Pasirodo, kad žaisdamas su lazeriniu žibintuvėliu vaikas prietaisu pašvietė sau į akį ir taip tinklainėje pradegino skylę.
Medicinos naujienų internetinė svetainė New England Journal of Medicine rašė, kad berniukas pradėjo skųstis suprastėjusiu regėjimu kairioje akyje, tad mama atvežė į ligoninę, kad jį geriau apžiūrėtų specialistai.
Kaip paskelbė Nacionalinio akių instituto atstovai, nepaisant to, kad dešinės akies regėjimas buvo 20/20, gydytojai nustatė, kad jo kairės akies regėjimas buvo maždaug 20/100. Šį nemenką neatitikimą nulėmė skylė kairiosios akies galtonojoje dėmėje – tinklainės dalyje, kuri užtikrina aštrų, centrinį regėjimą.
Paprastai skylė geltonojoje dėmėje gali atsirasti dėl akių traumos ar natūralaus senėjimo proceso, o tai sukelia neryškų ir iškraipytą matymą.
Po pokalbio su pacientu, gydytojai nustatė, kad berniukas akį pažeisti galėjo žaisdamas ir pažiūrėdamas į žalią lazerinį žibintuvėlį.
Įvertinę padarytą žalą gydytojai, nusprendė vaiko neoperuoti, visgi per 18 mėnesių jo regėjimas nepagerėjo.
Dėl skylės dydžio akyje, medikai mano, kad į akį buvo šviečiama gerokai ilgesnį laiką nei tik akimirką, tačiau sunku tai išsiaiškinti.
„Paprastai skylė geltonojoje dėmėje susitvarko, tad akis pagyja, o geras regėjimas grįžta. Tačiau šis atvejis buvo kur kas sudėtingesnis, mat lazeris šildo audinį ir beveik išdegina arba išgarina dalį tinklainės“, – paaiškino gydytojas Johnas Milleris.
Gydytojo teigimu, daugumos pacientai, kurie patyrė panašius sužeidimus, dažniausiai patiria kur kas mažesnius, tačiau vis vien ilgalaikius susižalojimus. Panašių į šį atvejų vien Masačusetso akių ir ausų ligoninėje JAV per metus būna maždaug po 3–5.
Vaikai dažnai mėgsta žaisti su lazeriniais prietaisais, tad tėvams reikėtų įspėti savo atžalas apie galimas tokių pasekmes.
Daktaras J.Milleris patarė iš viso neleisti vaikams žaisti su lazeriniais žibintuvėliais, net jei jie atrodo negrėsmingi.