Taigi, labai svarbu, kad mūsų gyvenimo būdas padėtų išsaugoti neužsikimšusias kraujagysles.
Užsikimšusios kraujagyslės gali sukelti daugybę sveikatos sutrikimų, tarp jų – ir keliančių grėsmę gyvybei. Tarp šių sutrikimų yra širdies priepuolis, insultas bei širdies ir kraujagyslių ligos.
Dar daugiau – dėl užsikimšusių kraujagyslių galimi ir tokie sutrikimai, kaip regos netekimas, artritas ar chroniškas skausmas.
Nors aptikti užsikimšusią kraujagyslę nėra lengva, tam tikri simptomai leidžia suprasti, kad taip nutiko.
Jeigu pastebėsite kokį nors iš žemiau išvardintų simptomų, nedelsiant kreipkitės į medikus, kad laiku užkirstumėte kelią rimtiems sveikatos pažeidimams.
Štai 5 simptomai, kad jūsų arterijos gali būti užsikimšusios:
1. Apatinės nugaros dalies skausmas
Aterosklerozinės plokštelės visų pirma pradeda kauptis apatinės nugaros dalies arterijose.
Taigi, skausmai šioje nugaros dalyje gali būti pirmasis simptomas, kad arterijos kemšasi.
Skausmas gali apimti, kai sumažėja kraujotaka stuburo tarpslankstelinių diskų srityje ir dėl to atsiranda skausminga stuburo diskų išvarža ir užspaudžiami nervai.
Arterijų sutrikimai nugaros srityje yra gana dažna būklė. Apytiksliai 10 proc. žmonių tai patiria iki sulaukę 20 metų.
Medicinos žurnale „European Journal of Vascular and Endovascular Surgery“ paskelbto tyrimo rezultatai parodė, kad žmonėms, kuriuos kamuoja chroniški nugaros skausmai, labiau gresia arterijų, esančių juosmens srityje, užsikimšimas.
2. Blauzdų skausmai
Aterosklerozė – kraujagyslių sienelių sustorėjimas ir sukietėjimas – gali taip pat paveikti ir arterijas, aprūpinančias krauju kojas.
Tokiu atveju dažniausiai jaučiamas skausmas vienoje ar abiejose blauzdose ir todėl žmogus ima šlubuoti.
Rūkantiesiems tai gresia labiau, nei nerūkantiesiems. Todėl pasireiškus simptomams reikėtų kuo skubiau apsilankyti pas gydytoją, kad šis ištirtų kraują, pamatuotų pulsą ir atliktų kai kuriuos kitus tyrimus.
Laimė, ši būklė labai lengvai panaikinama. Jeigu vartosite daugiau augalinių ir mažiau gyvulinės kilmės produktų, jūs galite gana greitai atsikratyti šlubumo. Tiesą sakant, blauzdų skausmus galite pašalinti per kelias savaitės ir, jeigu pakeisite gyvenimo būdą, jie nebepasikartos.
3. Nepatogumas ar skausmas kojose ir pėdose
Periferinių arterijų liga kyla dėl cholesterolio ir susikaupusių galūnėse aterosklerozės plokštelių. Todėl kojose ir pėdose jaučiamas diskomfortas, galintis apriboti galimybę vaikščioti. Blogiausiu atveju periferinių arterijų liga gali lemti net galūnės praradimą.
Vėlgi šią ligą galima nustatyti atlikus paprastus medicininius tyrimus. Per medicininę apžiūrą gydytojas pamatuos pulsą, taip pat pasižiūrės, kaip kraujas teka į kulkšnis.
Žmonės, kurie dažnai jaučia nuovargį ir skausmą kojose, turėtų išsitirti, ar jiems nėra periferinių arterijų ligos. Buvę ir esami rūkaliai labiau rizikuoja susirgti šia liga, taip pat tie, kurių šeimoje buvo sergančių periferinių arterijų liga ar turėjusių kitokių širdies ir kraujagyslių sutrikimų.
4. Ausų raukšlės
Vienas iš keistesnių užsikimšusių kraujagyslių požymių yra ausų raukšlės. Dabar minutei palaukim, kol pusė skaitytojų nueis prie veidrodžio... Sveiki sugrįžę!
Jei rimtai, medicininėse atskaitose minima, kad ausų raukšlės yra slaptas išeminės širdies ligos požymis. Dar tiksliau: tos ausų raukšlės, kurios eina įstrižai nuo ausies kanalo iki apatinio ausies spenelio krašto.
Nors tai labai ginčytinas užsikimšusių arterijų požymis, verta į jį atkreipti dėmesį. Žinoma, ausys gali susiraukšlėti ir dėl senatvės.
5. Erektilinė disfunkcija
Kaip minėta, užsikimšusios kraujagyslės sumažina kraujo pratekėjimą, o erekcijai reikia, kad į penį nevaržomai atitekėtų kraujas.
Kaip rašoma portale „WebMD“, erektilinė disfunkcija gali reikšti, kad kai kurios kraujagyslės, vedančios į lyties organus, nėra idealios sveikatos. Todėl sutrikus erekcijai verta suplanuoti vizitą pas gydytoją.
Parengta pagal „Power of Positivity“