Tarptautinio diabeto federacija (IDF – ang. International Diabetes Federation) šiuos metus kviečia atkreipti dėmesį į mokymą, kad rytojus būtų saugesnis („Education to protect tomorrow“). Endokrinologijos diagnostikos ir gydymo centro „Hormodernus“ gydytojos endokrinologės remiantis šiuo IDF šūkiu kviečia prisijungti ne tik prie sveikesnio rytojaus, bet taip pat prieš švaresnės rytdienos aplinkos.
Kasmet keli milijonai vienkartinių insulino švirkštikių tiesiog išmetami į aplinką. Šie švirkštai gaminami iš perdirbimui tinkamo plastiko. Gydytojos apklausė sergančius cukriniu diabetu žmones.
Didžioji dalis jaunų sergančiųjų švirkštiklius meta į buitinių atliekų konteinerius, kaip šiuo metu ir yra nustatyta Aplinkos apsaugos ministerijos. Vis dėlto vyresni pacientai šiuos švirkštus, dažnai ir su adatomis, išmeta į plastiko konteinerius.
Tokios atliekos negali būti peridrbamos tinkamai jų neapdorojus ir bendrose plastiko atliekose negali būti išrūšiuojamos.
Klinikos gydytojos šiuos metus skirs tiek pacientų edukacijai, tiek sistemos, kai insulino švirkštikliai būtų panaudojami perdirbimui, sukūrimui.
Kitose Europos šalyse veikia sistema, kai panaudoti švirštikliai surenkami, plastikas panauojamas kėdžių gaminimui, o iš stiklo gaminami šviestuvai. Gydytojų teigimu, panašią sistemą bus siekiama įgyvendinti ir Lietuvoje.
Šiuo metu klinikos gydytojos skelbia akciją ir panaudotus insulino švirkštiklius be adatų renka klinikoje. Norima surinkti bent 10 000 panaudotų švikštų. Todėl visi sergantieji drąsiai gali jungtis šiai iniciatyvai. Gydytojų teigimu – kiekvienas švikštiklis yra svarbus, prisidedent prie švaresno rytojaus, tvaresnės aplinkos ir pacientų sąmoningumo.