Vyras parodė šokiruojančius pokyčius, kuriuos jo kūne paliko koronavirusas

2020 m. birželio 13 d. 20:42
Lrytas.lt
Video
Sėdėdamas savo lovoje, Bostono (JAV) ligoninėje esančioje koronaviruso palatoje Mike'as Schultzas plepėjo su viena savo mėgstamiausių slaugių apie savo gydymą nuo koronaviruso, kuomet jis buvo slopinamas vaistais ir intubuojamas.
Daugiau nuotraukų (9)
„Maniau, kad praėjo vos viena savaitė“, – vėliau pasakojo vyras apie tą pokalbį su slauge naujienų portalui „BuzzFeed News“.
Tačiau to pokalbio metu iš slaugės jis ir sužinojo, kad ligoninėje praleido ne vieną, o ištisas šešias savaites!
„Buvau toks nusilpęs. Tai buvo viena iš labiausiai gniuždančių dalių, – prisiminė vyras. – Negalėjau nulaikyti savo mobilaus telefono – jis buvo toks sunkus. Negalėjau spausdinti, nes mano rankos labai drebėjo“.
43-ejų metų slaugytojas iš San Francisko neturėjo jokių lėtinių ligų. Jis paprastai dirbdavo 6–7 kartus per savaitę. Svėrė apie 86 kilogramus. Tačiau po keleto savaičių kalbėdamasis su „BuzzFeed News“, kai jau vėl galėjo valgyti maistą, jis svėrė vos 63,5 kg. Jo plaučių talpa buvo tik pradėjusi iš lėto atsistatyti.
Neseniai M.Schultzas pasidalijo su savo 30 tūkst. „Instagram“ socialinio tinklo sekėjų dviem nuotraukomis, iliustruojančiomis, ką COVID-19 padarė su jo kūnu. Kairėje esančią nuotrauką jis padarė ligoninės palatoje. Vėliau prisipažino, kad jam buvo sekinančiai sunku kelioms minutėms pakilti iš lovos, kad nusifotografuotų.
„Aš iš anksto turėjo nuomonę [apie koronavirusą]. Nemaniau, kad tai taip rimta, kol manęs jis neištiko, – pasakojo vyras. – Maniau, kad esu pakankamai jaunas ir manęs jis nepaveiks. Žinau, kad daug žmonių taip galvoja.
Norėjau parodyti, kas gali nutikti bet kam. Nesvarbu, ar esate jaunas, ar senas, ar turite lėtinių ligų, ar ne. Jis jus gali paveikti“.
M.Schultzas pateko į ligoninę kovo 16 dieną. Vos prieš dvi dienas jis buvo atvykęs iš savo namų San Franciske aplankyti savo vaikino, 29-erių didžėjaus Josho Hebblethwaite'o. Jis nelabai gerai jautėsi, bet nekarščiavo.
Prieš savaitę porelė vyko į Majami Byče vykusį savaitės trukmės Žiemos vakarėlių festivalį, kuriame J.Hebblethwaite'as dirbo ir į kurį suvažiavo tūkstančiai žmonių. M.Schultzas į „Instragram“ įkėlė savo ir draugų nuotraukas iš minėtojo festivalio, paskelbdamas, kad gerai praleido laiką.
Bet šokdami su tūkstančiais kitų dalyvių jie nežinojo, kad į festivalį atslinko ir koronavirusas.
„Žinojome, kad jis yra, – sakė M.Schultzas. – Bet nebuvo jokių apribojimų toje vietoje. Jokio karantino. Mes tiesiog manėme: „Ką gi, turime plautis rankas ir stengtis neliesti savo veidų“.
Mažiausiai 38 festivalio dalyviai po to susirgo, trys mirė.
Po dviejų dienų, kai M.Schultzas atvyko į Bostoną, jis ir J.Hebblethwaite'as pasijuto labai blogai. M.Schultzui temperatūra pakilo iki 39,4 laipsnių ir pasidarė sunku kvėpuoti. Jo plaučiai prisipildė skysčio. Jie nuskubėjo į ligoninę.
„Jie iškart jį paguldė ir neleido mums atsisveikinti“, – pasakojo J.Hebblethwaite'as.
Pirmąją dieną ligoninėje M.Schultzui buvo per nosį tiekiama deguonis. Vėliau uždėta veido kaukė, dar vėliau gydytojai ėmė jį slopinti.
„Vienas iš medikų pasakė, kad greičiausiai mane teks intubuoti ir tai mane išgąsdino“, – prisiminė vyras.
Po keturių dienų jis buvo pervežtas į didesnę ligoninę ir J.Hebblethwaite'as dėl viso pikto buvo įgaliotas priimti su M.Schultzo sveikatos priežiūra susijusius sprendimus, jeigu to negalėtų padaryti pats ligonis.
„Nebuvo nieko kito šalia ir aš buvau likęs vienintelis, už jį galintis priimti sprendimus, – kalbėjo J.Hebblethwaite'as. – Buvo baisu“.
M.Schultzą teko intubuoti keturioms su puse savaitės ir J.Hebblethwaite'as negalėjo draugo aplankyti dėl ligoninės nuostatų, kuriais buvo bandoma užkardyti kelią infekcijai plisti. Tačiau jis skambindavo kas keturias ar panašiai valandas, kad pasiteirautų slaugių apie draugo būklę ir leistų M.Schultzui žinoti, kad jį myli.
„Maždaug keturias savaites slaugės buvo pakankamai malonios, kad parodytų jį man per „FaceTime“ programėlę, – prisiminė J.Hebblethwaite'as. – Jis atrodė, tarsi būtų komoje. Buvo neabejotinai baisu. Bet buvau toks laimingas tuo metu jį matydamas“.
Sveikdamas M.Schultzas prisipažino, kad jis su J.Hebblethwaite'u sulaukė ir neigiamų komentarų internete dėl jų dalyvavimo festivalyje. Kai kurie net teigė, kad M.Schultzas nusipelnė susirgti. Bet jis renkasi labiau koncentruotis į begalinį palaikymą, kurio sulaukė, pasidalijęs nuotraukomis prieš ligą ir po jos.
„Neigiami komentarai mane neramina, – prisipažino jis, – bet ne taip smarkiai, nes sulaukiu tiek daug teigiamų atsiliepimų“.
Jis taip pat prisiminė maistą, kurį užsisakė „McDonald's“ restorane, kai pagaliau buvo išrašytas iš ligoninės: du dvigubus sūrainius, mažą porciją skrudintų bulvyčių ir braškinį pieno kokteilį.
„Skonis buvo kitoks. Manau, kad šiek tiek praradau skonio pojūtį, bet buvo skanu“, – sakė M.Schultzas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.