Odontologijos klinikos „Šypsenos akademija“ vadovė Gintarė Krikščiūnienė sako, kad klientų baimes įveikti ir užtikrintumą pasiekti pavyksta sudarant gydymo planą priskiriant ir vadybininką paskyrus asmeninį kliento vadybininką.
„Klinika prasideda nuo registratūros, kurioje pacientas pirmo vizito metu sulaukia visos pirminės informacijos. Po pirmosios konsultacijos kiekvieno paciento gydymo plano koordinavimui priskiriamas atskiras vadybinkas. Pastebėjome, kad pacientams vizitai tampa tikrai malonesni, kai yra žmogus, kuris gali išspręsti visus keblumus ir gelbsti komunikuojant su gydytojais“, – sako G.Krikščiūnienė.
Klientų aptarnavimo vadybininkė Rugilė Kalaaji pasakoja, su pacientų odomtofobijomis kovoti tenka kone kasdien. Tačiau viskas įveikiama, o daugiausiai streso pacientams sukelia neaiškumas.
„Bijoti yra normalu. Dažniausiai baimė sumažėja tuomet, kai įnešame aiškumo. Mūsų klinikoje dirba savo sričių profesionalai. Tačiau pagalba komunikuojant gydytojui ir pacientui praverčia, kai norime įnešti aiškumo. Klientų aptarnavimo specialistas yra tarpininkas tarp paciento ir gydytojo. Pacientui svarbu gauti aiškų gydymo planą. Jis nori suprasti, kokios paslaugos bus atliekamos, kokia eiga viskas vyks. Tą ir stengiamės padaryti: viską aiškiai paaiškinti, išdėstyti, atsakyti į visus klausimus“, – teigė ji.
Dar vienas svarbus aspektas – kiekvienam pacientui reikalingas dėmesys, tačiau didelį darbo krūvį turintys gydytojai ne visuomet turi galimybę tiek jo suteikti.
„Čia taip pat esame svarbi grandis. Visuomet suteikiame pacientui tiek dėmesio, kiek reikia. Nepaliekame paciento be priežiūros. Dėmesys yra pastovus ir lydi visą gydymo laikotarpį ir po gydymo“, – sako R.Kalaaji.
Klientų aptarnavimo vadybininkė pažymi, kad dirbant tokį darbą ypač svarbu žinoti, kas vyksta skirtingų procedūrų metu.
„Mes privalome žinoti, kas vyksta, kokia technika dirba specialistas, ką galime pasiūlyti pacientui. Esame kertinė sritis, kuri parodo pacientui kelią klinikoje. Pacientas didžiausią komfortą jaučia tada, kai jaučiasi saugiai“, – mano R.Kalaaji.
Ji pastebi, kad darbas su klientais neapsieina ir be empatijos. Ji taip pat labai svarbi.
„Pacientams būtinas supratimas, efektyvus problemos sprendimas. Stengiamės visuomet rasti alternatyvą: jei netinka vienas gydymo būdas, visuomet rasime kitą. Suprantame, kaip svarbu pacientui palikti gerą emociją. Todėl su savo problemomis ir lūkesčiais atėjusius pacientus visada pasitinkame tik su teigiamomis emocijomis. Pacientai gali būti ramūs, kad išspręsime jų problemas ir pasieksime norimų rezultatų“, – šypsojosi „Šypsenos akademijos“ klientų aptarnavimo vadybininkė.
Pandemijos laikotarpiu klientų aptarnavimo sritis itin keitėsi. „Šypsenos akademijos“ atstovė pastebi, kad dažniausiai pacientus kaustė baimė.
„Pacientai turėjo baimių atvykti į kliniką. Tačiau galime nuraminti. Esame viena pirmųjų odontologijos klinikų, kurios personalas yra pasiskiepijęs. Vieni pirmųjų atsidarėme pirmojo karantino metu. Naudojame visas reikalingas apsaugos priemones. Todėl mūsų klinikos pacientai jaučia didelį komfortą.
Taip pat esame lankstūs finansiniu aspektu, kas taip pat svarbu ir ne tik pandemijos metu. Esame pasiruošę padėti pasiekti finansinį komfortą, sudėlioti įsipareigojimus taip, kad rūpintis reikėtų ne finansais, o gražia šypsena“, – kalbėjo R.Kalaaji.
Procedūrų metu „Šypsenos akademijoje“ užtikrinama, kad pacientas nejaustų skausmo. Naudojami šiuolaikiško gydymo metodai, todėl pacientai gali būti ramūs ir pamiršti visus rūpesčius, nes čia apie kitą vizitą jums visuomet primins asmenins vadybininkas.