Plaukų persodinimą Turkijos medikams patikėjęs lietuvis neatsidžiaugia savo sprendimu

2019 m. gruodžio 28 d. 16:49
Andrius (tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut. past) susidūrė su dažną vyrą užklumpančia problema. Sulaukus tam tikro amžiaus plaukai viršugalvyje pradėjo retėti.
Daugiau nuotraukų (2)
Vyrai į tokius išvaizdos pokyčius reaguoja įvairiai: vieni palieka viską taip, kaip yra, kiti – pradeda skustis galvą plikai, treti gi ima ieškoti galimybių, kaip susigrąžinti vešlią šukuoseną, juolab, kad šiais laikais tai tikrai įmanoma.
Žvilgsnis nukrypo į Turkiją
Andrius nusprendė pasukti būtent šiuo keliu – ryžtis plaukų persodinimo operacijai. Tada ėmė ieškoti internete daugiau informacijos apie pačią plaukų transplantaciją apskritai, jos kainas ir apie tai, kur ji atliekama.
„Iš pradžių buvau nuėjęs pasikonsultuoti į vieną kliniką Lietuvoje. Kiek žinau, ji – vienintelė šalyje, kur atlieka transplantaciją DHI (angl. Direct Hair Implantation, liet. – tiesioginis plauko persodinimas, – red. past.) metodu“, – prisiminė Andrius.
Bet operacijos kaina pasirodė nemaža. Tada Andrius pradėjo domėtis galimybėmis atlikti plaukų transplantaciją svetur. Taip išsiaiškino, kad Turkija yra bene labiausiai šioje srityje pažengusi ir daugiausiai tokių operacijų atliekanti šalis. O ir turkiška operacijos kaina pasirodė visai viliojanti.
„Suma, kurią išleidau operacijai Turkijoje, čia būtų buvusi dvigubai didesnė“, – paskaičiavo Andrius.
Tiesa, prieš nusprendžiant atsiduoti į Turkijos medikų rankas, vyro galvoje kirbėjo šiokia tokia abejonė.
„Vienintelis dalykas, dėl kurio abejojau, turbūt buvo baimė likti apgautam. Nes šiais laikais, kai internete tiek daug netikros informacijos, sunku kažkuo pasitikėti“, – neslėpė pašnekovas.
Siekdamas apsidrausti, jis kreipėsi į oficialius Turkijos medicininio turizmo asociacijos (angl. Turkish Healthcare Travel Council – THTC) atstovus Lietuvoje, kurie ne tik išrinko operaciją atlikusią kliniką Stambule, bet ir pasirūpino Andriaus kelione bei tuo, kad viskas vyktų kuo sklandžiau.
THTC atstovai nurodė, kuriuos tyrimus būtina atlikti prieš operaciją (išsitirti dėl ŽIV, hepatitų, patikrinti kraujo krešėjimą ir pan.). Visi šie tyrimai buvo atlikti Lietuvoje, o medicininiai išrašai išsiųsti į Turkijos kliniką.
Prieš kelionę į Stambulą Andrius nuotoliniu būdu dar pabendravo su THTC deleguotu mediku, su kuriuo aptarė operacijos ir vizito detales.
Truko vos 4 dienas
Į Stambulą lietuvis atvyko gruodžio 3-ąją – datą Andrius išsirinko pats. Kadangi dirba Švedijoje ir nenorėjo praleisti daug darbo dienų, kelionę vyras suplanavo vos 4 dienoms: pirmąją dieną skyrė atvykimui, antrąją – operacijai, trečioji buvo numatyta poilsiui, o ketvirtąją po sėkmingai atliktos procedūros išskrido namo.
Operacija, kaip prisiminė pašnekovas, truko apie 10 valandų. Jos metu Andriui buvo persodinta apie 4000 plaukų su folikulais – visi jie buvo paimti iš paties vyro plaukuotesnės galvos dalies pakaušyje, vadinamosios donorinės zonos.
„Procedūra susidėjo iš dviejų dalių: ištraukimo, arba kitaip – plauko folikulo išėmimo iš donorinės zonos, ir implantavimo. Man atveju implantuoti plaukus reikėjo viršugalvyje, nuslinkusioje plaukų linijoje virš kaktos“, – pasakojo Andrius.
Paklaustas, ar skaudėjo, pašnekovas sakė: „Skausmas buvo juntamas tik pačioje pradžioje, atliekant nejautrą, kai buvo smeigiamos adatos. Likusį laiką didžiausias iššūkis buvo išgulėti vienoje pozoje.
Po to, maždaug tris dienas po operacijas buvo matomas galvos patinimas ir juntamas nežymus skausmas. Po 7–10 dienų iškrito šašai, susidarę implantuojant plaukus, ir jau geriau pasimatė pirmieji rezultatai.
Dabar nuo atliktos operacijos praėjo daugiau kaip 3 savaitės ir jau esu visiškai grįžęs į įprastinį ritmą“.
Tiesa, šiokių tokių apribojimų ir prieš, ir po procedūros būta.
Štai bent savaitę prieš operacijos nerekomenduojama vartoti alkoholio ar rūkyti.
Po operacijos 1–2 savaitės medikai Andriui prisakė vengti saunų, tiesioginės saulės spindulių ir lietaus.
Lengva fizinė veikla buvo leidžiama jau po savaitės, bet sunkių treniruočių salėje (pavyzdžiui, sunkumų kilnojimo), medikai Andriui prisakė bent mėnesį po operacijos nedaryti.
Kurį laiką Andrius turės laikytis ir tam tikro režimo.
