Įaugęs nagas – skausmingas negalavimas, kurio galima išvengti

2018 m. lapkričio 6 d. 09:00
Susidūrę su onichokriptoze (įaugusiais nagais) lietuviai dažnai gėdijasi, griebiasi savigydos, o į specialistus kreipiasi, kai jau būna vėlu. Vilniuje įsikūrusi „Podologijos klinika“ dažnai sulaukia pavėluotų ir sunkių onichokriptozės atvejų. Klinikos Pėdų priežiūros specialistė Agata Komar teigia, jog daugeliu atvejų laiku kreipęsi į tinkamą specialistą, pacientai galėtų išvengti nemalonios procedūros ir skausmingo gijimo laikotarpio.
Daugiau nuotraukų (4)
Svarbiausia – laiku kreiptis pagalbos
Lietuvoje populiariausias būdas gydyti įaugusį nagą yra chirurginis dalinis arba pilnas nago šalinimas. Dalinis nago šalinimas dažnai nepadeda ir onichokriptozė grįžta. Todėl Pėdų priežiūros specialistai ragina neignoruoti įaugusio nago, kol skausmas taps nepakeliamas ir iš karto kreiptis specialistų pagalbos.
„Lietuvoje situacija labai bloga, nes įaugus nagui, į pėdų priežiūros specialistą kreipiamasi daug vėliau, nei reikėtų. Internetas pilnas įvairiausių patarimų, kaip gydyti įaugusį nagą. Žmonės prisiskaito ir prasideda mirkymai vonelėse, karpymai. Tokias namų sąlygomis atliekamas procedūras galima prilyginti žalojimuisi. Dažnai namie gydant onichokriptozę prasideda infekcija, supūliuoja aplinkiniai audiniai, didėja skausmas ir patinimas. Tokiais atvejais tenka praverti ir chirurgo duris. Skausmo kamuojamas žmogus sako: pjaukit, darykit ką norit, kad tik neskaudėtų. Laukia sunkus ir skausmingas gydymas. O juk laiku atėjęs toks pacientas galėtų išvengti chirurginės intervencijos“, – aiškina podologė.
Nauji gydymo metodai – efektyvesni ir mažiau skausmingi
Pėdų priežiūros specialistė A. Komar sako, jog įaugusio nago keliamas skausmas intensyvumu panašus į danties skausmą, o tradicinę chirurginę nago šalinimo procedūrą pacientai dar ilgai prisimena su siaubu.
„Žmonės labai baiminasi skausmingos chirurginio gydymo procedūros. Tačiau moderniose klinikose jau taikomi šiuolaikiniai gydymo metodai, kurie leidžia pakoreguoti nago plokštelę ir suteikti jai tinkamą anatominę augimo kryptį be chirurginės intervencijos. Vienas iš tokių mažiau skausmingų problemos sprendimo būdų, kurį taiko ir „Podologijos klinika“, yra Arkada’s Method. Šios procedūros metu nagas atkeliamas manipuliatorių pagalba ir fiksuojamas su specialia priemone. Jau po pirmo vizito skausmas ženkliai sumažėja, o vėliau, taikant konkrečiam žmogui reikalingą profilaktiką, nagai nebeįauga“, – sako podologė.
Namų darbams – kruopšti nagų priežiūra
„Podologijos klinikos“ specialistė pabrėžia, kad gydant įaugusį nagą, labai svarbu pacientui laikytis tikslių specialisto nurodymų bei atlikti „namų darbus“.
„Kruopšti nago priežiūra po procedūros – sėkmingo gijimo garantas. Dažnai pacientai nedaro „namų darbų“ ir grįžta su ta pačia problema. Įaugusio nago priežiūra reikalauja daug kantrybės. Labai svarbu, norint sėkmingai išgydyti onichokriptozę, klausyti visų nurodymų: jei reikia, pakeisti avalynę, naudoti priemones (aliejukus, kremus), laikytis higienos, teisingai kirpti nagus ar apsilankyti pas pėdų priežiūros specialistą, kad jis periodiškai pasirūpintų tinkamu nagų trumpinimu“, – pataria podologė A. Komar.
įaugęs nagaspėdanagai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.