Kaune atliktos neeilinės operacijos: keturi vyrai iškentėjo varpos protezo implantavimą

2021 m. liepos 15 d. 18:17
Erekcijos sutrikimai – jautri tema, kuria vyrai vis dar vengia kalbėti. Šis negalavimas kelia ne tik didžiulį psichologinį diskomfortą, bet ir grėsmę gyvenimo kokybei apskritai. Apie vieną iš alternatyvų erekcijos sutrikimams gydyti kalbamės su „Gijos Klinikų‘‘ urologu – seksologu Titu Simaška, kuris Kaune atliko net 4 varpos protezo implantavimo operacijas.
Daugiau nuotraukų (3)
Istorija mena ne vieną atvejį, kai vyrai įvairiais būdais stengdavosi susigrąžinti prarastas galias, tačiau panašiausios į šiuolaikines varpos protezavimo operacijos pradėtos atlikti maždaug prieš 40 metų JAV, kur ir šiuo metu jų atliekama daugiausiai – virš 20 tūkst. operacijų per metus.
Varpos protezai yra specialiai pritaikyti medicininiai prietaisai, chirurginiu būdu implantuojami į varpos vidų bei leidžiantys erekcijos sutrikimų turintiems vyrams pasiekti erekciją.
Padės chirurgija
„Šių operacijų dažniausiai prireikia, kai erekcijos disfunkcijas sukelia kraujotakos sutrikimai, susiję su vyresniame amžiuje atsiradusiais degeneraciniais pakitimais, ateroskleroze, rūkymu. Taip pat sergantiems cukriniu diabetu, po patirtų traumų, vėžio gydymo, prostatos operacijos, – vardina urologas Titas Simaška, – „Chirurgija gali padėti tais atvejais, kai medikamentinis gydymas yra neefektyvus ar nepriimtinas“.
Klinikiniai tyrimai rodo, kad po kai kurių vėžio rūšių gydymo net 75 proc. jaunų vyrų patiria erekcijos sutrikimų, tačiau tik nedaugelis iš jų ieško profesionalios pagalbos.
Varpos implantų dėjimo operacijos gali būti atliekamos įvairaus amžiaus vyrams. Chirurgas Titas Simaška atliko 4 tokio tipo operacijas vyrams, kurių amžius nuo 46-erių iki 67-erių metų. Operacijos, kuriose taip pat dalyvavo kolega iš Belgijos – Dr. Maxime Sempels iš universitetinės Lježo ligoninės, atliktos pagal naujausią metodologiją, atitinkančią aukščiausius Europinius standartus, griežtai laikantis Europos urologų asociacijos gairių.
Visais atvejais buvo atliktos minimaliai invazinės operacijos, implantuojant pusiau lanksčius JAV gamintojo implantus. Šio tipo implantas išlieka visada standus. Ramybės būsenoje varpa priglaudžiama prie kūno, o lytinių santykių metu – atlenkiama. Varpos ilgis po operacijos lieka nepakitęs.
Kiekviena operacija užtruko nuo 1 iki 2 val., buvo atliekama bendrinėje nejautroje.
Po tokių operacijų pacientai kitą dieną jau išleidžiami į namus, po 2-5 dienų gali grįžti prie įprastos veiklos. Su sunkesniu fiziniu darbu teks šiek tiek luktelėti, kol sustiprės raumenys. O jau po 4-6 savaičių galima pradėti aktyvų lytinį gyvenimą.
Pooperaciniu laikotarpiu kurį laiką juntamas nedidelis skausmas, nežymus patinimas. Pacientai turi dėvėti labiau aptemptus rūbus.
Be erekcijos sutrikimų, šiomis operacijomis taip pat gydomas varpos kreivumas bei Peirono liga.
Tyrimų, kuriuose dalyvavo 185 pacientai iš įvairių Europos medicinos įstaigų, duomenimis, pacientų ir jų partnerių pasitenkinimas operacijos rezultatais viršija 95 proc.
Nors tokios operacijos sugrąžina aktyvų lytinį gyvenimą, pakelia savivertę ir įneša atšilimą į poros tarpusavio santykius, reikia įvertinti ir tai, jog bet kuri chirurginė intervencija neapsaugota nuo galimų komplikacijų pavojaus, tokių kaip: hematoma, kraujavimas, vidaus organų pažeidimas ar infekcija.
Medicinos literatūroje pastebėta, jog infekcijos rizika pirminiam varpos implantui yra 1-4 proc., didesniu polinkiu į infekciją pasižymi pacientai su spinalinėmis patologijomis dėl dažnesnių šlapimo takų uždegimų. Tačiau tiesioginės sąsajos tarp cukriniu diabetu sergančių pacientų ir didesnės infekcijos rizikos neužfiksuota.
Pasak gydytojo T. Simaškos, kuris taip pat yra ir Europos seksualinės medicinos jungtinio multidisciplininio komiteto narys, „Itin svarbu išsamiai pasikalbėti su pacientu dar iki operacijos, viską detaliai jam paaiškinti, nesukeliant per didelių lūkesčių, atkreipti jo dėmesį ne tik į operacijos pliusus, bet ir galimas rizikas, kad pacientas pasvertų visus „Už“ ir „Prieš“ bei pasirinktų tai, kas geriausia jam“.
Tinka ne visiems
Viename stipriausių Europos andrologijos centrų – Londono universiteto koledžo ligoninėje – stažavęsis chirurgas Titas Simaška atkreipia dėmesį, jog operacinis gydymo metodas nėra tinkamas, jeigu erekcijos sutrikimas yra psichogeninės kilmės, esant padidintai infekcijos rizikai, tam tikrais cukrinio diabeto atvejais.
Bet kokiu atveju, kilus abejonėms ar klausimams, norintiems tiesiog pasitarti, rekomenduojama kreiptis į gydytoją, kur, išlaikant konfidencialumą, bus individualiai įvertinta konkreti paciento situacija ir nutarta, kokių priemonių imtis. Ne visais atvejais tai būtinai turi būti operacija. Dažnai pakanka ir paprastesnių gydymo metodų.
Nedelsti ir kreiptis į gydytojus patartina ir todėl, kad neretai erekcijos sutrikimai gali signalizuoti ir apie ankstyvuosius kitų ligų požymius.
Varpos implantų dėjimo operacijos šiuo metu nėra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Operacijos kaina priklauso nuo operacijos ir implanto tipo, kitų individualių aplinkybių.
varpa^Instantoperacija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.