Naujienų portalui lrytas.lt susisiekus su atlikėja paaiškėjo, kad didelio fizinio diskomforto ji šiuo metu nejaučia. Operacija turėtų būti atlikta jau pirmadienį.
„Dabar nieko nejaučiu. Implanto plyšimas buvo pamatytas krūtis tiriant echoskopu. Šiuo metu laukiu operacijos, jos – niekada nėra smagu“, – sakė N.Pareigytė.
Moteris prisipažino nustebusi, kad implantas plyšo.
„Žinojau, kad implantus reikės vieną dieną keisti. Dabar yra paplitusios visiškai kitos, modernesnės technologijos, nei prieš 12 metų“, – kalbėjo žinoma dainininkė, kuriai krūtų implantai buvo įdėti dar prieš 12 metų.
Implantai – ne amžini
Kad implantus reikia keisti, kiek anksčiau portalui lrytas.lt prieš kelerius metus teigė ir vilnietis plastikos chirurgas Darius Radzevičius. Tada su tokia pačia bėda, kaip ir N.Pareigytė, susidūrė ir manekenė Vaida Židonytė. Manekenei vienas implantas plyšo po traumos, patirtos prieš keletą metų.
„Nėra krūtų implantų, su kuriais moteris galės gyventi visą gyvenimą. Nesvarbu, kokie jie – silikoniniai ar užpildyti fiziologiniu skysčiu, anksčiau ar vėliau bus reikalinga dar viena operacija“, – teigė D.Radzevičius.
Jeigu krūties implantų nepažeidžia kokia nors trauma, jie paprasčiausiai gali susidėvėti.
Pasak gydytojo, pirmaisiais metais po operacijos implanto plyšimo dėl susidėvėjimo rizika yra labai maža. Ji ima sparčiai didėti praėjus 7 metams, o kai po operacijos praeina dešimtmetis, plyšimo rizika siekia net 10 procentų.
„Kartais tenka girdėti teigiant, neva naujos kartos implantai plyšta retai, ir tokie atvejai veikiau išimtis. Tačiau statistika rodo, kad plyšimo rizika yra ne tokia jau maža. Nė vienas implantų gamintojas savo gaminiams negarantuoja amžinybės“, – teigė D.Radzevičius.
Todėl po operacijos patariama nuolat stebėti krūtis – atlikti tyrimus ultragarsu, o praėjus tam tikram laikotarpiui po operacijos ar kilus įtarimams dėl implanto plyšimo patyrus traumą – tyrimą magnetinio rezonanso aparatu.
Tiesa, šio tyrimo nereikia tuo atveju, jeigu implantas yra ne silikoninis, o užpildytas fiziologiniu skysčiu.
Plyšus tokiam implantui, vanduo susigeria į aplinkinius audinius. Krūtis suminkštėja, praranda formą, tad tampa akivaizdu, kad implantą būtina pakeisti.
Kodėl sunku nustatyti plyšimą?
Pasak gydytojo, fiziologinis skystis visiškai nekenkia organizmui.
Kai plyšta silikonu užpildytas implantas, silikonas niekur neišteka, krūtis nepakeičia formos, dėl to gali net nekilti įtarimų dėl plyšimo. Nustatyti, kad implantas plyšo, dažniausiai nepadeda ir tyrimas ultragarsu – tuomet reikalingas tyrimas magnetiniu rezonansu. Blogiausia, kad tuomet atsiranda silikono kontaktas su aplinkiniais audiniais, ir tai gali turėti neigiamo poveikio sveikatai.
Ir vienų, ir kitų implantų plyšimo rizika – ta pati.
Kurie implantai yra populiaresni? Pasak D.Radzevičiaus, Europoje populiaresni silikonu užpildyti implantai, o štai JAV jie ilgai buvo draudžiami ir iš naujo įteisinti tik prieš kelerius metus. Dabar vienodai populiarūs tiek vieni, tiek kiti.
Ko moterys turėtų saugotis po operacijos?
„Pasibaigus gijimo periodui, joms nelieka jokių apribojimų – galima sportuoti, nardyti, skraidyti, maitinti kūdikį, liesti krūtis, lankytis pirtyje ir panašiai“, – patikino gydytojas.
Implantai gali būti pažeisti patyrus aštrią traumą, pavyzdžiui, lūžus šonkauliams, tiriant pieno liaukose esančius darinius ir juos neatsargiai punktuojant ar atliekant biopsiją. Taip pat implantai gali būti pažeisti ir patyrus labai stiprią buką traumą – stiprų krūtinės ląstos sumušimą.
Didėja rizika susirgti vėžiu
Pastaruoju metu vis garsiau kalbama ir apie tai, kad krūtų implantai didina riziką susirgti krūties vėžiu. Tokią galimą sąsają tarp krūtų implantų su tekstūriniu paviršiumi ir anaplastinės didelių ląstelių limfomos (ADLL) nustatė JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA). Tiesa, rizika yra labai maža.
Kaip aiškino JAV Mayo klinikos daktarė Sandya Pruthi, ADLL yra neįprastas vėžys, kuris gali išsivystyti bet kurioje kūno dalyje, dažniausiai limfamazgiuose ir odoje. Tyrimai rodo, kad ADLL paprastai aptinkami netoli krūtų implantų, ties randiniu audiniu, ne pačioje krūtyje.
Tikimybė turint implantus su tekstūriniu paviršiumi, susirgti ADLL yra nuo 1 iš 1000 iki 1 iš 30 tūkst.
Kol kas tyrėjai neišsiaiškino, koks implantų tipas – užpildytų silikonu ar fiziologiniu skysčiu – kelia didesnę riziką susirgti ADLL, bet panašu, kad didžiausią riziką kelia silikoniai implantai su tekstūriniu paviršiumi ir poliuretaniniai implantai.