Pagalbos kreiptis kuo anksčiau
Nuodugniai apžiūrėjęs ir įvertinęs paciento būklę, echoskopiškai, rentgenologiškai bei MRT nustatęs pažeidimo kilmę, gydytojas ortopedas-traumatologas gali patarti ne tik, kokių profilaktikos priemonių, norint užbėgti rimtoms ligoms už akių, imtis, bet ir koks gydymo būdas būtų efektyviausias.
Kaip patvirtina „Antėjos“ diagnostikos ir dienos chirurgijos centro gydytojas ortopedas-traumatologas Mykolas Liubauskas, daugelį raumenų ir kaulų sistemos problemų įprastai galima išspręsti konservatyviais, nechirurginiais gydymo metodais, pavyzdžiui, skausmą malšinti daugiau ilsintis, vartojant skausmą malšinančius vaistus, pasitelkus šalčio ir šilumos terapiją, o esant intensyviam ar ilgai trunkančiam skausmui – injekcijų terapiją.
Visgi kartais pacientai, plyšus raiščiams, sausgyslėms, kremzlėms ar meniskams, nudilus sąnarių paviršiams, dėl likusių deformacijų po buvusių traumų bei įgimtų ypatumų, kreiptis pagalbos delsia per ilgai, vieni – iš baimės, kiti – nuolat teisindamiesi, kad gydytis, juolab – operacijoms, neturi laiko. Tokiais, uždelstais, atvejais, nebenorint taikstytis su nuolatiniu skausmu atliekant menkiausią judesį, neretai gali padėti tik operacija.
Operacija – tik moderniausiais metodais
Tiesa, šiuo metu operuojant naudojama pažangi, minimaliai invazyvi įranga ir chirurginiai metodai. Bene dažniausiai atliekama artroskopinė operacija – menisko plyšimo sutvarkymas jį susiuvant arba rezekuojant (apkarpant).
Taip pat dažnos peties operacijos, kuomet susiuvama plyšusi sausgyslė ir pašalinami ją žaloję pakitimai.
Dažniausiai po šių operacijų namo galima išvykti tą pačią dieną, pooperacinė priežiūra nėra sudėtinga. Nors po operacijų labai svarbu laikytis tam tikrų ribojimų, pacientai į įprastą gyvenimą gali grįžti labai greitai.
Pavyzdžiui, po menisko rezekcijos pacientai savaitę turi remtis ramentais, sportuoti gali po mėnesio. Jei meniskas siuvamas, tuomet ramentais tenka remtis 4 savaites, o įtvarą dėvėti 6 savaites. Po peties operacijų ranka, kaip buvo įprasta iki pradedant gydymą, negalima naudotis iki 6 savaičių, visą laiką ją svarbu laikyti parištą.
Tiesa, ortopedinės operacijos prireikia ne tik dėl įgimtų ar lėtinių ligų, bet ir netikėtai – paprasčiausias paslydimas žiemą gali baigtis rankos ar kojos trauma. Traumų, ypač vyresniame amžiuje, pasitaiko ir buityje. Specialistų kabinetų duris kone kasdien varsto pacientai, pasitempę rankas, kojas, nugaros raumenis. Ypač dažni atvejai, kuomet žmogus namuose kažką kelia, krenta, užkliūna ar stumia.
Medikai primena: svarbiausia, patyrus traumą, nedelsti – laiku suteikta pagalba gali padėti išvengti rimtų problemų ateityje.
Padės sveikti greičiau
Sostinėje, Lvivo g. 37, „Antėja“ jau atvėrė vieno moderniausių dienos chirurgijos centrų Lietuvoje duris. Galimybė procedūras atlikti ir chirurgijos centrą palikti tą pačią dieną itin patiks daug dirbantiems ar svarbių įsipareigojimų turintiems pacientams.
Operacijas dienos chirurgijos centre atlieka patyrę, stažuotes vienose geriausių Vakarų šalių klinikų atlikę specialistai. Naujasis dienos chirurgijos centras aprūpintas pažangiausiomis chirurginėmis technologijomis bei operaciniais lazeriais, čia įdiegta naujausia oro valymo nuo bakterijų ir virusų sistema itin sumažina galimų infekcijų riziką.
Dienos chirurgijos centre atliekamos ginekologinės, urologinės, odos darinių, traumatologinės, gerybinių navikų, išsiplėtusių venų, išvaržų, hemorojaus, tulžies pūslės akmenligės ir kitos operacijos.