Po dviejų nesėkmingų bandymų Lietuvoje didžiausią savo svajonę pora įgyvendino Turkijoje

2019 m. gruodžio 27 d. 14:46
Jauna lietuvių pora jau kelerius metus bergždžiai bandė įgyvendinti savo svajonę pratęsti šeimą.
Daugiau nuotraukų (4)
Senokai susituokusiai porai Lietuvoje buvo atliktos dvi pagalbinio apvaisinimo procedūros. Deja, abi jos baigėsi nesėkme.
Tačiau pora nenuleido rankų – kreipėsi į Turkijos medicininio turizmo asociacijos (THTC) atstovus Lietuvoje, kurie juos nukreipė į vieną iš šios šalies medicinos centrų.
Iš trijų tiko tik vienas
Turkijoje atliktos pagalbinio apvaisinimo procedūros metu užsimezgė trys embrionai. Tačiau, prieš įsodindami juos į moters gimdą, Turkijos medikai nusprendė atlikti genetinį kiekvieno vaisiaus tyrimą.
Paaiškėjo, kad iš trijų vaisių vienam grėsė gimti su Dauno sindromu, kitas veikiausiai gimdoje nebūtų prigijęs dėl genetinių pakitimų. Sveikas buvo tik trečiasis, kuris ir buvo įsodintas.
Dabar lietuvių pora laukia netrukus pasaulį turėsiančio išvysti pirmojo jų vaikelio.
Po nesėkmių Lietuvoje kreipiasi į Turkijos medikus
Lietuvių porų, kurios, negalėdamos natūraliai susilaukti kūdikio, kreipėsi į Turkijos medikus, yra ne viena.
Kaip sakė THTC atstovė Lietuvoje Liana Sokolova–Andruškevič, paprastai šios poros jau būna ieškojusios pagalbos pas mūsų šalies medikus.
„Tikrai nėra taip, kad kuri pora kreiptųsi į Turkijos medikus iškart. Paprastai visos į mus besikreipiančios poros jau būna bent dukart Lietuvoje atlikusios pagalbinio apvaisinimo procedūras, kurios buvo nesėkmingos“, – pasakojo pašnekovė.
Tarp geidžiamiausių paslaugų
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, viena iš keturių porų, gyvenančių išsivysčiusiose šalyse, turi vaisingumo bėdų. Dar 10–25 proc. moterų negali pastoti pakartotinai.
Lietuva – jokia išimtis. Skaičiuojama, kad mūsų šalyje yra apie 50 tūkstančių nevaisingų porų ir jų kasmet daugėja.
Tad nenuostabu, kad pagalbinio apvaisinimo procedūra yra viena iš populiariausių medicininių paslaugų, kurias lietuviai renkasi Turkijoje. Taip pat lietuviai į Turkiją važiuoja dėl plaukų persodinimo, įvairių estetinių procedūrų (veido, krūtų plastinių operacijų) ar susitaisyti dantis. Žinoma, medicininių paslaugų spektras šioje šalyje yra gerokai platesnis. Pavyzdžiui, čia yra plačiai naudojami medicinos robotai ir sėkmingai operuojami net sunkiai pasiekiami augliai, pavyzdžiui, prostatos vėžys, atliekamos įvairios reabilitacijos ar SPA procedūros.
Procedūrai keliami reikalavimai
L.Sokolova–Andruškevič sakė, kad pagalbinio apvaisinimo procedūra, priklausomai nuo jos sudėtingumo, Turkijoje kainuotų maždaug nuo 3 tūkst. 800 eurų.
Žinoma, naivu tikėtis, kad procedūros pavyks sulaukti per mėnesį. THTC atstovė Lietuvoje paaiškino, kad labai svarbu, jog prieš tai porai būtų atlikti visi būtini sveikatos tyrimai. Taip Turkijos gydytojai jau iš anksto galėtų nustatyti, kas trukdo porai susilaukti palikuonių.
Be to, viskas priklauso nuo moters ovuliacijos ciklo. Gydytojai patys išskaičiuoja palankiausias procedūrai dienas, o pora Turkijoje turi būti jau pirmąją moters ciklo dieną.
Yra ir dar vienas netikėtas, bet svarbus niuansas – pora, kuri kreipiasi dėl pagalbinio apvaisinimo į Turkijos medikus, pagal šios šalies įstatymus privalo būti susituokusi. Tad ligoninei reikės pateikti santuokos liudijimą.
