Merginos laiškas mylimajam verčia susimąstyti – tai gali nutikti visiems

2018 m. liepos 14 d. 17:08
Lrytas.lt
Panikos priepuolis yra nemaloni organizmo ir minčių būsena, užklumpanti visiškai netikėtai. Jausmas gali būti tarsi širdies priepuolio ištikimas, o jis gali dar labiau pablogėti, kai aplinkui esantys žmonės nenutuokia, kaip reaguoti, rašė iflscience.com.
Daugiau nuotraukų (3)
Šių priepuolių simptomai yra negilus kvėpavimas, drebulys, dažnas širdies plakimas, prakaitavimas. Neretai jie pasireiškia be jokių išankstinių požymių ir net neturi konkrečios priežasties.
Labai svarbu, kad žmonės atpažintų šiuos priepuolius ir žinotų, kaip pagelbėti jų ištiktiems asmenims. Todėl viena mergina, vardu Kelsey Darragh, vaikinui parašė laišką, kuriame – 15 punktų sąrašas, kuriuo padėjo jam suprasti, ką patiria.
Ši informacija jos teigimu ypač naudinga padedant ištverti panikos priepuolius.
Patarimai greitai paplito socialiniame tinkle „Twitter“, daugelis žmonių, sergančių nerimo sutrikimais, dėkoja Kelsey už šį naudingą sąrašą.
Vienas iš svarbiausių dalykų yra emocinis palaikymas bei supratimas. Taip pat mergina pabrėžė, kad prasidėjus panikos atakai svarbu užtikrinti, jog ji išgertų vaistus.
Žmonėms, sergantiems panikos ir nerimo sutrikimu, patartina atlikti kvėpavimo pratimus. Be to, skaičiavimas pratimų metu gali padėti susikoncentruoti.
Tad kitas reikšmingas dalykas, padedantis susidoroti su panikos sutrikimu – tai yra kvėpavimas. Esant panikos būsenoje dažniausiai pradeda trūkti oro, o tai gali sukelti hiperventiliaciją. Tai sumažina deguonies gavimą ir padidina širdies ritmą.
Tokie procesai tik pablogina padėtį, todėl Kelsey į sąrašą įtraukė ir kvėpavimo pratimus. Mergina parašė, kad jie yra gyvybiškai svarbūs ir vaikinas turi pasistengti suderinti jos kvėpavimo ritmą su savuoju.
Ji prie patarimų taip pat parašė, jog gėdijasi ir jaučiasi kalta, kad jos vaikinas turi tai kęsti kartu, todėl paprašė jo būti geru ir kantriu.
„Kartais stiprus ir ilgas apkabinimas taip pat gali padėti man pasijausti saugiai. Primink man, kad taip jau buvo nutikę, tad ir šį kartą praeis. Jei viskas klostosi labai blogai, paskambink mano mamai“, – rašė mergina.
Ji pabrėžė ir bendravimo svarbą, kad po priepuolio labai svarbu kalbėtis, paklausti kaip jautiesi ir ką būtų galima padaryti kitą kartą.
Keli socialinio tinklo „Twitter“ vartotojai atsiliepė į merginos pranešimą ir pasidalino patarimais, kas jiems padeda ištverti nerimo bei panikos atakas. Vienas jų:
 - giliai įkvėpkite per nosį ir iškvėpkite per burną;
 - apsižvalgyk aplinkui ir atkreipk dėmesį į 5 daiktus, kuriuos matai;
 - surask 4 daiktus, kuriuos gali paliesti;
 - sutelk dėmesį į 3 skirtingus garsus;
 - surask 2 dalykus, kuriuos gali užuosti arba patinkančius kvapus;
 - sutelk dėmesį į vieną emociją, kurią jauti.
Tai padeda kontroliuoti savo jausmus, emocijas bei nusiraminti, tad priepuoliai palengva atslūgsta.
Panikos priepuoliainerimassutrikimas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.