Moteris su dukra į Kauno klinikų vaikų ligų skyrių buvo paguldyta spalio 15-ąją, joms teko įsikurti izoliacinėje palatoje. Po valandos į tą pačią palatą buvo paguldyta kita mama su vaiku. Moterims iškart buvo atliktas COVID-19 testas.
„Įsivaizduokite mano būseną, kai po dienos atsiliepusi į telefono skambutį sužinojau, kad mano palatos draugei patvirtintas užkratas!“ – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo G.Abrutienė.
Moteris lig šiol negali patikėti, kad izoliuotis į vieną palatą buvo suleistos abi mamos su mažamečiais vaikais.
„Ar tai įprasta praktika Kauno klinikose?“ – klausė mažeikiškė.
Pirmasis jos COVID-19 testas buvo neigiamas, pirmadienį buvo paimtas antrasis. G.Abrutienė jokių ligos simptomų nejaučia, tačiau tuo nesusipratimai nesibaigė.
„Niekas man tiksliai negali išaiškinti, ar 9 mėnesių kūdikiui COVID-19 testai atliekami ir kur tai galima padaryti – Mažeikiuose ar tik Telšiuose“, – kalbėjo moteris.
Kol tęsiasi izoliacija, ji net negali nuvežti dukrytės pas medikus, kad jie apžiūrėtų mergaitę ir ištrauktų po operacijos likusius siūlus.
Pasak Kauno klinikų Komunikacijos tarnybos vadovės Austės Aleksandravičiūtės-Šviažienės, įprastai izoliacinėje palatoje atsakymo dėl COVID-19 laukia tik vienas pacientas arba vienos šeimos nariai.
Pacientai, kurie neturi COVID-19 būdingų simptomų ir neatitinka COVID-19 epidemiologinių kriterijų, po ėminio dėl COVID-19 ligos paėmimo padalinyje ypatingai išskirtinais atvejais (naktį ar kai nėra laisvų vienviečių palatų) gali būti paguldomi į keliavietes palatas.
Tokiais atvejais užtikrinama, kad vienu metu joje lauktų tik tą pačią dieną stacionarizuoti pacientai, kol bus gautas tyrimo atsakymas.
„Visą laukimo laiką prašoma dėvėti asmens apsaugos priemones, kurios užsikrėtimo riziką sumažina iki minimumo“, – aiškino A. Aleksandravičiūtė-Šviažienė.