Pirmoji ricinos aliejaus nauda – jis gerina imuninę sistemą. Manoma, kad ricinos aliejus pagerina limfos tekėjimą, kapiliarų kraujotaką ir kitų imuninės sistemos dalių funkcijas.
„Vartojant ricinos aliejų, žymiai padidėja limfocitų [gamyba]. Limfocitai yra pagrindiniai kariai, kovojantys su bakterijomis, toksinais ir kitomis negandomis. Be to, pagerindami limfotaką, padedate kraujotakai ir virškinimui“, – sako gydytojas.
Ricinos aliejus taip pat gerina kraujo cirkuliaciją, ypač mikrocirkuliaciją. Pasak A. Unikausko, limfotaka ir kraujotaka dirba ranka rankon. Jeigu limfa užsistovi, daugelis organizmo sistemų negali funkcionuoti normaliai. Jeigu mikrocirkuliacija kapiliarais yra bloga, daugelis organizmo sistemų taip pat negali funkcionuoti normaliai. Ir viena, ir kita yra labai svarbu. Ypač tam padeda judėjimas, bet ne tik jis.
„Dar viena ricinos aliejaus nauda – jis kovoja su odos infekcijomis ir žaizdomis. Ricinos aliejus veikia kaip natūrali antibakterinė priešgrybelinė priemonė. Padeda šalinti toksinus, sumažina odos patinimus, paraudimus ir uždegimus“, – pasakoja A. Unikauskas.
Šimtmečiais moterims gimdymo metu buvo duodama vartoti ricinos aliejaus, bet ne tam, kad malšintų skausmus, o tam, kad pagreitintų gimdos susitraukimus, suaktyvintų gimdymą.
„Vienas iš ricinos aliejaus naudojimo trūkumų tokiais atvejais yra tai, kad kai kurioms nėščioms moterims jis sukeldavo šleikštulį, tai dėl to šiuolaikinėse gimdyklose jis nėra paplitęs“, – kalba A. Unikauskas.
Moterys taip mėgsta tepti odą įvairiais aliejais. Ricinos aliejus gydo sausą, sudirgusią ir saulės nudegintą odą.
„Ricinos aliejus gydo panašiai kaip kokosų aliejus: drėkina, lėtina senėjimo požymius, skatina kolageno ir elastino gamybą, minkština odą“, – teigia gydytojas.