodyti išangės sritį, būtina suprasti, jog tik laiku pasitikrinus, galima užkirsti kelią ligų progresavimui bei parinkti tinkamą ir efektyvų gydymą.
Paprastai prieš apžiūrą ar kiekvieną veiksmą stengiuosi pacientui paaiškinti, ką darysiu toliau, kokios bus naudojamos priemonės, tam, kad žmogus žinotų ir „nešokinėtų nuo stalo“.
Svarbus yra psichologinis pasiruošimas, todėl, jei pasitikėsime gydytoju – apžiūra praeis greičiau ir be didesnio diskomforto“, – priminė medikas.
koloproktologijaišangėHemorojus
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.