Ar tai infekcinės ar alerginės kilmės sloga?
Infekcinę slogą dažniau sukelia virusai, rečiau – bakterijos bei kiti patogenai (virusinė sloga visuomet gali komplikuotis ir kitų bakterijų sukeltomis infekcijomis). Alerginės kilmės sloga susijusi su organizmo reakcijomis į tam tikras jautrumą sukeliančias medžiagas. Paprastai infekcinės kilmės sloga daug aktualesnė šaltuoju metų laiku, o alerginės kilmės sloga – žydint augalams, aplinkoje vyraujant užterštai aplinkai ar tam tikriems alergijas galintiems sukelti faktoriams, pavyzdžiui, kailiniams gyvūnams, dulkių erkutėms, cheminiams skalbimo milteliams ir taip toliau. Virusinės kilmės sloga dažniausiai gydoma simptomiškai, bakterinės kilmės infekcijų gydymui gali prireikti antibiotikų, o turint tam tikrų alergijų siūloma pirmiausiai vengti jas galinčių sukelti veiksnių ir, jei reikia, taikyti tam tikrą gydymą, paskirtą alergologo.
Sloga gali būti ūminė arba lėtinė
Sloga yra nosies ertmių gleivinės uždegimas. Kitaip ji vadinama rinitu. Iki savaitės trunkanti sloga priskiriama prie ūminių susirgimų, o jei ji trunka ilgiau, tuomet ji jau gali būti vadinama lėtine sloga. Negydoma lėtinė sloga linkusi komplikuotis į sinusitą, ausies uždegimą ir kitus sveikatos sutrikimus. Ilgalaikė sloga gali būti alerginių ligų simptomas. Nėščioms moterims taip pat būdinga pagausėjusi nosies gleivinės sekreto gamyba, galinti kamuoti kone viso nėštumo metu. Ir ūminė, ir lėtinė sloga turėtų būti gydoma šalinant jos priežastis ir (arba) bent jau palengvinant kvėpavimo funkciją bei grąžinant pacientui gerą savijautą. Yra viena universali priemonė, galinti praversti praktiškai bet kuriuo atveju. Kas tai?
Gamtos dovanotas jūros vanduo skuba į pagalbą pacientams su užgultomis nosimis
Sergant bet kurios rūšies sloga itin naudingas gali būti jūros vanduo. Jis padeda iš nosies išplauti įvairius patogenus, dulkes, alergenus, perteklines gleives ir rūpestingai drėkindamas ir puoselėjantis pažeistus nosies ertmių audinius, jis padeda atstatyti normalią nosies gleivinės funkciją, o kartu ir palengvinti kvėpavimą. Itin puiku tai, kad natūralų jūros vandenį galima vartoti tiek, kiek reikia, nes nekyla nei pripratimo, nei kitokio žalingo poveikio rizikų (kalbame apie jūros vandens tirpalus, kurie pagaminti be jokių papildomų jautrumą galinčių sukelti priedų ir veikia tik tam tikros druskų koncentracijos pagrindu).
„Quixx daily“ ir „Quixx acute“ – medicinos priemonės, pritaikytos patogiam vartojimui
„Quixx daily“ yra izotoninės koncentracijos jūros vandens purškalas. Jis itin tinkamas ir kasdieninei nosies higienai ir kaip pagalbinė infekcinės ir neinfekcinės kilmės slogos palengvinimui skirta priemonė. Priemonėje esančios druskos koncentracija priderinta prie natūralios nosies aplinkos (0,9 proc.), todėl šis purškalas yra švelnus nosiai, jos nedžiovina ir nesukelia nosies gleivinės pažeidimų ar pokyčių. Galima vartoti taip ilgai, kaip tik reikia.
„Quixx acute“ – tai hipertoninės koncentracijos jūros vandens purškalas, itin tinkamas norint palengvinti slogą, kilusią dėl įvairiausių priežasčių – peršalimo, sinusito, šienligės ir panašiai. Sudėtyje nėra jokių vaistinių medžiagų, natūralų poveikį sukelia tik didesnė, nei įprasta, druskų koncentracija.
Praengta bendradarbiaujant su „Berlin chemie“.