Šią dieną specialiomis akcijomis atkreiptas dėmesys į nemedikamentines priemones, gerinančias onkologine liga sergančių pacientų emocinę būklę.
Renginio metu vyko pacientams skirti juoko jogos, dailės terapijos bei kaniterapijos užsiėmimai.
Juoko bei kaniterapijos seansų metu gaminasi laimės hormonai, o meno terapija suteikia galimybę socialiai priimtinomis formomis išreikšti emocijas.
Kauno klinikų medicinos psichologė Neringa Eimutienė pasakojo ne kartą regėjusi neįtikėtinas pacientų reakcijas, kai skyriaus koridoriuje pasirodo keturkojis.
Pasak LSMU ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovės profesorės Elonos Juozaitytės, sergamumas vėžiu auga ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Tai didžia dalimi susiję su visuomenės senėjimu.
Vis tik Europos Sąjungos priimtas kovos su vėžiu planas suteikia galimybių išlyginti tarp atskirų bendrijos šalių išlikusius pagalbos galimybių sergantiesiems skirtumus.
Kauno klinikų gydytoja onkologė chemoterapeutė Danguolė Trumpaitienė atskleidė, kad Lietuva užima pirmaujančias vietas pasaulyje tiek pagal sergamumą inkstų vėžiu, tiek pagal mirtingumą.
„Liga ankstyvojoje stadijoje dažnai būna besimptomė ir atsitiktinai nustatoma atliekant tyrimus dėl kitų ligų", – kalbėjo D.Trumpaitienė.
Tik 30 proc. ligos atvejų nustatoma ankstyvojoje stadijoje, kai gydymo perspektyvos yra pačios geriausios. Vis tik medikai turi vis daugiau gerų žinių ir tiems pacientams, kuriems liga buvo diagnozuota vėliau.
„Nutukimas, toksinės medžiagos, rūkymas, genetika", – pagrindinius inkstų vėžio sukėlėjus vardijo medikė.
Diagnozė – inkstų vėžys – gali priblokšti ir įstumti į vienatvę.
2018 metais Tarptautinės inkstų vėžio koalicijos atlikta pacientų apklausa parodė, kad 96 proc. sergančių inkstų vėžiu asmenų patyrė psichosocialinių problemų, įskaitant nerimą ir baimę, o maždaug pusė apklaustųjų teigė nekalbantys apie savo problemas su šeima ir draugais.
Visame pasaulyje gydant inkstų vėžį didžiausias dėmesys kreipiamas į fizinę sveikatą, tačiau vis dažniau sužinome, kokia svarbi yra psichinė sveikata, kad žmogus ištvertų gydymą ir sparčiau sveiktų.
„Fizinis aktyvumas ir streso vengimas – pagrindiniai gydymo sėkmę lemiantys veiksniai“, – tikino gydytoja D.Trumpaitienė.
Deja, COVID-19 pandemija neprisidėjo prie geresnės inkstų vėžiu sergančių pacientų savijautos, nes šiuo laikotarpiu jie patyrė dar didesnę izoliaciją nei įprastai. Kasmet mūsų šalyje inkstų vėžiu suserga apie 700 žmonių.
Nežinia skatina žmogų užsisklęsti, todėl labai svarbu išlaikyti ryšius su aplinkiniais. Jų palaikymas leidžia žmogui jaustis išklausytam, suprastam, būti bendruomenės dalimi – tai yra itin svarbu sėkmingam sveikimui.
Dailininkas-juvelyras Jonas Nariūnas bauginančią diagnozę išgirdo prieš devynerius metus ir ši žinia privertė vyrą gerokai pakeisti mąstyseną.
„Nelaimė yra geriausias mokytojas“, – tikino vyras.
Dailininkas-juvelyras Jonas Nariūnas bauginančią diagnozę išgirdo prieš devynerius metus ir ši žinia privertė vyrą gerokai pakeisti mąstyseną.
„Nelaimė yra geriausias mokytojas“, – tikino vyras.