Klastingi nugaros skausmai gali įspėti apie rimtas sveikatos problemas

2021 m. balandžio 28 d. 16:00
Nugaros skausmas – dažnai pasitaikantis sutrikimas, kurio keliamas diskomfortas neretai vargina ne tik vyresnius, bet ir jaunesnio amžiaus žmones. Nors nugaros skausmų priežastys gali būti pačios įvairiausios, visgi dažniausiai pasitaikančių priežasčių yra vos kelios.
Daugiau nuotraukų (5)
Statistikos duomenimis, net 84 proc. žmonių nors kartą gyvenime yra patyrę nugaros skausmą, kurio malšinimui buvo reikalinga medikų arba vaistų pagalba.
Profesorius neurologas Dalius Jatužis teigia, jog, nepaisant netikėtai užklupusių nugaros skausmų, dažnai žmonės gali išvengti akistatos su medikais bei suteikti pagalbą sau patys.
Pagrindinės nugaros skausmo priežastys
Dažnai galvojama, jog nugaros skausmai daugiausiai pasireiškia tik vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau laikui bėgant šios tendencijos keičiasi.
Pastaruoju metu specialistai pastebi, jog nugaros skausmais vis dažniau skundžiasi ir jauni žmonės. Tokius tendencijų pokyčius lemia besikeičiantis žmonių gyvenimo būdas, susijęs su sumažėjusiu fiziniu aktyvumu ar sėdimu darbu.
Pagrindinėmis nugaros skausmų priežastimis dažnai tampa nugaros srities raiščių ar sausgyslių patempimas bei įvairūs tarpslankstelinių jungčių pokyčiai.
Tokius nugaros srities pokyčius dažniausiai išprovokuoja ne tik nuolatinis laiko leidimas sėdint, tačiau ir staiga padidėjęs fizinis krūvis.
„Nugaros srities raiščių ar sausgyslių patempimas bei tarpslankstelinių jungčių pokyčiai sudaro net apie 80 proc. visų nugaros skausmo atvejų“, – akcentuoja profesorius D.Jatužis.
Kartais nugaros skausmai gali reikšti rimtus sveikatos sutrikimus
Dažniausiai nugaros skausmai žmonėms praeina savaime, tačiau pasitaiko atvejų, kuomet skaudanti nugara gali įspėti apie kur kas rimtesnes sveikatos problemas.
Profesoriaus teigimu, rimtesni sveikatos sutrikimai įprastai pasireiškia papildomais simptomais – galūnių ar tarpvietės tirpimu, nejautra, sumažėjusia rankų ar kojų jėga, skausmo plitimu, skausmą lydinčiu ūminiu šlapimo nelaikymu.
Šių simptomų pasireiškimas gali reikšti didelę tarpslanstelinio disko išvaržą, slankstelio lūžį, uždegimines ar onkologines ligas reikalaujančias specialaus gydymo. Tokiu atveju pacientams yra rekomenduojama nedelsiant kreiptis pagalbos į gydytojus, kurie paskirs reikiamus tyrimus skausmo priežastims identifikuoti.
Apie stuburo kanale esančius pakitimus taip pat gali įspėti ir kitų kūno dalių skausmai. Nors žmonės yra įpratę sveikatos problemų ieškoti būtent ten, kur jaučia skausmą, tačiau pasitaiko atvejų, kuomet pagrindinė skausmo priežastis slypi visai kitur.
Stuburo kanale atsiradę pakitimai gali tiesiogiai dirginti nervų šakneles, taip sukeldami skausmą galūnėse, krūtinės ląstoje ar net pilve. Atrasti tikrąją skausmo priežastį padeda specialūs tyrimai.
Profesoriaus D.Jatužio teigimu, potencialią nugaros skausmo riziką galima sumažinti atliekant specialius pratimus. Toks nugaros raumenų stiprinimas gali būti naudingas ir tiems, kuriuos nugaros skausmai vargina jau ilgą laiką.
Įprastai tokius pratimus gali rekomenduoti kineziterapeutas, o juos atlikti namuose savarankiškai gali kiekvienas. Sėdimą darbą dirbantys žmonės nugaros skausmo riziką taip pat gali sumažinti darydami pertraukas kas 45-60 minučių. Vos kelių minučių aktyvesnis judėjimas ir mankšta gali atnešti teigiamų rezultatų tiek nugarai, tiek ir bendrai žmogaus savijautai.
Pajutus skausmą bei diskomfortą nugaros srityje, ypač jei skausmą lydi kiti, aukščiau minėti simptomai, rekomenduojama kreiptis į medicinos specialistus, kurie, įvertinę bendrą būklę, galėtų paskirti tinkamą gydymą.
Žinoma, nugaros skausmų gydymas dažnai gali reikalauti ir nuoseklios kineziterapeuto konsultacijos, kurios metu pacientui bus rekomenduojama atlikti nugaros sričiai skirtus pratimus. Tokie pratimai dažnai ne tik sumažina esamą skausmą, tačiau laikui bėgant gali padėti išspręsti ir skausmus sukeliančias problemas.
Didžioji dalis šių pratimų nereikalauja pastovios specialisto priežiūros, todėl pacientai juos drąsiai gali atlikti ir namuose. Nepaisant to, ypatingai svarbu yra pratimus atlikti taisyklingai bei reguliariai.
Nugaros skausmų gydymui tinkamus pratimus taip pat galima rasti ir www.nebeskauda.lt internetinėje svetainėje, kurioje pateikiama informacija ne tik leis artimiau susipažinti su esamų skausmų priežastimis, bet ir suteiks galimybę iš arčiau pažvelgti į gydymo procesą.
Teva kuriami produktai palengvina gyvenimą daugiau nei 200 milijonams žmonių visame pasaulyje. TEVA misija – kurti efektyvius produktus, kurie padėtų spręsti pačias įvairiausias pacientų sveikatos problemas. Žinome, jog lėtinės ligos gali daryti didelę įtaką pacientų gyvenimams.
Būtent todėl sukūrėme patikimus informacijos šaltinius internete. www.nebeskauda.lt galite rasti naudingos informacijos apie skirtingo pobūdžio skausmus, patarimus bei įvairius pratimus, skirtus skausmui malšinti.
Rūpinamės Sveikata internetinis puslapis suteikia galimybę pacientams dalintis savo istorijomis su kitais žmonėmis. Ten taip pat galima rasti naudingų įžvalgų, patarimų bei informacijos apie technologijas, palengvinančias kovą su lėtinėmis ligomis. NEUR-LT-NP-00002
Tekstas parengtas bendradarbiaujant su UAB „Teva Baltics“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.