Papasakojo apie labai tikslų implantavimo būdą: dantį susigrąžinti kartais galima per vieną vizitą

2021 m. balandžio 28 d. 07:00
Dantų implantai yra šiuolaikiškas ir kone patogiausias būdas susigrąžinti gražią šypseną, malonumą valgyti ir pasitikėjimą savimi.
Daugiau nuotraukų (12)
Jei esate vienas iš tų, kurie šiek tiek bijo šios procedūros ir ją atidėlioja, norime jus nuraminti. Gaišti neverta!
Per pusšimtį metų procedūra buvo ištobulinta taip, kad šiuo metu gydytojai odontologai gali pasiūlyti tokį efektyvų ir beskausmį implantavimą, jog prie įprasto gyvenimo ritmo grįžti galėsite iš karto po operacijos.
Šiandien Lietuvoje jau galima rasti klinikų, kuriose dantų implantai įsriegiami naudojant belopės arba gidinės implantacijos metodą. Tai reiškia, kad nėra reikalingas pjūvis, todėl minkštieji audiniai nepatinsta, o procedūra nesutrikdo gyvenimo.
„Šypsenos akademijos“ vyriausiasis implantuojantis gydytojas odontologas Aidas Ligutis sako, kad indikacijų procedūrai esama daug, viskas priklauso nuo situacijos sudėtingumo. Tačiau visų pirmiausia, gidinei implantacijai pirmiausia reikia atlikti du pagrindinius tyrimus.
„Reikia kompiuterinės tomografijos, kad būtų gerai matoma žandikaulio anatomija, ir burnos atspaudo. Pastarasis gali būti atliekamas manualiniu būdu, kai iš burnos imamas antspaudas arba skaitmeniniu būdu. Mūsų klinikoje taikomas intraoralinio 3D skenavimo metodas. Jis kur kas patogesnis ir malonesnis pacientui“, – pasakojo gydytojas.
Atlikus šiuos du tyrimus, jų rezultatai yra apjungiami ir pradedamas gido planavimas.
„Šypsenos akademijos“ dantų restauracijų planavimo ir kokybės kontrolės vadovas Darius Akulionis teigė, kad pagrindinis procedūros privalumas yra tas, kad ji tampa kur kas tikslesnė ir efektyvesnė.
„Gydytojas kiekvienu atveju negali žinoti, kokia yra paciento kaulo būklė po dantenomis. Gidinės implantacijos metu, aš, planuodamas gidą, jau matau, kur yra kaulas ir kur implantas turėtų būti įsriegtas“, – sakė jis.
Gydytojas odontologas A.Ligutis pridūrė, kad taip pat išvengiama žmogiškosios klaidos tikimybė.
„Gidas yra nepamainoma pagalba gydytojui. Jis padeda procedūrą atlikti tiksliai, be papildomų interpretacijų, kurios kartais gali prisidėti prie procedūros kainos padidėjimo. Dar vienas privalumas – implantavimas be pjūvio. Gijimas yra kur kas paprastesnis, pati implantacija pacientui pralekia greitai. Be to, galime ne tik suplanuoti pačią implantavimo vietą, bet ir patį protezą. Žmogus atvyksta operacijai, jam pašalinamas dantis, įsukamas implantas ir iš karto užsukamas laikinas arba nuolatinis iš anksto suplanuotas protezas. Viskas įvyksta vieno vizito metu“, – pasakojo A.Ligutis.
Ar implanto įsriegimo operaciją bus galima padaryti vieno vizito metu sprendžia gydytojos odontologas, tačiau jei tai įmanoma, pacientai sutaupo daug laiko.
Žinoma, kiekvieno paciento situacija individuali ir esama atvejų, kai operacijos be pjūvio atlikti neįmanoma.
„Griežtų kontraindikacijų nėra. Tačiau ne kiekvienam pacientui galime pažadėti, kad jam bus pritaikytas gidinės implantacijos metodas. Tačiau kiekviena situacija individuali ir tik pamatę pacientą galime nuspręsti, kokia metodika jam tinkamiausia. Labai daug priklauso ir nuo gydytojo įgūdžių ir sugebėjimo dirbti su gidu“, – sakė „Šypsenos akademijos“ odontologas.
Pasitaiko atvejų, kai paciento kelias gražios šypsenos link reikalauja ir kaulo priauginimo.
„Jei situacija tokia, kad pacientui trūksta kaulo, paviršius nuožulnus. Gydytojui be gido orientuotis taip pat labai sudėtinga. Net jei kaulas kiek nutirpęs kai kuriais atvejais gidinės implantacijos metodu galima sėkminga implantacija. O implantas vėliau apauginamas kaulu“, – paaiškino D. Akulionis.
Gidinė implantacija taip pat nepamainoma, kai pašalinamas apatinio žandikaulio krūminis dantis.
„Yra dvi šaknys ir lieka kaulas per vidurį. Jei grąžteliu gydytojas bandytų įsriegti implantą įprastu būdu, grąžtelis tikrai slidinėtų. Gidinė implantacija padeda suvaldyti tokias situacijas: speciali gilzė prilaiko grąžtą ir darbas atliekamas preciziškai tiksliai“, – pasakojo A.Ligutis.
Implantacijos metu žmogus skausmo nejaučia, o pasiruošimo operacijai nereikia. Jei planuojama implantacija, kuriai reikės anesteziologo paslaugų, reikėtų prieš tai nevalgyti. Prieš įprastą implantaciją galima ir net reikėtų pavalgyti.
„Skausmo nereikėtų bijoti, nes jo nebus. Jei žmogus būna įsitempęs, jis pavargsta per implantaciją, todėl rekomenduoju kuo labiau atsipalaiduoti“, – patarė A.Ligutis.
Po gidinės implantacijos prie darbų grįžti gali kone iš karto.
Pirmą dieną po implantacijos pacientas turi vengti karštų skysčių, kad tinkamai sugytų žaizdelė. Gerti vėsius gėrimus galima jau po pusvalandžio, o valgyti, atsižvelgiant į procedūros apimtį, po trijų valandų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.