„Kitą dieną po operacijos, kai vėl atvykau į kliniką, mane pamokė, kaip taisyklingai plauti galvą, kokioje pozoje miegoti, davė specialų šampūną, losjoną ir vaistų.
Ataugę plaukai kol kas yra gležnučiai, tad sveika mityba taip pat svarbi“, – dalijosi patirtimi vyras.
Sužavėjo turkų medikai
Andrius paaiškino, kad pirmąjį mėnesį po operacijos žymių rezultatų tikėtis neverta – juk po 2 savaičių tik pradeda kristi įsodintieji plaukai ir jų vietoje ima atželti nauji. Taigi, tikrieji rezultatai pasimatys tik maždaug po 2–3 mėnesių.
„Žinoma, palyginus nuotraukas prieš ir po jau dabar rezultatas akivaizdus, ypač iš priekio. Prieš operaciją daug skaičiau ir domėjausi DHI procedūromis internete, tad kol kas viskas vyksta pagal planą“, – džiaugėsi vyras.
Be abejo, smalsu, kiek gi visa tai kainavo. Andrius atviras: pati operacija kainavo 1700 eurų, kraujo tyrimas – dar 70 eurų. Bilietams iš Kopenhagos (Danijoje) į Stambulą Andrius išleido 230 eurų (skrendant iš Lietuvos kainuotų panašiai). Už viešbutį keturioms dienoms vyras sumokėjo 130 eurų.
„Nuo oro uosto iki viešbučio ir atgal mane paėmė klinikos vairuotojas, bet ši paslauga nieko nekainavo“, – sakė Andrius.
Vyras tikino nesigailintis, kad kreipėsi į THTC ir patikėjo procedūrą Turkijos medikams.
„Turkijos medikai man pasirodė itin rūpestingi, pradedant vairuotoju, baigiant vyriausiuoju gydytoju, kuris prižiūrėjo visą procedūrą.
Visas mano vizitas buvo labai sklandus, viskas vyko, kaip buvo sutarta: oro uoste manęs laukė vairuotojas su ant lentelės užrašytu mano vardu ir pavarde. Iš ten buvau nuvežtas iki viešbučio durų.
Palydėti iki klinikos manęs atėjo THTC deleguotas gydytojas, su kuriuo buvome susisiekę dar prieš man išvykstant į Turkiją.
Jeigu kažkas abejoja dėl THTC organizavimo, galiu drąsiai teigti, kad jie savo pareigas atlieka iki galo ir viską padaro už jus.
Rekomenduoju juos tiems, kurie nenori užsikrauti viso organizavimo ant savo pečių.
Procedūra buvo atlikta taip pat pagal technologiją. Žinau, kaip ji turėtų būti atlikta, nes, kaip ir sakiau, labai daug tuo domėjausi, žiūrėjau video internete“, – džiaugėsi Andrius.
THTC atstovė Lietuvoje Liana Sokolova–Andruškevič sakė, kad plaukų persodinimas, greta plastinės chirurgijos, dantų implantavimo ir pagalbinio apvaisinimo, yra viena populiariausių procedūrų Turkijoje, kuriomis domisi Lietuvos gyventojai.
Didelė paklausa
Šios procedūros Turkijoje yra pigesnės, negu Lietuvoje, o kokybė tikrai ne prastesnė.
Pavyzdžiui, Lietuvoje vieno plauko persodinimas kainuoja 1 eurą. Taigi, visos galvos plaukų atauginimas kainuotų apie 5 tūkst. eurų.
Turkijoje tokia pati operacija kainuotų daugiau nei perpus pigiau – 1,5–2 tūkstančius eurų.
Žinoma, prie šios sumos prisidės dar ir kelionės bei apgyvendinimo išlaidos, bet vis tiek pavyks sutaupyti, nes 3–4 dienų trukmės apgyvendinimas 5 žvaigždučių viešbutyje, įskaitant atvažiavimą iš ar į oro uostą, kainuotų apie 2 tūkst. 500 eurų, jeigu paslaugas pirktumėte per THTC. Apgyvendinimas pigesniame viešbutyje kainuotų dar mažiau.
L.Sokolova–Andruškevič paaiškino, kad Turkijoje plaukų persodinimo operacijos kainuoja pigiau dėl milžiniškos jų paklausos – dažnoje klinikoje per dieną Turkijos medikai atlieka po 2–3 tokias operacijas.
Kadangi operacijų atliekama labai daug, Turkijos medikai turi sukaupę didesnę jų darymo patirtį.
Ir nors kliniką Turkijoje galima pasirinkti savarankiškai L.Sokolova–Andruškevič, kaip ir Andrius, rekomendavo verčiau tai daryti per THTC. Ši organizacija ne tik padės užtikrinti, kad klinika bus gera, medikai profesionalūs, o paslauga atlikta kokybiškai, bet ir sklandžiai suorganizuos kelionę į Turkiją bei gydymąsi ten.
THTC vienija net 375 sertifikuotas gydymo įstaigas, tarp kurių yra valstybinės ir privačios ligoninės, reabilitacijos ir SPA centrai. Dalis jų akredituotos „Joint Commission International“, kas rodo ypač aukštą jose teikiamų paslaugų kokybę.
Tai vienas aukščiausių įvertinimų, kokį gali gauti sveikatos priežiūros įstaiga pasauliniu mastu. Iš viso 61 klinika Turkijos turi šį standartą, beje, tai didžiausias akreditacijų skaičius, kurį bet kokia šalis yra kada nors pasiekusi.
Susisiekti galite: +37067328855, lithuania@thtdc.org, o išsamesnę informaciją rasite thtdc.org.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.