Siūlo visokeriopą pagalbą
„Mano nuomone, A.Kulikauskui reikia ramybės, todėl siūlau atvykti pas mane ir apsigyventi Rudnios kaime, 2 kambarių bute, kur yra visi reikiami patogumai. Čia yra ir didelis balkonas, o gamta tiesiog nuostabi. Vasarą galima uogauti ir grybauti“, – pasakojo geraširdė Danutė.
Ji teigė, kad didžiąją laiko dalį butas būna tuščias, nes vasarą moteris dažnai grybauja miške arba lanko Valkininkų miestelyje gyvenančius vaikus.
Pasak Danutės, ji A.Kulikauskui pagamintų valgyti ir visada suteiktų reikiamą pagalbą, pažadėjo net nuvežti į gamtą bei aprodyti miestą. Moteris papasakojo, kad yra baigusi medicinos mokslus ir anksčiau dirbo felčere, bendruomenės sveikatos slaugytoja, todėl įpratusi padėti kitiems.
„Medicinos mokykloje išmokau gerumo, išminties ir pagarbos žmogui, o ypatingai vaikui ir sergančiajam. Gerumą reikia užsitarnauti gerumu, todėl ir mokiau vaikus, kad gėris turi būti pirmasis prioritetas. Visada jiems sakiau, kad nesidžiaugtų turtais, o džiaugtųsi tuo, kad gali padėti kitiems.
Dievinu A.Kulikausko muziką, jau daug metų esu jo kūrybos gerbėja. Apie kompozitoriaus sveikatos problemas sužinojau perskaičiusi laikraštyje ir tai suvirpino širdį, todėl nusprendžiau pasiūlyti atsikraustyti, kad galėčiau padėti“, – atskleidė moteris.
Maestro atsakė į pasiūlymą
„Labai gražus gestas, bet esu kilęs iš Plungės ir jau kuris laikas gyvenu Vilniuje, nes čia mano darbas, daugiau pasirodymų, muzikinių projektų, todėl turiu likti sostinėje“, – nustebintas atsakė dainininkas.
Jis papasakojo, kad atostogas dažnai leidžia Platelių miestelyje, Plungės rajone. Kažkada svajojo ten dirbti vargonininku ir laisvu laiku žvejoti.
„Visgi svajonės ir lieka svajonėmis. Tikrai esu labai dėkingas už tokį pasiūlymą ir susirūpinimą. Tačiau esu įsimylėjęs Fabijoniškes, nes kaip tik ten ir gyvenu, o šalia yra gražus miškelis. Čia vaikai, šeima, todėl negalėčiau nutraukti artimo ryšio išvykdamas gyventi kažkur toliau“, – tikino A.Kulikauskas.
Paklausus apie išskirtinius ir įdomius gerbėjų pasiūlymus, jis juokdamasis atsakė, kad dabar sunku staiga prisiminti. Maestro papasakojo, kad gauna daug dovanų. Paminėjo vieną dailininkę iš Detroito, kuri padovanojo piešinių albumą, o daugiau, jo teigimu, nebuvo kažko labai ypatingo ir įsimintino.
Diagnozavo tarpuplaučio vėžį
Dar lapkričio mėnesį portalas lrytas.lt rašė apie kompozitorių viena po kitos užklupusias sveikatos problemas.
Nespėjęs iki galo atsitiesti po 2015 m. ištikusio insulto A.Kulikauskas išgirdo kitą diagnozę, apie kurią šmaikštumo nestokojantis maestro juokauti nedrįso. Dėl nuolatinio kosulio atlikti tyrimai pasitvirtino – A.Kulikauskui buvo diagnozuotas tarpuplaučio vėžys, dėl kurio jam teko gultis į ligoninę
Po chemoterapijos kurso ligą pavyko sustabdyti, tačiau po Naujųjų metų, sausį, vėl eisiu tikrintis sveikatos“, – rudenį pasakojo Plungėje augęs, tačiau Vilniuje nemažai metų gyvenantis A.Kulikauskas.
Gydymas kainuoja daugiau, nei manoma
Klaidinga nuomonė, kad tokių lėtinių ligų kaip vėžys gydymas Lietuvoje yra visiškai nemokamas. Nors dalį tyrimų bei medikamentų kompensuoja valstybė, daugelis pacientų negali gydytis generiniais vaistais, o sumažėjęs originalių kompensuojamųjų vaistų sąrašas lemia didesnes priemokas.
Lietuvoje „Sprinter tyrimų“ bendrovės atliktas tyrimas parodė, kad dauguma su vėžiu nesusidūrusių asmenų mano, jog šios ligos gydymo kaina yra dvigubai mažesnė nei iš tikrųjų.
Kreipėsi pagalbos
Kompozitorius V.V.Landsbergis kreipėsi į kiekvieną maestro kūrybą vertinantį ar bent kiek padėti galintį žmogų.
„Mūsų bičiulis, kompozitorius ir dainininkas, Vytauto Kernagio bendražygis Andrius Kulikauskas šiuo metu gydosi sudėtingesnę ligą ir yra nedarbingas.
Gal pabandykim pagal galimybes padėti šiam puikiam, talentingam ir garbingam žmogui:
LT057300010072901383 Andrius Kulikauskas
Ir pasidalinkit šia žinute, jei nesunku – gal pamatys jo kūrybą ir darbus vertinantys.
P.S. Dar vienas būdas padėti – įsigyti Andriaus CD „Ateina Dievas“ už 10 Eur, žinant, kad visi pinigai atiteks Andriui. Dėl CD kreiptis: koncertai@bardai.lt. Bus atsiųsta paštu!“ – rašoma žinutėje.