Viena klaida kerpant nagus gali baigtis sunkia infekcija

2019 m. gegužės 9 d. 16:08
Lrytas.lt
Šylant orams vis dažnesnė moteris susimąsto apie pedikiūrą. Tačiau ne visos tai daro tinkamai. Pavyzdžiui, neteisingai kerpa nagus. Šią klaidą neretai daro ir vyrai. 
Daugiau nuotraukų (1)
Įaugęs kojos piršto nagas – gali tapti rimta problema. Dėl jo parausta oda, atsiranda pūlių, gali pakilti temperatūra, prasidėti infekcija. Gali pažeisti aplinkinius audinius. Kai nagas įauga, jis, pradūręs odą, atveria vartus infekcijai. Pirštą prie pat nago pradeda skaudėti, susidaro pūlių, o plintant uždegimui, pažeidžiami kiti audiniai. Nagas gali įaugti dėl įvairių priežasčių – įgimto polinkio, tam tikros nagų formos, neteisingo kirpimo, traumų sportuojant ar buityje, pėdų iškrypimo.
Pastebėta, kad dažniau į medikus pagalbos dėl įaugusio nago kreipiasi žmonės, kurių nagai yra plokštesni, plonesni ar trapecijos formos. Nago įaugimą gali nulemti ir nykščio sumušimas.
Dažniausiai nagas tampa pavojingas, kai jis neteisingai kerpamas. Pavyzdžiui, susidaręs aštrus nago kampas lengvai įsminga į audinius. Jo kraštas pradeda skverbtis ne į išorę, o gilyn. Norint išvengti tokių nemalonumų, būtina tinkamai prižiūrėti nagus. Jie turi būti kerpami tiesiai, o jų kampai neapvalinami.
Geriausia nagus kirpti žirklėmis prie pat krašto, o vėliau stikline ar metaline dilde, kurios paviršius neturėtų būti grubus, padailinti nago kraštus. Tokia priežiūra mažiausiai traumuoja nagą ir odą. Nereikėtų apkirpti ir odelės aplink nagą, nes ją pažeidus, atsidaro vartai infekcijai. Ypač daug dėmesio pėdų bei nagų priežiūrai turėtų skirti žmonės, sergantys cukriniu diabetu bei kitomis ligomis, dėl kurių sutrinka galūnių kraujotaka – įaugęs nagas gali sukelti rimtą infekciją, todėl gydymas bus ilgas ir varginantis.
O svarbiausia, ką specialistai primena, kad pėdomis reikia rūpintis visus metus, o pedikiūrą rekomenduojama darytis bent kartą per mėnesį. 
Reguliariai atliekamas pedikiūras yra vienintelė priemonė, kuri padeda įveikti įauginėjančius nagus, nuospaudas ir suragėjusius kulnus. Taip pat tai padeda pėdų grybelio profilaktikai. Ligą įmanoma pastebėti anksčiau ir įveikti greičiau. 
Žinoma, geriausia, kai pedikiūrą atlieka specialistas. 
Dar viena dažna klaida: ne visi žino ir tai, kad kulnams šveisti netinka metalinių ar aštrių paviršių naminės dildės. Jomis galima ne tik traumuoti odą, bet ir priversti ją vis labiau ragėti. 
Vakare patariama palepinti pėdas negyvosios jūros druskos vonelėmis. Nepamirškite pėdas palepinti ir kremu.
Jei ragėja kulnai, puikiai tiks priemonės su įvairiomis rūgštimis. 
Jei oda šiurkšti, tuomet rekomenduojami aliejinio pagrindo kremai ar tiesiog aliejukai. 
Nuvargusioms pėdoms labiausiai tiks produktai, turintys mentolio ar eukalipto.
pėdos^Instantnagai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.