Atskleidė tobulos šypsenos paslaptį: balinti gelbsti lazeris

2021 m. balandžio 17 d. 09:00
Kalbėdami apie tobulai baltą šypseną ir dantų balinimo būdus iki šiol dažniausiai girdėdavome apie dantų balinimą kapomis ar įprastą specialistų atliekamą „kabinetinį“ dantų balinimą, kai balinamoji medžiaga aktyvinama LED lempomis.
Daugiau nuotraukų (6)
Ne paslaptis, kad dėl tokių procedūrų dažnai dantys pasidaro jautresni. Be to, neretai norimam efektui pasiekti procedūrą tenka kartoti net keletą kartų.
Ar tai reiškia, kad grožis reikalauja aukų? Nebūtinai. Šiuolaikinė odontologijos klinika „Šypsenos akademija“ siūlo kitą alternatyvą – dantų balinimą lazeriu.
Kas yra dantų balinimas lazeriu?
Dantų balinimas lazeriu – tai estetinės odontologijos inovacija ir šiuo metu viena populiariausių odontologų teikiamų procedūrų. Tai itin veiksmingas ir saugus kelias nepriekaištingai baltos šypsenos link.
Pakanka vos vienos visiškai neskausmingos procedūros, po kurios rezultatas išlieka dukart ilgiau nei įprastai, be to, maksimaliai sumažinta dantų jautrumo rizika balinimą lazeriu paverčia itin komfortabiliu.
Kur slypi paslaptis?
Metodikoje. Lazerio energija, naudojama dantų balinimo priemonei suaktyvinti, pasiekia ne tik emalį, bet ir dentiną (kietą kaulinį danties audinį, sudarantį pagrindinę danties vainiko ir šaknies masę).
Dantų balinimo medžiaga, kurios pagrindinė veiklioji medžiaga vandenilio arba karbamido peroksidas danties paviršių veikia perpus trumpesnį laiką.
Trumpesnį laiką balinamąja medžiaga veikiamas danties emalis sudaro sąlygas holivudine balta šypsena mėgautis nuo pirmos minutės išėjus iš odontologinio kabineto ir sumažina galimą dantų jautrumą.
Ar dantų balinimas lazeriu – saugus?
Dantų balinimas lazeriu – visiškai saugi procedūra. Manoma, kad svarbiausi faktoriai, galintys pakenkti dantims, ypač emaliui ir giliau esantiems pulpos audiniams, yra rūgštinis baliklio medžiagos pH ir ekspozicijos trukmė.
Manoma, kad kritinis pH lygis, kai įvyksta emalio demineralizacija, yra tarp 5,2 ir 5,8, todėl saugiausiais pripažįstami balikliai, turintys šarminį ar neutralų pH.
Trumpinant balinimo medžiagos ekspozicijos trukmę, mažėja emalio pažeidimo rizika. Balinant lazeriu, baliklio ekspozicija dažniausiai būna bent kelis kartus trumpesnė, palyginus su balinimu įvairiomis lempomis (LED, plazminėmis), todėl emalio pažeidimo rizika yra kur kas mažesnė, palyginti su kitais dantų balinimo būdais.
Kaip atliekamas dantų balinimas lazeriu?
Atvykus į dantų balinimo procedūrą pas specialistą, pirmiausia visuomet nustatomos dantų patamsėjimo priežastys. Dažniausios dantų spalvos pasikeitimo priežastys: įpročiai (kavos, nikotino vartojimas), taip pat dažančių produktų naudojimas (raudonasis vynas, juodoji arbata, vaisvandeniai).
Įtakos turi ir amžius, vaistinių preparatų vartojimas, fluorido perteklius, įvairios dantų traumos, paveldimumas. Tikslias dantų spalvos pakitimo priežastis nustatyti itin svarbu, nes nuo to priklauso procedūros efektyvumas.
Neretai parenkamas ir visiškai kitas būdas – giluminis endodontinis dantų balinimas, kai dantis balinamas iš vidaus.
Dantų balinimo etapai
  • Pirmas etapas – lūkesčių nustatymas. Prieš pradėdamas dantų balinimo procedūrą specialistas pagal specialią dantų spalvos paletę nustato pradinę dantų spalvą. Kartu numatomas norimas ir galimas pasiekti rezultatas. Didžiausia staigmena, kad standartiškai pagal dantų rakto paletę balindami dantis lazeriu galime tikėtis net iki 7 atspalvių šviesesnių dantų.
  • Antras etapas – apsauga. Tam, kad būtų išvengta nemalonių pojūčių, uždedama dantenų apsauga.
  • Trečias etapas – balinimas. Dantų emalis padengiamas balinamąja medžiaga. Baliklis aktyvuojamas lazerio impulsais, kartojant kas 15 sekundžių. Bendra balinimo procedūros lazeriu trukmė trunka apie 30–45 min. Praėjus numatytam laikui nuimama dantenų apsauga ir nuvalomas balinimo gelis.
  • Ketvirtas etapas – rezultatas. Baigęs procedūrą specialistas dantų raktu padeda įvertinti išgautą efektą. Neretai tai būna momentas, kad pacientui skiriame keletą minučių asmenukei. Klinikiniai tyrimai rodo, kad balinant lazeriu ir naudojant tinkamą balinimo priemonę dantys gali pašviesėti net iki 7–10 atspalvių pagal „Vita Shade Guide“ skalę. Tačiau, kaip minėta, dantų spalvos pokytis priklauso nuo įvairių veiksnių: pradinės dantų spalvos, esamų dėmių, emalio tankio, danties struktūros ir paciento amžiaus ir kita.
  • Penktas etapas – baltumo palaikymas. Specialistas sukomplektuoja asmeninį dantų priežiūros krepšelį ir pateikia rekomendacijas, kaip tinkamai prižiūrėti dantis namuose. Standartiškai po procedūros dantys nuskenuojami 3D skeneriu ir skaitmeninėje laboratorijoje suformuojamas užsakymas asmeninėms kapoms gaminti. Tai – idealus sprendimas dantų baltumo palaikymui namuose.
Svarbu
Siekiant maksimalaus rezultato prieš pat dantų balinimą lazeriu rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną. Norint išlaikyti tobulai baltą šypseną ilgam, iškart po procedūros ateinančias 48 val. reikėtų vengti dažančių produktų, susilaikyti nuo kavos. Dantų balinimo procedūrą lazeriu rekomenduojama atlikti ne dažniau kaip 1–2 kartus per metus.
Daugiau informacijos – www.sypsenosakademija.lt

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.