Ūla pasakojo: „Su sveikuoliais susipažinau prieš 8 metus, kai tėvams ėmė silpti regėjimas. Jie ieškojo alternatyvių būdų jam sustiprinti ir atrado sveikuolių sąjungos stovyklą „Šalin akinius!“, vykome kartu.
Vėliau sekė jaunimo stovykla „Laisvės kodas“, tada vėl regėjimo gerinimo stovykla ir galiausiai ėmiau pati stovyklose savanoriauti.
Negalėčiau išvardinti visko, ką išmokau ir patyriau, nes stovyklos iš esmės ugdo, moko ir stiprina žmones. Susipažinau su labai daug įvairių ir įdomių žmonių, kurie skirtingi savo gyvenimo patirtimi ir požiūriu.
Visas kolektyvas stovyklas paverčia ne tik atostogomis, ten mokoma džiaugtis vieni kitais, mažais kasdieniais dalykėliais, atkreipti dėmesį į supančią aplinką, įkvėpti gaivaus oro gurkšnį ir nepasiduoti, kai viskas slysta iš rankų.
Stovyklose daug dėmesio skiriama bendravimui, juokui, fiziniam aktyvumui, vertybių pabrėžimui, mokymuisi klausyti savo kūno ir įsiklausyti, ko jam reikia.
Traukia alternatyvi medicina
Užaugau medikų šeimoje, tad kalbos ir žinios apie sveiką gyvenseną, žmogaus kūną, sutrikimus, įvairius medikamentus, mitybą mane supa nuo pat mažens. Žinojau, kad nepabėgsiu nuo medicinos, tad apsispręsti, ką noriu studijuoti nebuvo labai sunku.
Esu alternatyviosios medicinos šalininkė. Kineziterapijos pasirinkimas buvo gerai apgalvotas, noriu žmones įkvėpti rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, o atsiradus negalavimams, pirmiausiai įsiklausyti į savo kūną ir tik tada kreiptis į gydytojus. Kineziterapija – tik pirma stotelė mano didelių svajonių link.
Bakalaurinio darbo tema – artima širdžiai
Studijų baigiamojo darbo tema „Akių mankštos įtaka jaunų suaugusiųjų pusiausvyros valdymui“ gimė iš patyrimų sveikuolių sąjungos organizuojamose stovyklose.
Visi universitete kalė mums į galvą, kad pasirinktumėm tokią temą, kuri leistų mums jaustis lyg žuvims vandenyje. Pamaniau, kodėl gi nepagrįsti stovyklose naudojamų veiksmingų metodikų moksliškai? Juk akys yra tokia svarbi mūsų kūno dalis, kurią visi pamiršta.
Nusiunčiau žinutę kineziterapijos specialistams, kad net ir pusiausvyros blogėjimas gali būti susijęs su regėjimo blogėjimu. Padarėme išvadas, kad nepriklausomai nuo tiriamųjų fizinio aktyvumo lygio.akių mankšta daro reikšmingai teigiamą įtaką jaunų suaugusiųjų regėjimo aštrumui, statinei ir dinaminei pusiausvyrai.
Taip pat, po tyrimo galima teigti, kad dėl akių mankštos reikšmingai pagerėjęs jaunų suaugusiųjų regėjimo aštrumas yra susijęs su teigiamu poveikiu statinės ir dinaminės pusiausvyros valdymui. Tad akių mankštos yra rekomenduojamos ir reikšmingos vos tik pajutus regėjimo prastėjimo simptomus ar susidūrus su pusiausvyros blogėjimu.
Regėjimas gali ne tik blogėti, bet ir gerėti
Daug šiuolaikinių mokslinių teorijų prasilenkia su praktika, nes dabar jau tokia sistema – jei negalima pagrįsti, tai vadinasi neveiksminga. Savo darbe daug dėmesio skyriau alternatyvių būdų, naudojamų regėjimo gerinimui, aptarimui.
Aprašiau ne tik akių pratimus raumenims stiprinti ir atpalaiduoti, bet ir akupunktūrinių taškų masažo, paremto kinų akių pratybomis, naudą, pagrįstas osteopatines ir fascijų atpalaidavimo technikas, kurios naudojamos galvos ir kaklo raumenų balansui atstatyti, kuris reikšmingai susijęs su akių raumenų būkle.
Aptariau ir vitamino A ir D svarbą regėjimui, streso, kompiuterių, telefonų neigiamą poveikį, taip pat įsigilinau ir į akinių bei kontaktinių lęšių minusus. Yra daug alternatyvių būdų regėjimui gerinti, kurie įrodyti moksliškai. Todėl teigti, kad regėjimas negali gerėti, yra netaktiška ir neteisinga.“