Birželio mėnesį Roxli Doss, gyvenančiai Teksase, JAV, buvo diagnozuotas aukšto laipsnio piktybinis navikas, vadinamas difuzine vidine pontine glioma (angl. Diffuse Intrinsic Pontine Glioma), kuri dažniausiai pasitaiko vaikams.
Penkių skirtingų gydymo įstaigų gydytojai patvirtino tą pačią diagnozę ir sakė, kad visiškai veiksmingo gydymo nėra.
Po trijų mėnesių gydymo radiacija, neurologai atliko magnetinio rezonanso tomografiją (MRT), kad patikrintų, kaip auglį veikia gydymas. Jie buvo priblokšti, kai pamatė, kad gyvybei pavojų keliančio naviko nebuvo likę nė pėdsako.
Viskas prasidėjo nuo to, kai mergaitei kildavo nuolatiniai galvos skausmai, ji jautėsi pavargusi.
Po daugybės apsilankymų pas vaikų ligų gydytojus dėl nepaaiškinamo galvos skausmo, galų gale nustatyta, kad dėl to kaltas buvo auglys.
Tada šeima nepasidavė ir apsilankė kitose ligoninės, bet diagnozė vis buvo ta pati. Neurologai ir onkologai patvirtino, kad viso to priežastis – piktybinis smegenų auglys.
Difuzinė vidinė pontinė glioma yra labai reto ir itin agresyvaus tipo vėžys, kuriuo dažniausiai serga maždaug 5-9 metų vaikai.
Kasmet tokia diagnozė nustatoma 200-300 amerikiečių vaikų.
Šio tipo navikas dažniausiai yra randamas smegenų apačioje, stuburo viršuje, tačiau aiški jo išsivystymo priežastis nėra žinoma.
Išsivystęs auglys gali spausti smegenų dalį, atsakingą už daugelį kūno funkcijų, tokių kaip kvėpavimas, miegojimas ir kraujo spaudimas.
Ilgainiui auglys gali paveikti širdies ritmą, kvėpavimą, rijimą, regėjimą ir pusiausvyrą.
Pirmieji šio vėžio tipo simptomai neretai būna problemos su akių judesiais, veido silpnumas, sunkumas vaikščiojant, keisti galūnių judesiai ir sutrikusi pusiausvyra.
Po pirminės diagnozės dauguma pacientų išgyvena tik 9 mėnesius, o kiti ir dar trumpiau.
Nepaisant sunkios diagnozės, Roxli buvo gydoma radiacija, nes buvo siekiama sustabdyti naviko augimą.
Specialistų teigimu, ši procedūra difuzines vidines pontines gliomas sutraukia iki 70 proc. ir prailgina paciento gyvenimą iki 3 mėnesių.
Jos tėvai Gena ir Scottas pasakojo, kad jiems neliko nieko kito kaip tik melsti stebuklo.
Neįtikėtina, bet rugpjūčio mėnesį tyrimai parodė, kad smegenų auglio neliko nė pėdsako.
„Kai pamačiau Roxli MRT tyrimo rezultatus, tai buvo neįtikėtina. Auglio nebuvo matyti, o tai yra tikrai neįprasta“, – džiugiai pasakė mergaitės gydytoja Virginia Harrod.
Yra buvę ir daugiau atvejų, kai vėžys netikėtai pasitraukė, bet sunku suprasti, kodėl taip įvyko. Manoma, kad viena iš priežasčių gali būti imuninis organizmo atsakas, reaguojantis į tam tikrą antigeną.
Kadangi panašaus atvejo į Roxli pasveikimą nebuvo ir auglys buvo aukšto piktybiškumo laipsnio, ji turės ir toliau būti gydoma, kad nesivystytų naujos vėžinės ląstelės.
Gydytojai jai paskyrė imunoterapiją, gydymą, kuris skatina organizmą natūraliai kovoti su vėžiu.
Šeima sako, kad tai tikras stebuklas ir dėkoja Dievui, o Roxli vėl gali užsiimti savo mėgstama veikla – jodinėjimu.
Parengta pagal naujienų portalą „Daily Mail“.