Tiesa, yra ir išimčių. Pavyzdžiui, liberalesniame Turkijai priklausančiame Šiaurės Kipre santuokos liudijimo pateikti nereikia. Dar daugiau – čia pagalbinis apvaisinimas gali būti atliekamas net ir vienišoms moterims.
Būtent Šiaurės Kipre pagalbinis apvaisinimas gali būti atliekamas ir pasitelkus donorines kiaušialąstes ar spermatozoidus, kas neleistina Turkijoje.
Sumažina apsigimimų tikimybę
Tad kaip gi yra, kad nesėkmę Lietuvoje patyrusios poros pagaliau sėkmingai pastoja Turkijos arba Šiaurės Kipro medikų dėka?
L.Sokolova–Andruškevič mano, kad tai priklauso nuo keleto priežasčių. Viena jų yra tai, kad Turkijoje beveik visada prieš moteriai įsodinant embrioną, atliekami genetiniai vaisiaus tyrimai. Tai padeda sumažinti tikimybę, kad vaisius neprigis arba kūdikis bus apsigimęs.
Maža to, anot THTC atstovės, Šiaurės Kipro medikai gali prieš atlikdami pagalbinį apvaisinimą pašalinti iš DNR galimas paveldimas ligas arba parinkti būsimojo kūdikio lytį, jeigu kokia nors genetinė liga šeimoje iš kartos į kartą perduodama tik tam tikros lyties palikuonims. Taigi, iki minimumo sumažinama apsigimimų tikimybė.
Labai svarbi ir vietos medikų, ypač genetikų, sukaupta patirtis. Turkijoje dirba gerokai daugiau genetikų, negu Lietuvoje ir genetinius vaisiaus tyrimus jie atlieka jau apie dešimt metų.
Kodėl kreiptis verta per THTC?
Taigi, tie, kuriems nepavyko susilaukti palikuonių Lietuvoje, gali bandyti kreiptis į Turkijos medikus. Geriausia tai daryti per THTC atstovus mūsų šalyje.
„Kreiptis į Turkijos medikus per THTC rekomenduočiau dėl keleto priežasčių. Visų pirma, mūsų asociacijai priklauso medikai, kurie gyvena ir dirba Turkijoje.
Jie, pagal mūsų nusiųstus paciento medicininius išrašus, parenka tinkamiausią gydymo įstaigą Turkijoje ar Šiaurės Kipre ir po to vietoje atstovauja mūsų pacientams: pasitinka juos ligoninėje, lydi į konsultacijas, lanko po procedūrų, stebi paciento būklę ir panašiai.
Ne vienas mūsų klientas stebėjosi, kaip rūpestingai jais rūpinamasi net po gydymo grįžus į Lietuvą: nuolat domimasi paciento būkle, prašoma atlikti vienus ar kitus tyrimus. Apie aptarnavimą iš visų pacientų sulaukėme puikių atsiliepimų“, – džiaugėsi L.Sokolova–Andruškevič.
Kita priežastis, kodėl verta kreiptis į THTC, yra ta, kad organizacija ne tik parenka tinkamiausią kliniką, bet ir suranda arčiausiai jos esantį viešbutį, nuperka bilietus, suorganizuoja kelionę iš oro uosto į viešbutį ar kliniką, netgi skiria nemokamą vertėją, kalbantį rusų arba anglų kalbomis.
Trečia priežastis yra garantija, kad, iškilus galimiems nesklandumams ar atsiradus komplikacijoms, pacientas neliks vienas, jis turės savo atstovus Turkijoje, kurie padės viską išspręsti.
Be to, THTC yra ir savotiška garantija, kad klinika, į kurią pateksite, bus tikrai gera.
THTC vienija net 375 sertifikuotas gydymo įstaigas, tarp kurių yra valstybinės ir privačios ligoninės, reabilitacijos ir SPA centrai. Dalis jų akredituotos „Joint Commission International“, kas rodo ypač aukštą jose teikiamų paslaugų kokybę.
Tai vienas aukščiausių įvertinimų, kokį gali gauti sveikatos priežiūros įstaiga pasauliniu mastu.
Iš viso 61 klinika Turkijoje turi šį standartą, beje, tai didžiausias akreditacijų skaičius, kurį bet kokia šalis yra kada nors pasiekusi. Lietuvoje tokį įvertinimą turi tik 3 klinikos.
Susisiekti galite: +37067328855, lithuania@thtdc.org, o išsamesnę informaciją rasite thtdc.org.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.