Paratriatlonininknas pergales pasitinka su šypsena

2022 m. gegužės 8 d. 11:11
Paratriatlonininko Ernesto Česonio istorija įkvepia kiekvieną ją išgirdusį – atletas per 15 kartų tapo Lietuvos sprinto rungčių (100 m.) čempionu, o pernai su medaliu grįžo iš Pasaulio ilgos distancijos triatlono čempionato. Skinti pergales sportininkui netrukdo ir tai, kad jis gimė be kairės rankos. E.Česonis ne tik laužo įsitikinimus apie žmogaus galimybių ribas, bet ir motyvuoja kitus siekti savo tikslų. Prie atleto sėkmės džiaugiasi prisidėjusi ir CLINIC | DPC komanda. Kaip sako pats sportininkas, padovanoti nauji dantys padeda labiau savimi pasitikėti, prideda komforto treniruojantis ir padeda siekti aukštesnių rezultatų.
Daugiau nuotraukų (6)
Dantų problemos trukdė treniruotėms
Atletas siekė atstovauti Lietuvai 2020 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse triatlono rungtyje, tačiau ten nepatekęs, ryžosi išbandyti jėgas sau neįprastoje rungtyje – ilgos distancijos triatlone.
Visą gyvenimą skynęs pergales sprinto rungtyje, E.Česonis pernai iš Pasaulio ilgos distancijos triatlono čempionato grįžo su sidabro medaliu. Šiose rungtynėse sportininkui teko dviračiu numinti 180 km, bėgti 42,2 km ir plaukti 3,8 km.
Iki pradėdamas ruoštis pasaulio čempionatui, E.Česonis daugiausia buvo nubėgęs 25 km, tačiau kelis kartus ilgesnė distancija atleto neišgąsdino. Ruoštis varžyboms padėjo ne tik stipri valia, bet ir atsiradęs didesnis pasitikėjimas savimi bei komfortas dėl naujų dantų ir taisyklingai atkurto sąkandžio.
Dėl genetinių priežasčių E.Česonis pradėjo netekti dantų vos sulaukęs pilnametystės. Vyras nešiojo išimamą protezą, tačiau tai ne tik kėlė diskomfortą, bet ir blogino sportinius pasiekimus. Žmonos paragintas atletas nusprendė parašyti laišką CLINIC | DPC socialiniam projektui „Kiekviena šypsena turi istoriją“ ir kartu su aštuoniais kitais laimingaisiais buvo atrinktas dalyvauti.
„Šiuo metu nešioju plokštelę ir maždaug kas metus prarandu po vieną dantį. Plokštelė tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi dėl kurios patiriu nemalonių situacijų, tokių kaip dantenų pritrynimas, uždegimas. Tačiau didžiausius nemalonumus patiriu sportuodamas. Pavyzdžiui, kai plaukiu treniruotėje ar varžybose ir turiu galvoti apie tai kaip nepamesti plokštelės. Treniruotės metu ji buvo ne kartą atsipalaidavusi ir vos neiškritusi. Be to pastaruoju metu tenka nemažai dalyvauti televizijos projektuose, įvairiausiuose interviu. Vienas iš paskutinių projektų televizijoje privertė mane jaustis nepatogiai, nes pokalbio metu dantys slinkdavo žemyn“, – laiške rašė sportininkas.
Treniruočių ir varžybų metu E.Česonis turėdavo kietai sučiaupti burną ar liežuviu vis pasitaisyti išimamą protezą. Toks nepatogumas neleisdavo pilnai susikaupti ir galvoti tik apie sportą.
CLINIC | DPC komanda padėjo vyrui šią problemą išspręsti. Dabar jis ne tik džiaugiasi nauja šypsena, bet ir skina naujas pergales.
Implantai pakeitė sportininko gyvenimą
E.Česoniui buvo sudarytas kombinuotas gydymo planas. Pirmiausia pašalinti 8 dantys. Viršutiniam žandikauliui atlikta „Visi ant keturių“ implantacija, kai viso žandikaulio dantys atkuriami vos ant keturių implantų. Apačioje buvo įsriegti 4 pavieniai implantai, pagaminti laikini dantys. Vėliau atliktas sąkandžio kėlimas.
CLINIC | DPC įkūrėjas, vyr. gydytojas Simonas Bankauskas sako, kad pastaroji procedūra buvo būtina norint ateityje išvengti nemalonumų: žandikaulio traškėjimo, ūžimo ausyse, galvos skausmo.
„Sąkandis sužemėja atsiradus dantų kietųjų audinių nudilimams. Esant nedideliam dantų nudilimui naudojamos kompozitinės plombos, kurių fizikinės savybės labai artimos dantų emaliui, turi mažą nusidėvėjimo koeficientą. Jei paciento sąkandžio pakitimai itin dideli, sukandimas atstatomas naudojant pilnus vainikėlius. Sužemėjus sąkandžio aukščiui, prarandamas taisyklingas sukandimas, o pasikeitus trajektorijai, atsiranda šalutinių poveikių, jaučiamų žandikaulio sąnaryje, dantų srityje, pavyzdžiui, padidėjęs jautrumas, dantų nuskilimai, apatinio veido trečdalio mažėjimas. Šiai patologijai progresuojant, gali pasireikšti apatinio žandikaulio smilkininio sąnario patologija: traškėjimas, ūžimas ausyse, galvos ar sąnario smilkinio srityje jaučiamas skausmas“, – aiškina gydytojas.
S.Bankauskas sako, jog visa CLINIC | DPC komanda džiaugiasi prisidėjusi prie talentingo ir įkvepiančio sportininko sėkmės. Nuo šiol E.Česonis treniruodamasis gali galvoti tik apie sportą ir pamiršti anksčiau kamavusį diskomfortą nešiojant išimamą protezą.
Psichologinis diskomfortas, nesusikoncentravimas į pagrindinį tikslą gali turėti įtakos galutiniam rezultatui. Labai džiaugiamės, kad galėjome Ernestui pagerinti gyvenimo kokybę ir padėti siekti dar geresnių rezultatų“, – sako CLINIC | DPC įkūrėjas.
Pats E.Česonis tikina, kad nauja šypsena pakeitė jo gyvenimą – pridėjo pasitikėjimo savimi bendraujant, leido pilnai susikaupti sportuojant ir tiesiog pagerino kasdienybę.
„Dabar super šypsausi ir aplinkiniai tikrai pastebi, pagiria. Vien tik geri pojūčiai. Noriu nuoširdžiai padėkoti klinikos darbuotojams, kurie prisidėjo prie šitos mano gyvenimo svajonės išsipildymo“, – šypsosi naujų pergalių siekti pasiryžęs atletas.
CLINIC| DPC specialistai galėjo padovanoti Ernestui naują šypseną tik savo pacientų ir rėmėjų dėka. 1 proc. nuo pacientams suteiktų paslaugų sumos skiriamas naujoms šypsenoms sukurti.
Taip pat gydytojai ir projekto dalyviai taria ačiū portalui Lrytas.lt, implantų gamintojui Nobel Biocare, oficialiam K line skaidrių ortodontinių kapų atstovui Pabaltijo šalyse bei UAB Analizė, prekiaujančiai odontologinėmis ir medicininėmis prekėmis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.