Pasak Amerikos skydliaukės asociacijos, maždaug 20 mln. amerikiečių skundžiasi tam tikrais skydliaukės veiklos sutrikimais. Net 60 proc. žmonių nenutuokia, kad turi problemų su šia hormonine liauka, tad būtina atkreipti dėmesį į šiuos simptomus:
- nuovargis ir energijos stoka;
- sulėtėjusi medžiagų apykaita ir staigus svorio priaugimas;
- sutrikusi dėmesio koncentracija;
- jautrumas šalčiui;
- lėtas pulsas;
- odos patinimas;
- sausa oda;
- lūžinėjantys, sausi plaukai;
- sumažėjęs lytinis potraukis;
- depresija.
Kaip pagerinti skydliaukės veiklą?
Net jei jums nėra diagnozuotas skydliaukės veiklos sutrikimas, tai nereiškia, kad ši liauka puikiai atlieka savo funkciją. Norėdami pagerinti skydliaukės veiklą, tereikia laikytis kelių taisyklių.
- Vartokite jodo ir seleno papildus. Šie elementai yra labai svarbūs skydliaukės funkcijai palaikyti, o daugeliui žmonių jų trūksta to nė nenutuokiant.
- Miegokite. Žmogui yra būtinas 8-10 val. kokybiškas miegas, tačiau net jei po tokio miego atsikeliate pavargę, turėtumėte pasitikrinti skydliaukę.
- Vartokite geležies, cinko ir vario papildus. Nors šių mineralų vaidmuo skydliaukės veikloje yra ne toks svarbus kaip jodo ir seleno, bet jie vis vien papildomai prisideda prie sveikatos gerovės.
- Nevalgykite per daug kryžmažiedžių daržovių (kopūstų, ridikų, ropių), nes teigiama, kad jos yra susijusios su padidėjusia skydliaukės vėžio rizika moterims.
- Valgykite daugiau fermentuotų maisto produktų.
- Venkite produktų, kuriuose yra glitimo.
- Daugiau medituokite, sportuokite, lankykite jogą. Tai padės valdyti stresą.
Įspėjimas:
Tai tėra patarimai, padėsiantys pagerinti bendrą savijautą, tačiau jeigu pastebėjote, kad kažkas pasikeitė jūsų organizme, pasireiškė simptomai, kurie buvo aukščiau išvardyti, būtinai kreipkitės į medikus.
Parengta pagal „Daily Health Post“